Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #16939776 #29394 üzenetére

    Megvolt a skalpolás.
    Gyárilag elbillenve volt felragasztva, erre a gyári paszta elterülése, illetve az egyik oldalon nagyobb rés a pcb és a kupak között volt árulkodó jel. illetve is volt csúszva az egyik leszorító fül felé. :(((
    Borotvapengéből, hosszabb csavarból és két anyából csináltam hozzá célszerszámot, így 1 perc alatt megvolt, mindenféle sérülés nélkül. A ragasztó teljes eltávolítása volt a kihívás, oldószer hiányában(nincs neki), egy nagyon kemény filcdarabbal sikerült lesúrolni a maradványokat.
    Sima adalékos pasztával(NH-1) és rendesen felrakott kupakkal 8C°-ot csökkent a legmelegebb mag hőmérséklete, és közel azonosak lettek a csúcshőmérsékletek.

    Köszönöm a körültekintő összeszerelést, By.: intel :U

    Ha lesz módomban komolyabb pasztával is kipróbálom, és akkor véglegesre vissza is ragasztom a kupakot.

    Órajel maradt 4GHz@1.08V ez a konfigban mérve +20W fogyasztás az alap@1,008V-hoz képest és 10% teljesítmény növekedés, magok linx alatt 80C°-ot nem lépik át. Alap feszen, alap órajellel +30W mértem, így "tuningal" együtt még mindig 10W-al beljebb vagyok, mintha egyáltalán nem nyúltam volna hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák