Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz outdoor #31037 üzenetére

    Elkészült a 1080 táblázat is. De van 4 paraméter amit állítgatni kéne.
    Ha van nyilvános google drive-ja valakinek akkor oda felmásolom és mindenki azt állít amit akar.
    A következő paramétereket lehet beállítani.
    PSU eff - ez a tápegység hatékonysága, egy 80+ tápnál 0,82-re állítottam
    PC watt - a PC fogyasztása VGA nélkül. Kb 50W. Ha 5 kártya van egy gépben akkor 10W esik egy VGA-ra
    Ec Ft/KWh - Az elektromos áram díja. Lakossági nappali díja kb. 37 FT. Éjszakai/hőtárolós csak éjszaka van. Ingyen áram = 0
    Ft/Sol - A bányászott coin árfolyamától függ. Az utóbbi napokban a ZEC jellemzően 0,95-1,25 között változott

    A mérési eredményekből én azt szűrtem le, hogy nem feltétlen a legjobb sol/w érték a leggazdaságosabb, legtöbbet az árfolyam számít hiszen az áram állandó költség.
    A másik örök okosság: minél olcsóbb áramot kell használni. A lakossági áram a bevétel felét elviszi. Erre kell megoldást találni. Sajnos nekem nincs erre ötletem. Főleg nem amíg csak kicsiben pár VGA-val fogyasztunk. (bányászunk)

    A járulékos költségekről sokat nem tudok, régen nagyon sok volt, most már van automata is, meg OTP utalás is, de szerintem a 10%-ot így is elérheti, főleg kisebb tételeknél.
    A WinMine paypal-ra fizet közvetlenül. Nekem ez megfelel. Elfogadom, hogy nem ez a legköltséghatékonyabb módszer.

Új hozzászólás Aktív témák