Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
-
IT café
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
nagyúr
válasz akipapi #32499 üzenetére
Látom, előbb fel akarod telepíteni terminalból a mesa-utils csomagot!
ezt írd be a terminalba, ha írod a jelszót, nem fog megjelenni karakter, ez ne zavarjon:
sudo apt-get install mesa-utilsutána már menni fog a glxinfo parancs is.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
N0zer0
senior tag
válasz spammer #32492 üzenetére
A 300%-os túlerősítéshez:
mpv --softvol-max=300 --softvol=yesMivel mindig így használom ezért a ~/.config/mpv/mpv.conf-ba írtam bele:
softvol-max=300
softvol=yesAz mpv-nél arra kell figyelni, hogy a hivatalos doksi elavult, és sok kapcsolót átneveztek. A lejátszó mindig írja, ha a kapcsoló neve megváltozott.
-
#21078528
törölt tag
válasz Patice #32488 üzenetére
Én az Ubuntumat is MiniISO-ról rakom (gyk. netinstall), és Debiant is. A lényeg, hogy szakértő módú (Expert install) telepítést kérsz mindjárt az elején, és amikor elérsz a csomag választáshoz (Software selection), kiszedsz minden csillagot a menüből. Így a végeredmény egy csupasz terminálos rendszer lesz, ahol apttal v. aptitude-dal tudod pakolászni a csomagokat.
-
Rimuru
veterán
válasz spammer #32492 üzenetére
--softvol-max=<10.0-10000.0>
Set the maximum amplification level in percent (default: 200). A value of 200 will allow you to adjust the volume up to a maximum of double the current level. With values below 100 the initial volume (which is 100%) will be above the maximum, which e.g. the OSD cannot display correctly.
Note
The maximum value of --volume as well as the volume property is always 100. Likewise, the volume OSD bar always goes from 0 to 100. This means that with --softvol-max=200, --volume=100 sets maximum amplification, i.e. amplify by 200%. The default volume (no change in volume) will be 50 in this case.Vigyázat, csalok!
-
akipapi
tag
-
N0zer0
senior tag
válasz teleahocipöm #32470 üzenetére
Az SMPlayer, mplayer, mpv is tud 100% fölé hangosítani. A VLC alapból csak 125% vagy 200%-ra enged növelni, de a beállításai között tovább növelhető annak is, akár 1000-2000%-ra vagy többre is, a határ a csillagos ég. Egy gátja van, ha eléred a hangkártya és a hangszórók fizikai korlátját, onnan már hangosabb nem lesz, csak egyre inkább torzul, bezizeg.
Általában a ALSÁ-nál és pulseaudiónál is be lehet lőni rendszerszinten, hogy túlhangosítson, de azt hiszem csak 200%-ig támogatja.
Ez a feature nekem is fontos, mert a laptopomon kis kimeneti teljesítményű az ALC hangchip és a hangszórók is, és csak angolul nézek filmet és sorozatot. Pár évtizede az a Hollywoodból elterjedt módi, hogy a színészek suttogva beszélnek, nem úgy, ahogy normálisan a valóságban. Emiatt csuma hangerőn nézek mindent, egész addig túlhangosítom, míg nem torzul, csak így hallom ki, hogy mit pofáznak. Feliratot ahol csak lehet nem használok. Meg akkor is jól jön, ha konyhában, fürdőszobában vagy másik szobában vagyok és hallgatom a gépről szóló zenét, és nyelvgyakorló hanganyagot.
-
Patice
nagyúr
Sziasztok!
Nemrég léptem a Linuxos útra és eddig nagyon tetszik. Tegnap éjszaka felraktam egy Debian-t a HTPC-mre, és arra MPD zeneszervert, majd egy WebUI-t hozzá. Nem teljesen sikerült még működésre bírni, de ezután Synaptics-ból felraktam az XBMC-t és csak a 11.0-ás verzió a stabil, a 12, 13 Debian szerint még fejlesztési fáziban, Kodi 14.0-ról meg még ne is álmodjak ( ). egyelőre kipróbálásra jó a 11-es is, csak annyi a gondom, hogy max. 1024x768-ban tudom jelenleg használni. Egy Intel Core i3 4330-as proci van a gépben és gondolom külön fel lehet rakni a hozzá való Linux drivereket. Rákerestem, csak a talált oldal kicsit összezavart, hogy most akkor Debian alá melyik lenne jó?
Más: Debian-ból egy 64 bites netes installert raktam penre és ebből sikerült felrakni, de ismerősöm szerint sok minden felesleges dolgot felrakott. Debian-ból milyen verzió az, ami csak a lényeget tartalmazza? A HTPC-re akár jó nekem grafikus felület nélkül is, kezdek megbarátkozni a Putty-on keresztüli parancsos megoldásokkal, no meg ezt a gépet kifejezetten film és zenelejátszásra építettem, amin most próbálgatom a különböző OS-eket, hogy melyik tetszik, de a kevesebb több, így szeretném, ha csak minimál folyamatok futnának a háttérben, csak amik minden képen szükségesek egy hálózatról történő lejátszáshoz.
Ez a minimál Debian pl. jó lenne a másik gépemre is, amit asztali gépnek és fájlszervernek, letöltő gépnek építettem a HTPC mellé. Terv szerint Open Media Vault menne a Debian-ra és akkor az asztali környezet mellett meglennének a kívánt NAS funkciók is.
Előre is köszönöm a tanácsokat!
Eladó: Intel NUC J5005, Lenovo dokkoló
-
teleahocipöm
senior tag
-
Llew
senior tag
Olyan gondom van, hogy Linux Mint 17 MATE alatt kéne beüzemelni egy Samsung CLX-3185 nyomtatót/scannert, de nem igen akar sikerülni.
Körbe gugliztam a kérdést, de nem lettem okosabb. Alapvetően ott elakadok a megoldásnál, hogy a Nyomtató hozzáadása opciónál nem jelenik meg a nyomtató az eszközök között. Mindenféle portokat felsorol, aztán jön a hálózati nyomtató rész, de a Samsung sehol. Lehúztam USB-ről majd vissza dugtam hátha felismeri, de semmi.
A gyártó oldalán van linux driver, leszedtem, de kezdő linuxosként nekem annak az installálása sem olyan egyszerű (nem egy run exe aztán helló).
Gugliztam, hogy mit lehet kezdeni ezzel a *tar.gz kiterjesztéssel, de arra is kb ahány leírás annyi válasz. Kitömörítettem, terminálon keresztül elméletileg telepítettem is végül, de továbbra sincs nyomtatóm.Néztem még ezt az Internet Printing Protocol-os megoldást, de ott meg olyan lépésen bukok el, hogy honnan kéne tudnom a nyomtató IP címét, illetve PPD filet, vagy mit sem találtam a nyomtatóhoz.
Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.
-
camillus
tag
válasz DrojDtroll #32433 üzenetére
Ez az ábra max átlagot adhat. A KDE-t is lehet butítani a végtelenségig, a patkányméreg, és egyéb egér elkergető pedig eleve nem ugyanaz a kategória és nem csak azért mert csak egy wm.
Amúgy cinnamon (meg persze a gnóm 2) és xfce rulz (az xfwm mondjuk nagyon gagyi), meg persze a kde. Az lxde nagyon ocsmány. Backup rendszerre elmegy.
http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg
-
-
Vladi
nagyúr
válasz teleahocipöm #32470 üzenetére
Alsamixert nézd meg terminálban. Emeld fel a mester hangot. Ha nem marad meg, akkor rootként.
(#32471) akipapi:
Előfordul. Milyen videó kártya van benne? Esetleg valami zárd drivert tettél fel hozzá?
Esetleg egy
glxinfo | grep Open
parancs kimenettel dobj meg minket.[ Szerkesztve ]
il sole non sorge più ad Est!
-
akipapi
tag
Sziasztok!
BÚÉK mindenkinek
Abszolút kezdő vagyok a Linux operációs rendszerekben. Tegnap szüleim egyik régi gépére telepítettem a Lubuntu-t, minden rendben feltelepült, de a képernyőfelbontást nem tudom átállítani. Beállítom a kívánt felbontást, majd ráklikkelek az alkalmaz-ra és nem történik semmi. Ha a mentést választom akkor szintén semmi változás.
Valaki esetleg már tapasztalt hasonlót? -
teleahocipöm
senior tag
válasz God Vazzeg #32469 üzenetére
Köszi, az asztali gépen - a notit közben kikapcsoltam- megnéztem, valóban 100% főlé lehet hangosítani, de régebben maga rendszer volt sokkal hangosabb már a notebookon, szerintem valami illesztő progi lehet a ludas.
-
God Vazzeg
veterán
válasz teleahocipöm #32468 üzenetére
vlc fentebb tudja hangosítani a filmeket 100% fölé, próbáld ki vele
-
teleahocipöm
senior tag
Boldog Új Évet!
Nemrég végeztem a "műtéttel", a Packard Bell Easy Bote MZ35 notebookban kicseréltem a zsanértartó alu lemezt, kicsréltem a Celeron M410 procit Intel T 2450-re és működik . Most egy full hd film megy rajta a youtubon (kis képernyőn) a proci használat 29-42 %-között mozog, RAM ( állítólag 1GB, de a rendszer 894 MB) használat 57-60 % között. A film nem szaggat, nekem folyamatosnak tűnik. Kellene a RAM-ot bővíteni 2GB-ra, de valószínűleg jobb párban venni és a régit "kidobni" belőle.A hang az valami gyalázatosan halk, de ez már a proci csere előtt is így volt, de érdekes, hogy az év elején felrakott PCLinux OS -on hangosabb volt a gép, mint előtte a XP-n.
Néztem a System Profiler and Benchmark-ot (a gépen Lubuntu linux van), bár nem tudom mit jelentenek ezek, de aki ért hozzá annak bizotos mondanak valamit :
CPU Blowfisht : 8,50 (az előző procival 27 környékén volt)
FPU Raytracing : 28,95 (40)
CPU Fibonacci : 5,01 (8,0)Lehet kellene egy BIOS frissítés, -de annak nem merek neki állni- és még jobb eredmények lennének.
Mivel lehetne a procit tesztelni? -
milkGUY
csendes tag
Köszi, majd megpróbálom ezeket
-
lev258
veterán
válasz milkGUY #32446 üzenetére
Ctrl+Alt+F1-gyel be tudsz lépni? Nézd meg, nem-e a hely fogyott-e el (df -h, df -i), illetve a rejtett mappákat nevezd át a könyvtáradban, talán csak valamely beállítás akasztotta meg.
Ayg0: Könnyen lehet, hogy Prt Sc-nél automatikusan lementi a képet a Képek mappába.[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz #21078528 #32461 üzenetére
Feltételeztem, hogy a base leszedi a többi összetevőt is, ennek így nincs sok értelme, max ha ezen akar valaki pár megát spórolni... Nálunk Chakrán az lo az egy nagy csomag, amiben a teljes LO benne van, minden elemével.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
Ayg0
senior tag
válasz CPT.Pirk #32458 üzenetére
sudo apt-get remove --purge libreoffice*.* parancssorral eltávolítottam. Csomagkezelővel felrakattam a file-t amihez kért még pár dolgot. Telepítettem őket, ez sikerült:
Keretprogramból most csak 1 van, magyar nyelvű, de egyetlen alkalmazás se fut benne; a képen látható nagy szürke gombokra üresen kattintgatok.
N0zer0: linux alatt nem tudom, hogy kell. prt sc-t lenyomva nem került semmi a vágólapra.
[ Szerkesztve ]
"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem hinném, hogy te rontottad el. Én azt csinálnám most, hogy leszedném az összes lo csomagot a csomagkezelőből, majd egyedül a libreoffice-l10n-hu csomagot jelölném ki telepítésre, ez le fog szedni mindent magától hozzá.
Elég szokatlan, hogy egy "népszerű" disztrónál ilyen problémába fuss bele.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
Ayg0
senior tag
válasz #21078528 #32454 üzenetére
Kösz mindenkinek, alapból integrálva volt a csomagkezelő, a segítségével megtaláltam és feltelepítettem a nyelvi pakkot, de sajnos csak a keretprogamot magyarosította, magukat az alkalmazásokat (writer, calc) nem. A beállításokban továbbra is csak amerikai angol és brit angol közül lehet választani. Az iroda menüpontban a keretprogramok hivatkozását is megduplázta, a magyar nyelvűből nem indulnak az alkalmazások, a gombjaikra kattintva nem történik semmi.
Mit rontottam el?
[ Szerkesztve ]
"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."
-
spammer
veterán
Ha nincs fent a Synaptic, akkor Terminálba:
sudo apt-get install synaptic
Majd elindítod a Synaptic Package Manager-t, ami feltelepült, ott a Quick Filter-be beírod a libreoffice szót és megkeresed a listában a csomagot, vagy beírod konkrétan ezt: libreoffice-l10n-hu Lásd: kép
Bepipálod, aztán Apply gomb fent a menüben.
Ha utána sem angol, akkor a Libreoffice beállításaiban kell kitúrni és átállítani magyarra, és esetleg utána újraindítani az Office-t.
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
Tim82
félisten
Ha van Synaptics csomagkezelő feltéve (szerintem rajta kell lennie alapból, valószínűleg a rendszeralkalmazások között), akkor azt nyisd meg és ott keress rá az említett nyelvi csomagra,
"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA
-
Ayg0
senior tag
-
Ayg0
senior tag
Sziasztok!
Szűz linuxosként buta fejjel elvállaltam, hogy feldobok egy lubuntut + libreoffice-t az ismerősöm laptopjára. Youtube segítséggel mindkettőt megoldottam, ám az office csomag valamiért angol nyelvű lett, neki viszont magyar kellene. Innen nem tudom, hogyan tovább. Hálás lennék ha tudnátok segíteni hol hibázhattam, és hogyan javíthatom az előbbi problémát.
Előre is köszönöm!
"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."
-
milkGUY
csendes tag
sziasztok!
Olyan gondom van, hogy adott egy 64 bites Linux Mint 17.1 automatikus bejelentkezéssel. Gondolt egyet és nem hajlandó bejelentkezni. Próbálkozik, elsötétül a képernyő, de aztán visszadob login screen-re és jobb oldal felül írja, hogy bejelentkezés 10...9...8....x....1 majd ismét fekete képernyő és ismét visszadob. Megpróbáltam, hogy beírom neki a nevet és a jelszót manuálisan, de akkor ismét ez történik és a végtelenségig próbál bejelentkezni, de nem tud (hibát nem ír)
-
PumpkinSeed
addikt
Letöltöttem a Raspbmc-t, ami .img.gz állományban érkezett meg. Hogyan tudok ebből valami memóriakártyára írhatót csinálni? Próbáltam a gzip -d ....img.gz és a gunzip ....img.gz parancsokat, de semmi nem történik, csak villog a kurzor, majd egy bizonyos idő után megszakítom Ctrl+C-vel.Sikerült. Boldog új évet.
[ Szerkesztve ]
"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán
-
-
joecontra
addikt
válasz IstvánLászló #32442 üzenetére
Rá lehet pendrive-ra telepíteni de hosszútávon nem megoldás mert a sok írás kinyírja.
Üdv,
J -
IstvánLászló
senior tag
válasz spammer #32430 üzenetére
A linux-os tapasztalatom nincsen, ráadásul nincs szerencsém mert behalt a hhd-nk.
A döglött hdd helyet mert nincs sajnos hirtelen másik, egy 8-gigás pendrájvra rátudom tenni a :\ Lubuntu, Xubuntu, Zorin OS-t.
Az indítást c-dről gondoltam megoldani.
A videók alapján megtetszett mind és érdekel működés közben is.
Mindenkinek boldog új évet kívánok így előre is.
[ Szerkesztve ]
Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.
-
teleahocipöm
senior tag
23-án rendeltem a notebookba a procit már ma meg is kaptam, , 2-án lementek pár dolgot róla a kicserélt pendrájvra ( mert a nyáron vett 8GB-os bedöglött ) és lehet a Lubuntu helyett kipróbálok rajta valami mást, talán Debiant, kiváncsi vagyok rá.
-
N0zer0
senior tag
válasz szaszayanou #32438 üzenetére
Igen, van, meg is találtam már rég, de nem működik rendesen. Játékban és videóknál kicsit rosszabb fps-t kapok, ha a KDE kapcsolja ki helyettem. Ha én kapcsolom ki a Ctrl+Alt+F12-vel, akkor jobb teljesítményt kapok. Mondom, ez egy régi gép. Lehet normálisabb, erősebb, mai gépeknél már elég, ha a KDE kapcsolgatja vagy ki sem kell kapcsolni.
-
whbear
senior tag
válasz szaszayanou #32438 üzenetére
Van bizony! Desktop effects - Advanced. Suspend effects when full-screen apps vagy valami ilyesmi.
Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM
-
szaszayanou
aktív tag
válasz N0zer0 #32437 üzenetére
ilyenkor amúgy sem kellenek a speciális effektek, mert nem nézem az ablakkezelő rendszert, a teljes képernyős alkalmazás úgyis kitakarja.
Úgy rémlik van olyan beállítási lehetőség, hogy takarásban ne fussanak az effektek.
Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.
-
N0zer0
senior tag
válasz #81562624 #32432 üzenetére
Azon a gépen már bármelyik disztró kellemesen elfut, még a leghardverigényesebbek is, pl. Ubunty a Unityvel és a KDE-s disztrók is (Kubuntu, Mint KDE, Chakra, más disztró KDE-vel telepítve). Nem kell még a MATE-hez sem ragaszkodni, nyugodtan telepíts rá azt, ami YouTube-videók alapján megtetszik, és a distrowatch.org toplistája szerint is népszerű. Nyugodtan mehet rá x64-es disztró, mert 2GB-nál már pont használható.
Nekem ennél gyengébb gépem van, gyengébb proci, 2 giga DDR2 RAM, jóval kisebb SATA2 HDD, és még ezen is jól mennek a fullra effektezett x64-es KDE disztrók, semmi lag vagy túl hosszú töltögetés. Jó, kicsit nagyobb programok első indítása hangyányit lomha, de nem kivárhatatlan idő, a második indítás viszont már szinte azonnali. A bootidő sem több, mint egy XP-jé. Meg a gyenge proci és videókártya miatt, ha 3D-s játékkal játszok, vagy 1080p-s videót nézek, akkor a KDE-ben ki kell kapcsolni ideiglenesen a 3D-t, ilyenkor amúgy sem kellenek a speciális effektek, mert nem nézem az ablakkezelő rendszert, a teljes képernyős alkalmazás úgyis kitakarja. Ha meg kilépek a 3D-s alkalmazásból, akkor egy billentyűkombinációval újra bekapcsolom a 3D-t. Neked szerintem még kapcsolgatnod sem kell majd.
-
#81562624
törölt tag
válasz DrojDtroll #32433 üzenetére
A lubuntut nem csípem annyira, úgyhogy a mate lesz a nyerő, ha linux mellett döntök. A 2 gb talán még elég lesz annak... Szinte csak böngészésre lesz használva, szóval nem hiszem, hogy sok memóriára lesz szükségem.
Igazából privátban írhatnál nekem egy kis "élménybeszámolót" a szóban forgó gépről, mert én nagyon félek tőle, de sajnos most "csak" erre futotta. -
DrojDtroll
veterán
válasz #81562624 #32432 üzenetére
Pontosan ugyan ilyen gépen van , csak énmár tettem bele még 4 Gb ramot.
A mate egy ablakkezelő nem pedig egy OS, nem túl nagy a mate ram igény, szóval szerintem simám menni fog vele.
Én windows és Linux-ot egyszerre használok rajta. Míg 2 giga ram volt benne addig sem volt semmi bajom, de akkor a win7-nek kicsit kevés volt a 2 giga, 1-et csak a rendszer megevett míg lubuntuval ez valahogy 180 mega körül volt.
Én Lubuntut ajánlok rá.
[ Szerkesztve ]
-
#81562624
törölt tag
Üdv!
Ezen a gépen kellemesen elfut a Mate, vagy inkább Windows ajánlott ehhez a procihoz, vga-hoz? (Elnézést ha totál bugyuta a kérdés. )[ Szerkesztve ]
-
-
spammer
veterán
válasz IstvánLászló #32429 üzenetére
Azzal kezdtem Lubuntu, Xubuntu , vagy a kolléga által javasolt Zorin OS (Lite verzió). Nagyjából ugyanazok, mindegyik Ubuntura épül, képek, esetleg youtube videók alapján csekkold le őket, hogy melyik szimpatikus.
ISO-t pendrive-ra írd ki valamelyikkel (FAT32-re formázva): rufus, UUI, Win32 Disk Imager, UNetbootin
Majd boot sorrendet beállítasz BIOS-ban, pendrive-ról bootol, aztán kész, indul a telepítő, ott meg választhatod azt is, hogy a telepítő végezze el neked a particionálást, és akkor csak alap dolgokat kell beállítanod (lokalizáció, felhasználónév/jelszó stb., tehát csak a szokásos). Végig grafikus felület, ha nem lesz hibaüzenet, nem kell bűvészkedni semmit.
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
IstvánLászló
senior tag
-
sphe
senior tag
válasz IstvánLászló #32426 üzenetére
Ha könnyebb átállás, Windows - os kinézet fontosak, akkor a Zorin-t ajánlom, nekem megtetszett, itt ott használtam is.
-
spammer
veterán
válasz IstvánLászló #32426 üzenetére
Lubuntu vagy Xubuntu.
Youtube téma: Adobe Flash-ből egy régebbi és kevésbé erőforrás igényes érthető el Linuxra, azon belül is a Firefoxra (más friss böngészők HTML5-öt vagy PepperFlash-t használnak), tehát ezzel talán bírni fogja. Ha mégsem, akkor még mindig lehet külső médialejátszót használni (pl. mplayer, mpv, vlc, smplayer). vagy pl. a Minitube-ot, ami egy jó kis program, főleg gyengébb gépekre.
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
IstvánLászló
senior tag
Sziasztok segítségeteket szeretnék kérni.
Remélem idevaló téma, gépet csak netezésre föleg youtubra szeretnénk használni.
A win"fss"kizárva.
Linux-ot szeretnénk telepíteni, lenti probléma megoldására.
A linux-os tapasztalatom nincsen, remélem nem láma a kérdésem.
A tesómnak gondja támadt gépével,próbáltam segíteni de kiderült hogy régi config.
A config eléggé régi p4-es, gondja van a youtube videókkal hogy akadoznak.
A hiba jelenség hogy mi okozhatja, már tudjuk pontosan okát.
Leírnám a Konigot,nincs tuningolva.
Abit kd7a, biosa 13-as, alaplap memória busz szélessége 64 bites.
Cpu amd xp 2200+ 1800Mhz
Ram 2x512mb ddr-400-as Kingmax, egyforma időzítésűek,dimm1 és dimm2-ben vannak.
Sapphire Radeon 9600Pro 256MB, DDR, 128bitest vga
Tápegység, Chieftec 400w-os, nem mai darab de teszi a dolgát.
Linux telepítése megoldhatja a problémát.
Minden segítségnek örülnénk.
[ Szerkesztve ]
Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.
-
whbear
senior tag
Tud ajánlani valaki egy bevált remote desktop alkalmazást?
Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM
-
nagyúr
válasz spammer #32423 üzenetére
Köszi, az egyik linket már átfutottam egy órája, de továbbra se sok fogalmam van az egészről, viszont, ha ezt produkálja, amit leírtam, akkor nem olyan jó ez egyelőre! Nem annyira értem, mi volt a baj a gksu- val, most mindent elkezdenek megváltoztatni a Linuxban, ami eddig jól működött?
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
-
nagyúr
Igazad van. Ez volt amúgy a fő kérdés, nem a Win. pkexec
A Win- es dolog mellékszál volt, mégis arra reagáltál a többiekkel együtt!pkexec- Linuxos kérdés Linuxos topicban! help!!!
(#32420) Nkboy
-van még nem partícionált terület a merevlemezen
Hát nem volt az SSD- n ilyen! A Chakrám az bizony partícionált területen pihent és az üres terület is partícionálva volt.[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Nkboy
senior tag
válasz ubyegon2 #32418 üzenetére
Tiszta telepítés során a rendszer létrehoz egy külön rendszer partíciót (100 MB), melyen a bootoláshoz szükséges fájlok vannak. Ez több okból is külön került a rendszertöltő partíciótól (partíció, melyen a rendszer van). Pl. a Bitlocker program megkövetlei, hogy külön legyenek a rendszer fájlok és a boot fájlok, törlés meggátolására (a boot partíció a rendszerben betűjelet sem kap)...
A 100 MB-os boot partíció az alábbi feltételek mellett kerül létrehozásra:
- nincs rendszerpartíció a merevelemez(ek)en
-a rendszer nem rendelkezik 3 létrehozott partícióval
-van még nem partícionált terület a merevlemezen
Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, akkor a boot fájlok a meglévő rendszer partícióra kerülnek. Ha egyik partíció sem aktív, akkor a telepítő aktívnak jelöli az egyiket hasonlóan mint Windows Vista rendszereknél.
Fontos, hogy ne keverjük a rendszerpartíciót és a rendszertöltő partíció fogalmát. Rendszerpartíciónak van jelölve az, ahol a boot fájlok találhatóak, rendszertöltőnek pedig ahol az operációs rendszer.
[ Szerkesztve ]
A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással
-
nagyúr
Ez nem megoldás, hanem ügyes elkerülés! Miért nem lehet ezt egyszerűen kihagyni valahogyan, ha mondjuk valaki nem hozzáértő és egy új HDD- re telepíti csak a Win 7- et!?
Leírhatná a Win telepítő, hogy ez mire szolgál és dönthetsz, hogy kell- e vagy sem?
Még az is rendben van, hogy mindenképpen telepíti, de miért b*ssza szét egy másik meghajtó partícióit ehhez a 100 MB- os partícióhoz, ha van amúgy hely azon a meghajtón, amire a Win- t akarom rakni? Miért nem lehet kijelölni a telepítés helyét? Úgy viselkedik, mint egy rohadt parazita!
(#32410) lolka1980
Ezt a távvezérlést hogy érted? Ősöket vagy az oprendszert?(#32415) Vladi
OK! Most már tiszta, de ezt így utólag tudom csak! Semmi nem figyelmeztet arra, hogy bármelyik meghajtó partícióját szétb*szhatja kedve szerint! A közúton, ha van egy méteres gödör, utólag már bárki elmondhatja, aki már járt arra, hogyan ne hajl bele, de miért nem vagy figyelmeztetve előtte![ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
spammer
veterán
válasz lolka1980 #32410 üzenetére
Kis erőforrás igényű, sallangmentes, gyors, stabil, de picit foglalkozni kell vele (nem nehéz): Crunchbang
Ha nem tudsz/akarsz nagyon foglalkozni vele, akkor Lubuntu, bár ez többet kajál, de el kell bírnia 512 rammal. Esetleg a Xubuntu még beleférhet. Ha ezek közül választasz, akkor a 14.04 LTS verziót töltsd le.
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
Vladi
nagyúr
válasz lolka1980 #32410 üzenetére
Gyakorlatilag bármi, lxde vagy xfce felülettel. Olyan, amit ismersz valamennyire. Viszont ramot szerezz még.
Távvezérelni mindet lehet, terminállal vagy távoli asztallal is.
Várjál! A szüleidnek csinálod de vannak már unokáid is? Hány éves vagy?
(#32412) ubyegon2:
Ahogy kékfej is mondja: előpre megcsinálod a partíciókat, majd rámutatsz a w7 telepítőben, hogy na oda tedd.
il sole non sorge più ad Est!
-
nagyúr
Nem kötelező a Win! A 100 MB megúszható szerinted , mert én is úgy vetem észre, mint _Dumber_ ft., hogy az ha kell, ha nem odatolja magát valahová! Gondolhatod, hogy, ha lehetne, akkor biztosan nem az SSD- re szemetelem rá 2 HDD mellett. kiírta ugyan, hogy telepít valamit még, de ki gondolta volna, hogy nem arra a meghajtóra, amire a rendszer települ, mert fél TB hely volt még ott!
(#32411) Nkboy Ezt hogyan csináltad?
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Nkboy
senior tag
válasz _Dumber_ #32409 üzenetére
Azért nem mindenáron.
Device Boot Start End Sectors Size Id Type
/dev/sda1 * 2048 167774207 167772160 80G 7 HPFS/NTFS/exFAT
/dev/sda2 167774208 385878015 218103808 104G 7 HPFS/NTFS/exFAT
/dev/sda3 385878016 406849535 20971520 10G 83 Linux
/dev/sda4 406849536 625141759 218292224 104,1G 83 Linux[ Szerkesztve ]
A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással
-
lolka1980
aktív tag
Sziasztok!
2,1 intel proci
Geforce 4ti
512ramTudnátok ajánlani rá valami stabil linuxot az ősöknek amit tudok távezérelve irányítani is?
No meg az unokák is nyaggatnák hétvégenként apróbb netes játékokkal.
y8 meg hasonló[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz N0zer0 #32406 üzenetére
Kíváncsi voltam SSDOK- ra, mennyit mutat, ki akartam próbálni egy lőtézős gamét az APU- val meg ezt azt megnézni, de arra nem gondoltam, hogy összakuyulja nekem az SSD partícióit, ráadásul a sdb- n is belekutyult a swapba. No, mindegy, mert a Win amúgy is hányingert okozott hamar, még a lőtézést is kihagytam. Egy év Linuxozás után már a Win telepítés rohadt körülményes, lassú és értelmetlen szervezettségűnek látszik, de az a 100 MB- os partíció beerőltetése tényleg mindennek a teteje, mert még csak jelentősége sincs a legtöbb esetben!
No de kellett nekem az a türhő Win!Gyors gépen fél óra volt, mire minden védelem meg illesztőprogram úgy, ahogy fenn volt! Ha SSD- re rakom, még negyed óra az optimalizálás úgy, hogy tudom, mit kell csinálni!
Pár hónapja egy Manjaro XFCE letöltése, , kiírása, telepítése annyi időt vett igénybe, hogy a kezdettől 15 percbe tellett, hogy Firefoxon olvasgassam a PH- T! Mert, hogy közben megfőztem a koffeint is. 1 év meló utáni Linuxozó tapasztalattal.[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
pkexec Tudtok erről a számomra legalábbis új valamiről, hogy mitől jobb a gksu- nál vagy mi rakja fel és hogyan lehetne megszabadulni tőle!?
Kapitány említette nemrég, hogy Ubuntuban már az van, azért nincs gksu. Ami meglepett, hogy minap írtam 2 iso- t penre és azt vettem észre, hogy a böngésző görgetése megwinesedett, ilyent még Linuxon nem láttam, mióta használom! Mintstick elindításakor tette ezt, gyorsan rányomtam terminalra, hogy meghtopolom, erre még a terminalablak is kicsit gondolkodva jött fel! Veszem elő gyorsan a kalapácsot, erre beindul a htop és azt látom, hogy ez a pkexec kezeli nekem a mintstick vezérlését, méghozzá szinte pillanatok alatt megírta az iso- t! Ami érdekes, hogy az iso jó lett! Eddig azért 3-5 percig eltartott, mire megírta, de ezt az időt ki lehetett bírni. Mi a fene hozta elő ezt a pkexec csodát, mert ez q*rvára nem tetszik! Mióta megizmosítottam a gépet, ilyen ablakgördülő nyögdécselést még nem tapasztaltam, ami rosszabb, hogy Linuxon még az előző konfiggal sem!
Tapasztalt már valaki ilyesmit? Ja igen, a MINT 17.1/64 Cinnamonnal történt ez. A Chakrával nem is történhetett volna, mert azt megette a Win 7 telepítése az SSD- ről. HDD- re raktam a Win 7- et és egyszerűen odaírta az SSD- re a marha 100 MB- os partícióját úgy, hogy kinyírta az SSD- ről a Chakra partícióját!mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
N0zer0
senior tag
Nagy SMPlayer-párti vagyok, azt használom, használtam minden platformon, tud szinte mindent (hw-es dekódolás, külső szűrők, pl. nned3 nagyítás azért kiesik), és a legkisebb az erőforrásigénye.
Viszont ma találtam rá az mvp-re, a hup.hu-n ajánlották. Ez is egész jó, alapból támogatja a hw-es dekódolást is, de még anélkül is egy kicsit még kisebb a hardverigénye. Egyelőre tesztelem, de ígéretesnek tűnik. Parancssoros, mint az mplayer, de configfájllal szépen be lehet állítani. GUI-ja is van, beépített lebegősáv, minimalista, de megteszi.
Nekem a VLC soha nem jött be. Lomha, bugos, Linuxon külső decoderek meglétét igényli (nem minden disztrón vannak rendesen telepítve), bár volt olyan videó és link, amit csak az játszott le, így az is fent van a gépen. Viszont még így is jobb a VLC, mint a Windows Media Player, Bsplayer, Kaffeine és a többi f.shalmaz. Meg a VLC egy dologban erős: streamelésben. A VLC mellett még a Kodit (volt XBMC) lehet megfontolni, bár annak megint nagyobb az erőforrásigénye, a felülete viszont király.
-
-
-
fasyrt
őstag
Ehh, ez a tudatlanság...
- Nem tudom az autostartba berakni a Skype-t, hiába olvasgattam netes fórumokat nem működik még mindig,
- a felbontás minden újraindításnál visszamászik 1024x768-ra,
- a Gnome Player nem méretezi újra a videókat sem ablak átméretezéskor, sem teljes képernyős használatkor.Azt hittem hogy kapok egy felhasználóbarát rendszert ahol nem kell napokat elcseszni erre-arra... De.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Drive! - Az utolsó gurulás idén a Quadrifoglio-val
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Digitális Állampolgárság Program
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- EA Sports WRC '23
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- PlayStation 5
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
- Asszociációs játék. :)
- Intel Core i3 / i5 / i7 4xxx "Haswell" és "Haswell Refresh / Devil's Canyon" (LGA1150)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest