Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz NomAd_82 #162245 üzenetére

    Anno kölcsön 26-os régi montival 25km körön majd' megdöglöttem és a hátsóm 1 hétig fájt utána. Aztán vettem újabb normálisabb 29-est és hirtelen 150km-t is le tudtam tekerni, sőt, ha nincs túl sok mászás benne, 200km-t is simán elképzelhetőnek tartom. Szal én azt mondom, hogy egyrészt mtb és mtb között óriási is lehet a különbség még akkor is, hogy mindkét mtb azonos alkategória (ebben az esetben xc), másrészt meg rengeteget számít, hogy mennyire hajtod szét magad (pulzus), 130-150bpm-en ki lehet tekerni a világból, ugyanakkor 160 fölött simán lehet, hogy 20km után megdöglesz. Nagyon számít a guminyomás is, hogy iszol-e eleget, pótolod-e az elégetett kalóriát stb. és nem, nem csak versenyzők kell minderre odafigyeljenek, mert mindannyian emberből vagyunk, egy kezdő is ugyanúgy eléhezhet. Az edzettség is sokat hozzátesz a dologhoz, ha rendszeresen tekersz hosszabbat, idővel megszokod, jobban bírod. Személy szerint én nem szeretem a crosstrekkingeket, mert túlárazott lebutított diétás mtb-nek tartom, de sok mindent el lehet azzal is művelni ha elég bátor vagy, a haverinám ezt pl. anno Kellys Phanatic 70-el nyomta le viszonylag nehéz terepen... mondjuk én nem vállaltam volna be, olyan gumikal terepen halálfélelmem van :DDD .

    Zsohi: ízlés kérdése minden, de én hagynám ahogy van, ha minden más alkatrész fekete és letisztult lesz rajta, szerintem szép kis különc bringa lesz :D . Első blikkre ijesztőek ezek a színek, de hozzá lehet szokni.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák