Új hozzászólás Aktív témák

  • damatic

    tag

    válasz Bigya #871 üzenetére

    Örülök, hogy végre vkinek felkeltette a figyelmét a kérdés.

    Szal tudjátok, a baba (pici) mivel hogy nem oly rég óta szívja e büdös világ levegőjét, előfordul, hogy álmában (néha ébren is, csak az nem veszélyes) elfelejt levegőt venni, s mivel alszik, nem is jut eszébe. Aztán ha nem jut eszébe levegőt venni, csökken az agya oxigénellátása - még kevésbé jut eszébe levegőt venni...

    Szóval a gyári kütyü érzékelője - még nem láttam, csak hallottam róla - a lepedő, meg pléd alatt elterülve azt figyeli, hogy a baba lélegzik-e. Ha bizonyos időnél tovább nem lélegzik, akkor vmilyen módon riaszt. Gondoltam, hogy esetleg több piezo szenzor lehet a baba alatt, és amikor lélegzik, akkor folyton változik a teste különböző része alatt elhelyezett szenzorok feszültsége (súlypontáthelyezés elmélete: a tüdő tágulása és összehúzódása miatt hol a lapocka körül több a súly, hol a hátközépen). Persze én nem ragaszkodom ehhez az elmélethez, ha más módon is lehet figyelni a levegővételt kultúrált módon, nekem az is jó.

    A pisi kaka meg egyszerű: 3 óránként felébred egy újszülött mert éhes, akkor úgyis észre lehet venni a kisebb-nagyobb dolgokat, és abba nem hal bele.:)

    Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

Új hozzászólás Aktív témák