Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sajtee

    senior tag

    válasz Tyer #40801 üzenetére

    Aerob edzést is csinálunk heti 2-3x, de imádom futni, csak már jó ideje nem szoktam.
    Hétfőre gondoltam, de igazatok van.. :K

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Tyer #40801 üzenetére

    Szálkásodáshoz kalória deficit kell, meg olyan edzésforma, ami segít a zsírégetésben. Én jobban preferálom a HIIT edzésformát, mint az elnyújtott aerobot, mondjuk én nem félek az izomvesztéstől.

    ----------------------------------------------------------

    Egy ideje egyre jobban foglalkoztat, hogy vegyek-e egy (gumis) expandert magamnak. Tökéletes hordozható edző eszköz, olyan öreg, mint az országút, de jobbat azóta se találtak ki. Rendkívül mobilis, kis helyet foglal, sokoldalú, minden izmot meg lehet vele edzeni és még olcsó is. Eddig azonban azt hittem, hogy a bibi a terheléssel van, egyszerűen kis ellenállást biztosít. Nos, ez meggyőzött, hogy nem. A legerősebb ~120 kilót tud, az bőven jó. Ha félbehajtom, közel a duplája lesz, ami mindenre elég. Guggolásnál 150, felhúzásnál 180 volt a maxom, ez meg bőven több azoknál. Az egészben az a legjobb, hogy még ezt a két gyakorlatot is meg lehet oldani egy ilyen expanderrel, bár nem hiszem, hogy csinálni fogom a derekam miatt. Komoly hátránya talán csak az, hogy nem lehet precízen belőni a terhelést, mint a súlyzóknál, ezt viszont ellensúlyozza a sokoldalúsága. Tudom, hogy hatékonyságban nem veheti fel a versenyt a rudakkal-tárcsákkal, de az én össze-vissza helyzetemhez ideális kiegészítő (hol otthon vagyok, hol koliban, hol van kondibérletem, hol nincs stb).

Új hozzászólás Aktív témák