Új hozzászólás Aktív témák

  • reset

    senior tag

    Az öreg néni messze előttem ment - hátán rőzsekéve mutatta, hazaérve láng lobban a masinában...A jelenések-völgyében jártunk. (Így hívom a helyet, ahol néha megállok tűnődni:
    minden a helyén/én vagyok útba’ csak/ki távokból időket/időkből távokat/loholva sorba rak...)
    Gondoltam, baj lesz, ha rárobbantom magam...Éppen egy lejtő alján billegett, amikor elzúgtam mellette. "Édes jó istenem!" - hallottam immár a hátam mögül...
    Visszapillantottam, láttam: ül a földön erőt és bátorságot gyűjtögetve...
    Azóta mindig hangos füttyszóval jelzek, hasonló helyzetekben. Meg még sok más alkalomkor. Pl. az őszi kukoricatáblák között, ahol vaddisznók keresztezik néha utamat...
    Egyszer, egy tejföl-sűrű ködös februári reggelen, elkavartam a mezőőr mellett. "Álljon meg azonnal!" - rivallott rám...Gondoltam, úgysem ér utol; hát nem álltam meg. Gyanús zajt hallottam (lekapta a puskát a válláról) - utána rögtön: - "A népköztársaság nevében felszólítom, álljon meg!" Ekkor már persze a fékre tapostam...Jó sokáig tartott, mire hitelt érdemlően igazoltam: én csak egy "futóbolond" vagyok, nem fát lopni készülök...Ha lett volna fütyő, lehet másképpen alakul...
    (Jó sztorikat írtatok :DD )

Új hozzászólás Aktív témák