Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Peterhappy #44438 üzenetére

    Étrenden kell változtatni. Nem csak a kalóriákat kell nézni, hanem a makrók arányát is, meg azon belül is, hogy miből jönnek. Pl a szénhidrát annyira nem rossz, ha keményítőből jön, de ha édességből, pláne magas fruktóz tartalommal, akkor rendesen szétcseszi az anyagcserédet egy idő után. Fehérjéből sem lehet akármennyit bevinni, mert nehezíti fogyást. Ha meg túl keveset eszel, akkor meg jön a jojó effektus meg belassul az anyagcseréd, akkor meg azok miatt nem tudsz fogyni. Zsírosból sem szabad túl sokat, mert egységnyi térfogatban abban van a legtöbb energia. Érdemes átnézni, hogy miket eszel, és inkább magukon az ételeken változtatni, mint a mennyiségen, mert az utóbbit sokkal nagyobb kínlódásnak éli meg az ember. Én mondjuk még mindig annak a híve vagyok, hogy sporttal kell fogyni és nem érdekel az étrend, de én baromi könnyen vesztek még súlyt ha tényleg minden nap futok fél-egy órát. Lehet, hogy eljön nálam is valamikor az az időszak, amikor oda kell figyelni az étrendre. Most éppen sörözöm, úgyhogy ma még biztosan nem. :D

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák