Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz dabgergo #35092 üzenetére

    Igen, a leírásban szerepel, hogy ISO 5725 szerinti pontosságot ért rajta a szerző és elsősorban a távolságmérési képességet értékeli ezzel. A footpodok sajátossága, hogy instant pace kijelzésére is sokkal alkalmasabbak egyrészt a pontos távolságmérés miatt másrészt mert gyorsan reagál 'észreveszi', hogy lassultál, gyorsultál. A hátrányuk, hogy - a megfigyelések szerint - a cipő és a pace befolyásolni tudja vagyis ami lehet, hogy adott cipőben lassú kocogásnál pontos, keményebb tempónál már eltér, vagy más cipőnél. A Stryd ebben egyesek szerint jól számol, nem kell minden futást kalibrálással kezdeni, nekem ezért is esett rá a választásom a harmadannyiba kerülő Garmin footpod helyett.
    Megvan több, mint egy éve még nem teszteltem, pályán kellene tesztelni de a Strydesek (nyilván fenntartással kezelendő) véleménye szerint az sem 100% mérvadó mert egy pálya kialakításában is lehet kis hiba plusz az sem mindegy, hogy az ember a belső sáv közepén megy vagy a szélén vagy pontosan hogy veszi a kanyart vagyis adott hibahatár alá bemérni már nagyon macerás. Utoljára amikor néztem (több kör alatt) a Margitszigeti kör olyan 5.3km volt ami elvileg 5.32 - 5.35 vagy valami ilyesmi (attól függ kit kérdezel) szóval nekem simán elegendőnek tűnt, főleg, hogy nem is az abszolút valós táv mérés a fontos hanem főként a konzisztencia, vagyis mindig ugyanannyit mér nem 'háklis' mint egy gps. A gps nekem még a Margitszigeten is néha félremért (instant pace ingadozik 1 perc vagy nagyobb sávban ami gyakorlatban azt jelentette az edzés alatt folyton csipogott az óra mert vagy lassúnak vagy gyorsnak értékelte a futást, több kár volt benne mint haszon hogy idegesített) és pl a pesti oldalon ahol közelebb vannak a fák még a telefon gps-e is elment néha régebben. Vagy ugye versenyeken itt benne szokott lenni a lánchíd alagút az is rossz ha gps-el pacelsz.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák