Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    ...na úgy néz ki nekem is feltörték a fiókom: egyszer csak kidobott pc-ről, próbáltam újra belépni és már megváltozott a fiók mögött az emailcím... (valami hotmail-esre) :U annyit el tudtam érni, hogy visszaállítottam mögé egy másik saját címet és változtattam jelszót, de belépni továbbra sem tudok, mert a hitelesítőt is átállították mögötte és abból kérné a kódot... töltöttem fel nekik igazolványképet aztán most itt várok (elvileg max 48 órát)

    ami bosszant: nem is ilyen asd123456 kaliberű jelszó volt mögötte, gép tiszta, amiről használva volt... egyszerűen csak "véletlen" szivárgás lehet fb oldaláról, hogy ezzel buzdítsák a népet az előfizetésre? :U

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ledgeri #32129 üzenetére

    ...oda kivételesen nem: mármint átbeállították mögé :(

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz zorzy4 #32132 üzenetére

    semmit nem ért a 2FA? az szép... mondjuk azt hittem, hogy normális jelszó elég aztán tegnap óta kicsit olvasgattam: tényleg ennyivel be lehet húzni másnak a fb accountját, hogy áttolom a reget másik emailre? ...szimplán csak azt nyomhatta nálam a tolvaj, hogy valahonnan megszerezte a címem és "nincs már hozzáférésem ehhez az email fiókhoz" opcióval megadta alá a sajátját :U ...pl vett egy csomagban 1000 működő emailt és végigjárta őket, hátha valamelyik mögött bankkártya adatokat is talál? (enyémre ránézve semmi változtatás nem történt, nem sajátították ki, mint pl egyik ismerősömét 1-2 éve)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz csabyka666 #32136 üzenetére

    én tudatos felhasználónak tartom magam (leszámítva itt a 2FA-t :D ...bíztam az erős jelszóban) ...féregmentes a gép, kizárólag saját eszközökről voltam mindig bejelentkezve... nem kattintgatok semmi kétes linkre, mindig mögé nézek, hogy épp mi hova vezet... pont ezért lepett meg nagyon, hogy így le tudták nyúlni a fiókot, átírni az emailt és 2FA-t bekapcsolni rá... odáig jutottam, hogy emailt módosítottam (nem a korábbira, hanem egy újra) és új jelszót állítottam be... valamint küldtem az ügyfélszolgálatnak igazolványképet, hogy én vagyok én, be szeretnék jutni újra... egyelőre 24 óra telt el és kb 48at írtak a válaszra... ezt mennyire szokták tartani?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Richard! #32138 üzenetére

    ...nézegettük másik profilról és nem láttuk garázdálkodás nyomát (mondjuk ettől még küldhetett spamot párszáz embernek, de közeli ismeretségből eddig senki nem szült) :DDD spar-ban amúgy láttam ma everton márkájú flip flop papucsot :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    milyen gyakran szoktak ezek fb-nál a feltöltött igazolványokra reagálni? lassan lejár a 48 óra és visszatekerve a hozzászólásokat úgy látom, hogy október 25-27 között 2 nap alatt lepörögtek ilyen "profil visszaszerzések" és ebben is volt hétvége... :) meg nincs ezeknek valami élő chat supportjuk, akikkel lehetne váltani pár szót, hogy egyáltalán megkapták-e a képe(ke)t? ...elég bóvli, hogy nem tudok belépni -> igazolom magam -> küldök személyiről képet -> kb 48 órán belül válaszolnak... de erről semmi automatikus üzenet a megadott emailre, amiben megerősítik, hogy megkapták az adatokat (esetleg adnak egy ticket számot, hogy min kezelik az ügyet)

    ...ehhez képest a ms support istenes volt: amikor pl nem működött a fű alól vett oem win key, akkor is a leghülyébb időpontokban segítettek az indián lányok és készségesen aktiválgatták nekem :DDD

    ui: ja hétvégén fotót töltöttem fel nekik, de visszaolvasva azt láttam hogy webkamerával lőtt képet könnyebben elfogadták... most toltam nekik egyet munkahelyi laptopról, hátha erre jobban mozdulnak :) (lassan nyithatnak rólam egy fotóalbumot, majdcsak be tudnak már azonosítani, hogy én vagyok én)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz mephi666 #32141 üzenetére

    na kész, jóváhagyták hogy én vagyok én :) kikapcsoltam a 2FA-hoz beállított alkalmazást és beállítottam inkább sms kódot... tevékenységnaplóban semmi nem látszódik, hogy mit üzérkedett volna a tolvaj

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ledgeri #32209 üzenetére

    nekem valószínű úgy rántották át a fiókom, hogy emailcímet valahonnan kihorgászták és "nincs már hozzáférésem ehhez az emailfiókhoz" opcióval áthúzták maguknak :U utólag láttam hogy jöttek az akcióról emailek a megadott címemre, de mire rá tudtam volna kattintani a "ha nem te kezdeményezted ezt-azt a műveletet, kattints ide" kaliberű linkekre, azok már nem éltek, mert a korábbi emailemhez nem tartozott fiók :U (kössz máv-sebességgel üzemelő freemail)

    ...azt el tudtam érni, hogy átrángattam a profilt egy másik (gmailes) emailcímemre, kigyalultam a tolvajét, viszont mivel azonnal beállított 2FA-t az elkövető, az ott megfogott... 48 órán belül fb-tól rendezték a fiókom (személyi igazolvány fotója alapján) és benyomtam már saját eszközre a 2FA-t :K

    engem inkább az bosszant, hogy tényleg ennyi? valakinek tudod az emailcímét, akkor "nincs már hozzáférésem ehhez az emailfiókhoz" opcióval szépen átrángathatod a fb-profilját egy másik emailcímre, amihez hozzáférsz? ezt nem is nevezném "feltörésnek", hanem a rendszer bugyuta működésének... logikusan gondolkozva nem az lenne a dolgok menete, hogy bejelentesz egy igényt, hogy az adott emailről egy másikra kéred átrakni a fiókot, ehhez pedig mellékelsz hivatalos okmányaidról képet? (habár ez sem 100%, mert szerintem én is össze tudnék vágni bárkiről olyan képet, ami teljesen hitelesnek tűnik)

    ui: ebaynél amikor lenyúlták a fiókom (valami kódszivárgás volt kb 6-8 éve?), ők pont átestek a ló túloldalára... egyszerű telefonszám módosítást nem akartak megengedni: bekapcsoltam a 2FA-t és a korábban megadott telefonszámomra akart kódot küldeni... hiába regisztráltam az újat és kértem arra, nem működött a rendszer... kértem őket, hogy töröljék a régit, nem tették meg... kérdeztem, hogy "okmányok bemutatása után se hajlandóak?" ...nem... adtak egy (amerikai) számot, hogy ott beszéljek a supporttal, ottani munkaidőben: ez a dolgok menete :U leveleztem velük egy darabig, hogy angolom se olyan meg kedvem sincs az éjszaka közepén felkelni, hogy küzdjek a supporttal... telefonszámláról nem is beszélve (végül tettem rájuk magasról: regeltem új accot, új számot kötöttem hozzá, 2FA-t bekapcsoltam és szevasztok...)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz tonermagus #32253 üzenetére

    tök ugyanez volt nálam 1 hónapja :K biztonságos gép(ek), telefon, egyedi bonyolult jelszó és áthúzták az accom a saját emailjükre, enyém meg eltávolították... amiért a gépen mindenféle profilhoz kapcsolódó adat el volt tárolva, ezért megtaláltam és félig vissza tudtam húzni (átregeltem egy másik általam használt emailre: nem arra, amiről ellopták) és eltávolítani az általuk beállított emailt :K valami "nincs már hozzáférésem ehhez az email fiókhoz" opciót keress és ott próbálkozz ezzel...

    ui: valószínű a tiédre is be lesz állítva 2FA, azt meg csak az ügyfélszolgálattal tudod leszedetni, ha hivatalos okmányokkal igazolod, hogy te vagy te és tied a profil :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz tonermagus #32256 üzenetére

    pc-ről próbálva mit ír, ha próbálsz a régi bejelentkezési adataiddal belépni? nekem bedobta a fiókot, hogy "nincs már ilyen emailre regisztrálva fiók, de ez lehet(ett) az" ...és utána kerestem az opciót, hogy visszaregeljem alá egy saját emailem és kitakarítsam a tolvajt :K csak meglesz már: elvileg ezt a "kiskaput" kihasználva nyúlták le a tiédet is

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Viktor0610 #32258 üzenetére

    engem inkább az aggaszt, hogy ez a nagy biztonság fb-n: kb mintha fogna valaki egy lakatost, odavinné egy épp üres házhoz (a tiédhez), hogy elveszítette a kulcsot, feltöretné vele az ajtót, lecseréltetné a zárat... aztán jössz haza a melóból és nem tudsz bemenni... ezek után pedig szaladgálhatsz a rendőrségre, hogy "menjenek már intézkedni: te vagy te, az a te házad, most pedig valaki elfoglalta és nyugodtan garázdálkodik benne" :U ...sőt továbbmegyek: ha épp otthon vagy, akkor vinne egy verőembert, aki kidob közben a saját házadból, mert elég szimplán azt hazudnia, hogy ez az ő háza (senkinek semmit nem kell igazolnia a személyazonosságával kapcsolatban ezidőben: itt a legnagyobb gebasz)

    ...ahogy neten nézelődtem, tényleg lehetőség van erre, hogy valaki alól kihúzd a fiókját, ha ismered az email címét :U azóta 2FA-t állítottam már be, az talán kicsit megfogja (de én félig úgy tudtam visszaszerezni a saját fiókom, hogy belépni már nem sikerült, csak az email módosítása)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Viktor0610 #32261 üzenetére

    van csomó cikk, főleg angol nyelvűek, magyarul viszont ez találtam az email áthúzására

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz tonermagus #32263 üzenetére

    nekem ez volt a sorrend:

    febr. 25. 13:06: Te állítottad át a jelszavadat?
    febr. 25. 13:07: Te változtattad meg az imént a jelszavadat?
    febr. 25. 13:07: Lehet, hogy valaki hozzáfért a fiókodhoz.
    febr. 25. 13:09: Te távolítottad el az imént az e-mail-címedet?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz tonermagus #32265 üzenetére

    nem törték fel, azon volt már 2FA is :K

    kell még szerintem lennie opciónak, mert ezt a kiskaput kihasználva nyúlták le :K belépésnél végső esetben annak az opciónak ott kell szerintem lennie, hogy igazolod a kiléted és kéred vissza a profilt

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz tonermagus #32267 üzenetére

    pc-n nézed? próbáltál már minden opciót? jelszóemlékeztetőnél nem lehet olyat megadni, hogy már az adott email nem él (vagy "próbálkozok más módszerrel", vagy valami hasonló pont is rémlik... 99%-ra mondom, hogy meg lesz az, de tovább kell keresni)

    ui: screen-eket nem tudsz kirakni (személyes adatok kitakarásával), hogy milyen lehetőségek vannak sorban, hátha meglátom és eszembe jut, én mire mentem?

    #32269: szerintem nevet néznek az igazolvány alapján... meg hogy pl vietnámból történt a profil lenyúlása, te meg magyar emberként magyar személyivel bizonygatod, hogy tiéd az a profil, aminek 99%-ban magyar ismerősei vannak? (tényleg az lenne a normális, hogy lenyúláskor kelljen bizonyítani, hogy te vagy te és egyéb malőr miatt akarsz kulcsadatokat módosítani)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Inhouse #32272 üzenetére

    ...mármint akkor ezek az áldozatok a fals bővítményt telepítették chrome-ba és ez működött trójaiként? ...chatgpt-t néztem, de semmi bővítményt nem próbáltam: melós notin brave van, otthoni gépen firefox, telefonon meg dedikált app

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz fojtviki #32297 üzenetére

    ...akkor ügyfélszolgálat, akinek pl webkamerán keresztül küldjetek igazolványról képet :K (nekem 48 órán belül segítettek és levakarták a tolvaj telefonszámát, ami 2FA-ra lett beállítva)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Ryder62 #32364 üzenetére

    úgy tudom törölni nem lehet, csak felfüggeszteni: ha így van, akkor azt lehet, hogy másik emailre áthúzod a fiókot, ott felfüggeszted, majd a régi emailen létrehozol újat?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Viktor0610 #32474 üzenetére

    ...én kamuhirdetést jelentettem már, semmi visszajelzést nem kaptam... kecskemétről valaki lego szetteket árult, értékének töredékéért (10ért használtan 60ezres készletet meg hasonlókat) ...furcsa volt, hogy a képek gyenge felbontásúak voltak és francia volt a felirat a dobozokon... fél perc kereséssel megtaláltam ebay-en a feltehetőleg eredeti hirdetést, ahonnan a thumbokat lophatták :DDD járólapról egyértelműen felismertem, hogy teljesen ugyanazokat a képeket használták fel... írtam azért neki, hogy "személyes átvétel hol/mikor?" ...választ persze nem kaptam... aztán nyomtam is fel fb-nek, de napokig kint volt még a hirdetés és semmit nem reagált a fb sem...

    ...ebből kiindulva szerinted mennyire foglalkoznak ilyen apróságokkal? :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák