Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz icecube23 #42051 üzenetére

    Ha csak HTPC-nek kell és kicsit nezetgetni ahogy írtad akkor ez szerintem feleslegesen erős.
    Procinak i3-6100T helyett egy G4400 is bőven megteszi. Ha IGP-ből nem akarsz gyengébbet akkor meg egy G4500 (bár szerintem felesleges, mert ha pl. 60p-hez kellene akkor az HDMI 1.4 miatt úgyse fog menni ezzel a konfiggal). Alaplapból is H110/B85-öt választanék. Felszereltségben és az igényeidben nem látok olyan különbséget ami indokolná a Z170-est. Ramból nem értem mennyit akarsz, de 2x4 még sok is lesz a leírt célokra. Így jóval nagyobb keret marad a többi cuccra.

    Teljesen biztos 4k/HEVC, vagyis 60p/HDMI 2.0 támogatáshoz viszont meg kellene várnod az új szériákat. Új Intel lapok vagy AMD Bristol Ridge ami elvileg hamarosan érkezik.

    @regger: Én vmi +10%-ot láttam egy dián. Persze már az se rossz ha a 95W vs 65W-ot nézem. Plussz szerintem ennél nagyobb lesz a különbség mert a 7850-et is a ram fogja vissza. Tesztek alapján a 7850 is többet gyorsul, mint 10% némi extra ram órajeltől. Hivatalosan persze nincs nagy gap, mert csak 2400-ast támogat a BR, de ha feltolja majd az ember pl. 3200-3600-ra akkor tippem szerint minimum 20-30%-kal le kéne hagynia a 7850-et.
    És most lekapcsolom az üveggömböt. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák