Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz sb #42053 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési idő.
    Még annyit akartam írni, hogy jövőállóság tekintetében én a HDMI 2.0-ra és az elvileg új (vélhetően fixfunkciós main10 HEVC) UVD motort tartom a kulcsnak. Ha ez jön akkor egyértelmű a lépéselőny náluk.

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz sb #42053 üzenetére

    Sajnos ott az akérdés, hogy az integrált memóriavezérlőt felhízlalják-e a DDR4 lehetőségeihez, vagy marad a mostani képesség. Mert ha marad, akkor nincs értelme izmosítani a GPU-t, az most is hoz 1061 GFLOPS számítási teljesítményt egyszeres pontosság mellett, viszont a memóra sávszél az IGP számára csak a fele a CPU elérhető sávszélességének. És a probléma itt van elásva, ennek inkább fordítva kéne megvalósulnia..

    Fogyasztás: Manapság úgy látom, olyan 130 W körül (Talán 135 nagyon max) alakul csúcsra járatva a 7870k-m fogyasztása, erre még rájön némi plusz vincsi ssd alaplap, meg a ledek, szóval összességében talán 175w, most egy 400as fanless táp dolgozik a rendszer alatt, ennél kissebbet nem találtam, ami illett volna is, paneltápot meg még nem akartam megjátszani.

    [ Szerkesztve ]

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • icecube23

    tag

    válasz sb #42053 üzenetére

    huuu..köszi az infókat, nem várok teljesen új cuccra, sőt nem is akarok teljesen újból építkezni. Ahogy az általad leírtakat elolvastam, utánajártam, rájöttem tényleg nem kell nekem ekkora teljesítményű konfiguráció.
    B150 mellet tettem le a voksomat, a gigabyte b150m-hd3 ami már ddr4 képes és árához képet(23k) elég szépen felszerelt lapnak tűnik(persze igényeimhez képest). A g4500 is jónak tűnik, i3-as helyett, de nem találtam 4500t sehol, így a fogyasztás 54, míg az i3 6100t esetében 35w. Nem tudom a gyakorlatban hogy ez a majdnem dupla watt ténylegesen jelentkezik-e. Úgy döntöttem hogy most ha beruházok egy ideig nem akarok fejleszteni, ezért a teljesítmény miatt is most rászánom azt a +10 ezret az i3-as procira.
    A memória a mostani gépemben 4 gb ami kb 4éve van meg. Mivel új konfig, gondoltam nem spórolok a memórián sem, megduplázom, tehát 2x4 gb Kingston hyperx fury lenne az. Néztem a lap memory supportját, ezeket szerintem kezelné is dual channelbe(javíts ki ha ez a memória nem jó, mást ajánlanál..de a 8 gb maradjon). A házhoz, a táphoz és ház hűtéshez(esetleg artcic f8 tc, pro vonal? sok htpc fórumon láttam hogy ezt használják) szeretnék még tanácsot kérni. Van 1db ssd v300 kingstonom meg 2db sata 3as seagate hdd amit majd beakarok építeni. Nem tudom milyen ház+táp+hűtés lenne fajin, silverstone márkát néztem de 30k alatt nem sokat találtam. Esetleg valami alternatíva ezekhez az alkatrészekhez, nem is baj ha konkrétan nem HTPC ház, de valami szép, kisebb dizájnos ház nem ártana 30k alatt.
    Ja és persze hogy elég halk legyen az elsődleges szempont lenne.
    Az alaplap+proci+memória eddig 73.500, így kb maradna még 30k a további ház+táp+hűtésre. De ha +10 ezer hiányozna a szép, dizájnos HTPC kialakításra, az még belefér. Ha nem létezik hogy ennyiből összerakjam, akkor maradna egy szebb, kisebb ház, de nem silverstone márkában. Köszönöm előre az ajánlásokat, és bocs a regényért.
    :Y

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák