Új hozzászólás Aktív témák

  • Dudee

    senior tag

    Sziasztok!

    Új vagyok ebben a topikban. Egy Raspberry-s OpenElec-es Kodi hozott ide.
    Remélem jó helyen járok.

    Ismerkedem még a rendszerrel (párhuzamosan van egy dedikált medialejátszó HW-em, de nagyon megtetszett a Kodi felülete és lehetőségei).
    Rögtön az első dolog, ami nekem kissé szokatlan az a Library mód. Nagyon jópofa, és mindenképp szeretném használni, de egyelőre nem tudom összeegyeztetni a megszokott módszeremmel.
    Arról van szó, hogy NASon tárolom a filmeket kb a következő könyvtár struktúrában:
    videos/HD/...
    videos/SD/...
    videos/láttam/...

    azaz szeretem fizikailag átpakolni azokat a filmeket, amiket láttam egy külön könyvtárba. Mindezt azért, hogy amikor cimborákkal, családtagokkal cserélgetünk filmet, akkor nagyon egyszerű legyen egy vinyó rádugása után azokat a filmeket odaadni nekik, amiket én már megnéztem, és jónak találtam (amiket nem, azokat úgyis azonnal törlöm).
    Tudom, hogy a Kodi jegyzi, hogy egy film lement-e már vagy sem, de ez fizikailag nem látszik, csak az ő GUIján.
    Az én átmozgatásos módszerem viszont -ha jól gondolom- megborítja a Kodi adatbázisát. Azaz minden 'move' művelet után kellene egy clear database és egy update database-t futtatni, ami azért nem túl jó megoldás, főleg nem egy raspberry-n.

    A kérdés tehát az, hogy a Library használatával tulképp teljesen le kell mondani a file-ok fizikai rendszerezésétől?

    Köszi szépen!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák