Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz qnadam #81765 üzenetére

    Így már, hogy ő is leírta világos és ez lett volna a másik amire gondoltam volna, csak éppen akkor nem gondoltam. :D Mármint nem vettem számításba, hogy főleg kifejezetten TV műsorokról van szó, amik persze 50i-ben vannak alapból felvéve. De ha filmekről van szó, ott ugye lehet 24p és 23.976p is. Tehát a főleg európai 24p-s filmekkel még szerencséje is van.
    -----
    Amúgy ez nem tudom milyen technikai megoldásokat követel (előzetes konvertálás, vagy on-the-fly átalakítás), de a rendes TV csatornákon, amikor 23.976/24p-s filmeket nyomnak, akkor az 50i-s átalakítás elég jól szokott működni. Mármint semmi microakadás. Az egyértelmű, hogy konvertálva van és interpolációval, mert sokkal finomabb, simább a mozgás ez látszik. És olyan képanomáliák sem szoktak lenni, mint amik akkor jelentkeznek, ha helyileg a TV végez valami mozgásjavító interpolációt. Nem tudom milyen spéci ketyeréjük lehet, ami ezt így megtudja oldani.

    És van egy csomó olyan TV műsor is, főleg dokumentum/természet filmek, amit kiadásra és TV-re is szántak egyaránt, ezeket ugye 23.976, vagy 24p-ben veszik fel, de még a BD lemezes transzfer is 50i-s lesz a végén. És persze itt már muszáj is, hogy észrevehetetlen legyen az átalakítás és az is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák