Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz lacafaca #58085 üzenetére

    "arra mindenképpen jó, hogy megtanulják, ki az úr a háznál...akinél a fegyver van. túl el lett kényeztetve a mai fiatal generáció, elhitték, hogy hangosan kiabálva övék a világ, meg világbéke és szivárványos pc...jó reggelt, ma is a fegyver az úr... ;)"

    Mivel minden rendes 70-es években született ffi volt katona, én is voltam. (kivéve a hikomatokat)
    Csak átfutottam itt pár hozzászólást, de elég sok a dezinformáció a katonákkal és úgy általában a katonai szolgálattal kapcsolatban. A szolgálattal kapcsolatban elég világosan ki van kötve, hogy mikor van fegyverhasználat és mikor nincs. Természetesen igen szélsőséges esetben lehet használni, de ugyanúgy egy rendőrnek is. :)
    92-ben voltam a határőrségnél. (nem, nem voltam délen amikor zajlott a délszláv háború)
    Objektumokat védtünk, amennyiben megtámadták volna az objektumot, a felszólítás után figyelmeztető lövés (vaktöltény az első), majd éles lövés, lehetőleg úgy, hogy életet nem oltunk ki.
    De elég pontosan szabályozva van szerintem a TEK-eseknél is, rendőröknél is.
    A fegyver pedig nincs kibiztosítva, tökmindegy hol van az ujja a tagnak. Azért véletlenül nem lehet lövöldözni csak úgy.

    A katonaság pedig a jelen helyzetben azért szükséges mert túl kevés a rendőr a rend fenntartásához.

Új hozzászólás Aktív témák