- Hamarosan kiderül, hogy a Trump-kormány szétdarabolja-e a Metát
- Nem kaphat a mellette lévő atomerőműből több áramot az Amazon adatközpont
- A Microsoft beszállt a világ legnagyobb karbonmentesítő projektjébe
- Így tréningezi az AI-modelleket az EU-ban a Meta
- 500 milliárd dollárnyi AI-szervert gyárt le az USA-ban az NVIDIA
-
IT café
TP-Link WR1043ND - N450 router
Új hozzászólás Aktív témák
-
#LittleG
csendes tag
Sziasztok!
Ma érnék rá (vagy holnap) a router FW cserére (gyári -> OpenWRT). Mondtátok korábban, hogy az általam linkelt cikk (http://tothszabi.info/blog/tp-link-tl-wr1043nd-okositas) használható a V3-as típushoz is, viszont itt már nem kell a LuCi-t külön telepíteni, mert az a Backfire óta integrálva van a FW-be. Valóban, a cikk is kitér rá, van egy kis megjegyzés erről:
"UPDATE!!!
Az új backfire firmware-ben már benne van az alap Luci, így egyből be lehet állítani a netet a webfelületen is. Bővebben a Luci menüpont alatt!"Most lehet hülye kérdés, de hogy értve a Luci menüpont alatt?
"
"A Luci bemutatása" résztől, vagy onnantól, hogy "Ha beléptünk akkor már elég sok mindent tudunk ott is csinálni..."
Kérdezem ezt azért, mert az előbbinél már túl vagyunk a QoS, Tűzfal, és egyéb finomságok beállításán, míg az utóbbinál itt kezdődik a dolog.
Tehát ha én feltelepítem a LuCi-t tartalmazó OpenWRT-met, akkor mettől kell kezdenem a konfigurálást?
Sajnálom, ha egy ilyen egyértelmű(nek tűnő) kérdéssel piszkállak titeket, de ez az első FW cserém routernél. Nehezíti a helyzetet, hogy most vettem, tehát az új FW-vel a garancia is ugrik, noha állítólag okosan meg lehet csinálni úgy, hogy ne vegyék észre, de akkor is felmerül a kérdés, hogy vajon megéri-e a kockázatot. Mindenesetre az beszélt rá a dologra, hogyha már kiadtam 16.000 Ft-ot, akkor tudjon is valamit (nálam a valami ott kezdődik, hogy legalább Wi-Fi-t lehessen időzíteni rajta, de ezen kívül még van pár tervem, maximálisan ki akarom használni). Mielőtt belevágok, mindennek utána akarok járni, nem akarok egy router helyett téglát kapni
Új hozzászólás Aktív témák
- Büszke apukák és anyukák topikja
- Óra topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Apple MacBook
- Fejlesztői videón a The Outer Worlds 2
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Apple asztali gépek
- További aktív témák...
- CORSAIR RGB LED Lighting PRO INGYEN FOXPOST
- Cooler Master MasterLiquid PL360 Flux 360mm white INGYEN FOXPOST
- Cooler Master MasterLiquid PL360 Flux 360mm black INGYEN FOXPOST
- Cooler Master Hyper 622 Halo White Edition (Alkatrész/Hiányos) INGYEN FOXPOST
- be quiet! Pure Rock 2 FX 120mm ARGB INGYEN FOXPOST
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W10 I Gari!
- Csere-Beszámítás! RTX Gamer Számítógép! I5 14400F / RTX 3080 / 32GB DDR5 / 1TB Nvme SSD
- Lenovo ThinkPad X270 (16) - i5-7300U, 16GB, 512GB SSD, 12" FULL HD
- LG 27CN650N-6A - Felhő Monitor - 1920x1080 FHD - 75Hz 5ms - USB Type-C - Quad Core - BT + WiFi
- Samsung Galaxy A04 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest