-
IT café
Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
mano42
aktív tag
Így már teljesebb a kép, ha ezzel kezdted volna akkor én sem próbáltam volna alap működési sajátosságokat leirni hisz ezekkel már tisztában vagy, sőt jobban mint én. Tényleg furcsa, hogy az Android alkappákba sem enged írni, viszont ebben nincs tapasztalatom mivel én nas-t használok a fentiek alapján. Reddites csoportokban szét néztél?
-
mano42
aktív tag
Android 8-nál (nem csak android tv-nél, hanem minden androidnál) változtattak az read-write engedélyeken.
1. Megjelent egy új lehetőség, az Adopted storage . Ebben az esetben belsőnek formázza az adat tárolót és egyben látja a belső memóriával. Gyakorlatilag kibővíti a belső memóriát és pont úgy működik mint a belső memória viszont többet más gépről nem tudod elérni a tartalmát.
2. Megmaradt az External storage opció, ebben az esetben nem formázza a tárolót viszont csak read only kivéve az egyes applikációk /android/data/ mappában létrehozott mappáit ahova az appok a saját engedélyezett folderébe írhatnak. Ez egy biztonsági újítás amit már rég ideje volt bevezetni mivel azzal, hogy minden app bárhova írhat-olvashat nem biztonságos. (például az egyik app plain texben ment el egy belépő jelszót, és egy másik app símán hozzáfér). Ez tulajdonképpen amolyan kezdetleges sandboxolás.Ha megtalálod melyik az a mappa amelyikhez általános írás-olvasás jogot ad a tv az /android/ mappán belül akkor oda akár írni is tudsz.
Továbbá az usb3 portba dugott tárolót ha vételezésre állítasz be akkor másra nem tudod használni, ezzel meg kell tanulni élni, ha neked fontos a vételezés akkor erre külön használsz egy tárolót.
Hiába keseregsz azon, hogy egy régebbi verzióban nem így működött, most másképp működik és kész, el kell fogadni, mivel másképp úgysem lesz.
Én nem látok abban hibát ha valaki alternatív megoldásokat ajánl, a lényeg az, hogy valahogy megoldjad a problémád ha nem is úgy ahogy eddig csináltad. Én helyedben beüzemeltetnék egy nas-t, a leg kényelmesebb erre amit te akarsz, arra másolsz, torrentezel, bármi, a kodi, vlc vagy akár egy komolyabb file manager meg smb-n vagy nfs-en keresztűl símán eléri rw módban. A nagy előnye az, hogy akár az utcárol is elindíthatsz egy torrentet, és amire hazajutsz már leszedte. Egyet kell értsek Josival, te nem megoldást keresel hetek óta, hanem azért keseregsz és háborogsz, hogy valami nem pont úgy megy mint eddig, ahogy megszoktad. Törödj bele, lépj tovább. Kis flexibilitás sosem árt.
-
mano42
aktív tag
válasz icemad #50332 üzenetére
Ez azért nem pont így van. Wifin 250 megabites sávszélességet is elértem ami fölöslegesen sok. Nasról és akár online (real debrid) szolgáltatásoknál a 40 gigás filmeket símán tekeri, e fölött akadozik, pufferel viszont itt sem vagyok meggyőzödve, hogy nem e a nas illetve az online szerver sebességének a korlátait értem el. 4k-6p-hdr Youtube vagy netflix videók mindegyik instant megy, és majdnem instant a beletekerés is. És mindezekre bőven elég a kábeles 100 megabit is.
-
mano42
aktív tag
válasz Livius #50266 üzenetére
Az androidtv tulajdonképpen egy távirányítóra optimizált android és a play storeban is csak azok a változatok érhetőek el amelyek távirányítóra-androidtv-re optimizáltak. A Vlc elérhető, de nem a síma androidos hanem az android tv-s. Elérhető az mx player is, Kodi, Tunein, spotify, Play Music, youtube, Netflix, Ted, Hbogo, vimeo, amazon prime, stb. android tv-s változata. Sideloaddal fel lehet telepíteni síma androidos appokat is, viszont ezekhez egeret-billenyűt kell csatlakoztatni, hogy kezelni lehessen. És támogat castot is, elég ha a telefonról elindítasz egy videót és átküldöd a tv-re. (már ha az illető app-weboldal) támogatja a castot. Például a Google photosból át tudsz küldeni tartalmat, de a Galéria appból nem mindegyikből. De a pornhub videóit símán átküldheted...
-
mano42
aktív tag
válasz mgTerminator #50212 üzenetére
Igen, az előbb leírt xtend dynamic csökkentése. De mivel a tévé nagy fényerejű, ha általában fehér feliratok vannak használva akkor elég kellemetlen. Normális estben esetleg lehet csökkenteni a fényerőt, én SDR tartalom esetén kb 10-re állítottam, viszont HDR esetén ajánlott a nagyobb fényerő, ezt a tv automatikusan fel is tolja maximumra.
-
mano42
aktív tag
válasz mgTerminator #50209 üzenetére
Action menu- kép- speciális beállítások- fényerő- és az alján Xtend dynamic range. És ezt minden kép profilnál be kell állítani.
Itt bármit állítasz az összes profilra érvényes lesz, tehát ha többfelé van osztva a netflix akkor mindenkinek így fog látszani a felirat.[ Szerkesztve ]
-
mano42
aktív tag
válasz mgTerminator #50205 üzenetére
Kéd dolgot tehetsz.
1.Az Xtend dinamic ranget tartsd alacsonyan, ez a fehéreket még jobban kifehéríti, felturbozza.
2. A netflix webes felületén megváltoztatod a font színét szürkére, esetleg áttetszőre. Én bekapcsoltam egy háttér ablakot is a feliratoknak és azt is áttetszővé állítottam. Így teljesen jó az eredmény akár magas Xtend DR - vel is. Kell egy kicsit kisérletezni és minden egyes alkalommal kilépni a Netflixből és újraindítani azt. Csak akkor alkalmazza a webes beállításokat.[ Szerkesztve ]
-
mano42
aktív tag
Bármilyen android tv-re optimizált appot ki lehet tenni az első sorba, így a VLC-t is. Azonkívül a Button remapperrel bármelyik gombot át lehet alakítani app gyorsínditóvá. Például a Netflix, vagy akár a zöld gombot átteszed, hogy indítsa a VLC-t. Én személy szerint a Kodi-t javasolom, mindent megeszik, automatikusan keres feliratot és kezelhetőbb a menüje mint a Vlc-é. Nem találtam semilyen normális formátumot amit a Kodi nem eszik meg, de fordítva igen, a vlc-n szakadozott, míg a Kodi folyamatosan játszotta le.
-
mano42
aktív tag
válasz bikfic1 #50156 üzenetére
Az androidot tényleg egy mtk proci hajtja meg de a képfeldolgozásért az X1 képfeldolgozó processzor felel. Azt nem tudom, hogy fizikailag egy SOC-ben vannak vagy külön de ez lényegtelen. Nekem is XF90 van, és AC csatlakozással 240 mbitet értem el az Analitivel. Kábelen csak 100-at. Szerintem ez kábé mindenre is elég, egy 4k-DV stream a Netflixen szerintem nincs több 50-60 mbitnél, bár lehet ezt is nagyon eltúloztam. Nasről a maximális ami szakadozás nélkül ment 60 giga körül volt, az új Alladin. Egy 70 gigás file már szakadozott, bár az szerintem a Nas gyengesége.
-
mano42
aktív tag
válasz busman #50058 üzenetére
Hajlamosak vagyunk egy egész szériát esetleg márkát elitálni a személyes élményeink alapján. Nálam az xf90 atomstabil és gyors viszont elhiszem, hogy valaki csalódott benne, nekem a samsung nem jött be (pedig eredetileg én is azt akartam venni, igaz a 60-as szériából de a Mediagalaxyban üvöltött a különbség pedig ott nagyon nem optimális megvilágitások-beállítások vannak). A 70 színvilága nem jött be, bár pont így nem tartom kizártnak, hogy hibás példányt fogott ki a szomszéd.
-
mano42
aktív tag
válasz Denonavr #50000 üzenetére
OLvass vissza pár oldalt, van aki szerint meg, van aki szerint nem. Én is pár hete vettem és már másnap frissítettem stickről, tehát nem tudom érdemben összehasonlítani viszont aznap délután amikor hazahoztam kétszer is kifagyott, úgyhogy másnap reggel frissítettem is. Azóta semmi bajom vele. Adb shellből kilőttem a fölösleges appokat oszt azóta atomstabil és gyors.
-
mano42
aktív tag
válasz mamago1972 #49966 üzenetére
A netflix DD+ ban sugároz. Optikain csak a DD fér át. Ha a tv nem tud DD+ - DD konverziót akkor csak szereó lesz. (ugyanez volt a bajom a miboxxal, a netflix csak sztereó volt optikain, viszont az XF90 tévé tud konverziót, így az optikain már 5.1 passtrough van amit az erősitő is tud értelmezni és dekódolni. ) A Denon tud DD+? Mert ha nem akkor HDMI-n is csak DD jelet tud értelmezni, viszont azt a tv kell visszakonvertálja.
-
mano42
aktív tag
válasz kdennis #49911 üzenetére
Nekem is logikus, viszont kétségeim vannak efelől. Például a sony tévém nem tud HDR10+-t csak DV, HDR10 HLG-t. Hiába tettem be egy HDR10+ tartalmat a Fire sticken, a tv csak HDR10 módban játszotta le, pedig a Fire stick HDR10+-t is tud. Tehát ez szerintem kétirányú, a forrás (stick, box, bluray lejátszó) is kell tudja és a tv is. Amugy meg nem tudom, ha egyáltalán létezik elérhető árban olyan tv ami egyszerre támogatja a DV és a HDR10+ tartalmat is.
[ Szerkesztve ]
-
mano42
aktív tag
"Sony nem ad teljes Dolby Vision támogatást, elődekódolt és azt hiszem max profil 5-ig tudja kezelni. Netflix azért jó, mert onnan már egy olyan profillal jön a DV amit tud értelmezni a TV processzora. Volt is ebből felháborodás külföldi Sony fórumokban. LG tévék teljes DV támogatást adnak."
Mi a helyzet ha nem a tv hanem egy külső box tud DV támogatást, a tv meg csak megjeleníti? Pl egy fire stick 4K? Ebben az esetben a Fire stick processzálja a DV jelet vagy a TV?
-
mano42
aktív tag
Én azt nem értem HDR tartalom lejátszásánál miért lassul be az Action Menu és a mögötte lévő beállítások.
-
mano42
aktív tag
válasz szasza0608 #49772 üzenetére
Végül is kevés opció van. Ha fontos a minőségi netflix (1080p, 4k, hdr) akkor egy licences box kell, jelenleg háromról tudok, ezek mind Android TV os-t futtatnak: Xiaomi tv box, nvidia Shield vagy Amazon fire stick. Ja és az apple tv box. Dolby Visiont a Fire stick biztosan tud, a Mi Box biztosan nem, a Shiledet nem ismerem. Ha csak általános multimédia- kodi boxnak akarod használni akkor a Raspberry Pi 3-4 tökéletes megoldás, optimizált, gyors, kadencia helyes lejátszás stb. Amugy meg nem az androiddal van baj hanem a gyártók hozzáállásával. Akármilyen xar az mtk proci a Sony tévékben, ki lehetne hozni belőlük a maximumot ha az Mtk végre kiadna rá egy korszerű 4.xx kernelt amire már lehet építeni. Ha az én tévémen a rendszer elavul valszeg Amazon Fire stick 4K-t fogok rákötni mert ár-érték arányban jelenleg a legjobb.
-
-
mano42
aktív tag
válasz icemad #49751 üzenetére
Ezek a SOC-k nem a nyers erőről híresek hanem a különböző hardveres kodek támogatásukról. Azért tud h264, h265, DD, stb filmeket röhögve lejátszani mert erre van optimizálva, nem izomból hanem hardweresen támogatja a kodekeket. A torrentezéshez nyers erő kell, amihez ez kevés. A 10 éves eeepc-d X86-os arhitekturájú, több benne a nyers erő mint ezekben a soc-ban viszont egy h264 már szakadozik rajta mert nincs hardweres támogatása. Van egy ősrégi nasem, egy zyxel nsa320, amit főleg torrentezésre használok, akár 1 letöltés is 100%-ra viszi a cpu-t, ha meg 4-5 konkurrens letöltésem van akkor már a nas-t sem érem el csak miután befelyezte a letöltést. De mondok egy másik példát. Az ősrégi- első generációs raspberry pi is elboldogul egy fullhd mkv-val ami h264 kodekre épül miközben a cpu 1-2 százalékon van, viszont ha egy böngészőből egy weboldalt akarsz elérni összeszarja magát, esetenként akár percekig tart neki. Én is örvendenék ha erőssebb socra épülne, vagy legalább annak, hogy a genyó mtk adjon ki egy 4.xx kernelt, hogy rá lehessen tenni egy AndroidTV 9-et ami gördülékenyebb, optimizáltabb, gyorsabb. (persze a) en sem mennének jobban a torrentek mint amire a cpu képes). Szóval ez egy tévé, nem egy mindenre jó számitógép. Az már csak kellemes extra, hogy androidot futtat és mást is fel tudsz rá rakni mint ami alapból rajta van. (pl Kodi, vlc, hálózati teszter stb).
-
mano42
aktív tag
Utoljára kb 7000 forintért láttam NAS-t a jófogáson, ha ennél olcsóbban tudsz boxot venni hajrá. Én is próbálkoztam hasonló megoldással mint amit te akarsz összehozni boxal de sajna az eredmény eléggé zavaró volt, néha kellett magyarázkodjak a családnak, hogy izé, a mibox éppen torrentezik azért szakadozik a film. És a Sony tévé hardvere annál is gyengébb. Na mindegy, sok sikert. Ha meg tudod mókolni az Android mappát, akkor azt R-W módban elérheted, akár torrentezni is lehet rá.
-
mano42
aktív tag
Pedig nem. Ha már a torrentezés nem haladja meg őket akkor ez sem. Feltelepíted a transmissiont, beállítod, a Kodiban megadod az smb elérési utat a filmekhez, a telefonról elindítod a torrent letöltést a koréról, és wazaaa a Kodiban megjelenik a film. Szerintem a használata egyszerűbb mint amit te akarsz ha már rendesen be van állítva. (a külső tárolót tudtommal csak olvashatóként kezeli a tévé, meg amugy is, eléggé idegesek lesznek ha aktív torrent letöltés esetén a tévé procija annyira le lesz terhelve, hogy nem reagál időben a parancsokra, konkrétan a hangot is pár másodperc késéssel állítja.)
-
mano42
aktív tag
Csak kiváncsiságból, próbáltátok tesztelni mekkora sávszélességet lehet elérni az xf9005 wifijével? Én a Netflix beépített hálozati tesztjével 191 mbitet, az Analiti-vel meg 234 mbit downloadot értem el. Bőven elég ez még akár nyóckára is, de kiváncsi vagyok mennyi a reális maximum...
-
mano42
aktív tag
válasz draco31 #49648 üzenetére
Innen letölti a firmwaret, kicsomagolja egy stickre és bedugja a tv-be. innem megy magától. Ha nem akkor huzza ki és dugja be a tv-t. https://www.sony.co.uk/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-49x8309c/articles/00229299
-
mano42
aktív tag
válasz Celtis #49547 üzenetére
Kösz, hogy megnézted, csakhogy ez egy nappali jelenet, pl az utolsó hídas képkockánál is látszik a kék ég és a fehér felhők. De csináltam egy másik módosítást, a DV beállításoknál felhúztam a gammát maximumra. A fekete megmaradt feketének viszont előjöttek a részletek: A fekete csaj rasztájának a részletei amikor hátulról van filmezve, a ruháin több részlet stb. Sokkal emészthetőbb így a film.
-
mano42
aktív tag
válasz Celtis #49531 üzenetére
Igen, képek forrása a mibox mivel a mibox nem DV jelet küld hanem síma HDR jelet, és a tv megengedi, hogy ki be kapcsolgassam a HDR-t amit a DV-nál nem enged meg. A tv beépített netflix kliensében is hasonló az eredmény, a miboxra csak azért váltottam át, hogy le tudjam fényképezni szemléltetésként. (amúgy a miboxon is ugyanaz a verziós netflix fut mint a tv-n, de sztem ez nem lényeges).
-
mano42
aktív tag
Persze, egy hete már ezt nézem. A hdr alapból max-ra teszi a fényerőt de egyes filmeknél túl sötét másoknál meg nem. A két ellenpélda: Altered carbon (a fent említett jelenetnél szembetűnő és nagyon zavaró), a 6 undergroundnál meg végig tökéletes a kép pedig mindkettő DV. A youtube HDR tartalmakat megint tökéletesen kezeli. Letöltöttem egy pár közel 50 gigás 4k-hdr filmet, azok is jók. (pl az új alladin, az elején nagy ellenfényben amikor a két hajó elmegy egymás mellett ha HDR ON akkor a nap körűl jól látszanak a felhők is és a hajók részletei, ha meg HDR off akkor a nap helyett egy kiégett paca van részletek nélkül, tehát ott is minden oké). Lehet nem a tévé hibája, de annyira zavart a dolog, hogy felmentem egy ismerősömhöz akinek egy LG tévéje van és az Altered Carbon meg az Ír sokkal élvezhetőbb volt.
-
mano42
aktív tag
válasz Celtis #49454 üzenetére
Még egy gondolat erejéig visszatérek a HDR problémámra. Mind mondtam egyes filmek szerintem túl sötétek HDR-ben vagy DV-ben. A DV-t nem lehet kikapcsolni, ezért rádugtam a tévére egy miboxot ami csak HDR-t küld ki (a sötétség itt is pont úgy előjön mint a DV tartalomnál) viszont a HDR-t legalább ki lehet kapcsolni.
Adva van az Altered Carbon, ami DV tartalom, illetve HDR a miboxon.
A képeket az 1/7 23 percénél csináltam, a hídas jelenetnél. Kovács, a japán srác bőre már szinte fekete, a néger csaj már egyenesen fekete lyuk.
A két kép hdr on és off.
Tudom az összehasonlítás nem tökéletes, de érzékelteti miről beszélek,HDR-ben a sötétség mellett a részletek is elvesznek, amik SDR-ben látszanak. Megkérled kipróbálod te is, ugyanígy látod? (a 6 underground ami ugyancsak DV film a kép tökéletes, sőt még le is kellett vegyek a fényerőből).
-
mano42
aktív tag
Rákérestem mire jó a távirányító Ext. Box Menu gombja. Ír blastert tud kezelni, hogy más kütyüket is vezérelni lehessen. Állítólag az x900f -nél benne kéne legyen a dobozban de én nem találtam semmi hasonlót. Nektek van?
-
mano42
aktív tag
válasz Elektrosokk #49482 üzenetére
melyik az a jó ajánlat?
-
mano42
aktív tag
válasz Elektrosokk #49467 üzenetére
Megnéztem mi az, a nasom tvonkyt futtat alapból de azt sem használtam, a Kodi nekem tökéletesen megfelel, nem látom mi hasznot hozhat egy média server ahhoz képest.
-
mano42
aktív tag
válasz Elektrosokk #49467 üzenetére
Nem, nem tudom mi az de rákeresek.
-
mano42
aktív tag
Én is eddig egy miboxot használtam amelyik most fölöslegessé vált. Hálozatból lejátszásra (nas) én Kodit használok, tekeri az 50 gigás bluray 4k letöltéseket is, wifin keresztűl. (ac1900 router). Összehasonlításképpen a netflix speedtestjével a mibox 110mbitet adott, a Sony tv 170mbitet, ugyanazon a helyen. (kábelen a tv 93mbit, mivel csak megabites lanja van).
-
mano42
aktív tag
válasz Elektrosokk #49460 üzenetére
Mivel az X900f nem kapja meg az android 9-et, pedig ez az első végre jól összedobott androidtv OS, én is ezen gondolkozom, hogy előbb-utóbb beruházok egy komolyabb lejátszóba. Pedig eléggé fájdalmas mert 2 hete vettük a tv-t.
-
mano42
aktív tag
Kösz a választ, szóval az oppo lejátszodja a dv-t és azt a tv is úgy játszodja le mint dv. Lehet benne állítani, hogy a dv-t az oppo processzálja vagy a tv? Ennek a lejátszónak van Netflix licence (esn) vagy a netflixet csak sd-ben játszódja le? Annak ellenére, hogy nem használsz netflixet, hátha ismered a paramétereit...
[ Szerkesztve ]
-
mano42
aktív tag
Egy gondolat erejére visszatérnék az Xf90 képminőségére. Mennyire vagytok megelégedve a Netflix - HDR-Dolby Vision tartalmak minőségével? Mert én egyáltalán. Túl sötét, fakó. A standard HDR tartalmat legalább ki lehet kapcsolni, de a DV-t egyáltalán nem. A panel képminőségével nincs gond, hisz a youtube féle HDR tartalmat szenzációsan lejátsza, gyönyörű képe van. Persze filmnézésnél nem erre a képre vágyom, de ez amit a Netflix tartalmakból kihoz az siralmas. Rákötöttem egy Xiaomi tv boxot ami nem tud DV-t, és ugyanaz a tartalom síma HDR-ben megy (Az ír, Altered Carbon) az is túl sötét, de itt legalább ki tudom kapcsolni a HDR-t és sdr-ként már élvezhető a kép. Van egy sejésem, hogy ez valszeg az androidos Netflix hibája, bár nem biztos, lehet a tévé rosszul proceszálja a netflix hdr jelét. Gondolkoztam vegyek egy Fire stick 4k-t, az is tud Dolby Visiont, de ha jól értettem a Sony tv csak a belső appokkal tud DV-t, hdmi bemenetről már nem. Van valakinek egy fire stickje és tudja konfirmálni ezt is?
-
mano42
aktív tag
Úgy néz ki sajnos egy csomó tv nem kapja meg az Android 9-et, köztük az x900f sem. https://www.reddit.com/r/bravia/comments/e7she1/android_tv_on_most_20182019_bravias_end_of_live/
-
mano42
aktív tag
Aktiválni kell az adb hibakeresést és egy csomó gyári (fölösleges) appot ki lehet lőni. https://www.reddit.com/r/bravia/comments/8v2s6i/guide_how_to_use_android_debugging_to_disable_apps/
[ Szerkesztve ]
-
mano42
aktív tag
Valszeg idióta kérdés, de az Xf90 nektek is kicsit hátradől a lábán? Nem másért de az előbbi tv-m teljesen függőlegesen állt.
-
mano42
aktív tag
-
mano42
aktív tag
Biztos volt már szó róla, de nem fogok csaknem 50ezer hozzászólást elolvasni, abban az esetben ha csak külső forrást használsz (bármilyen médialejátszó, bluray, android box stb) be lehet kapcsolni a PRO módot és csak a lényeges funkciók elérhetőek, google integráció nélkül. https://pro-bravia.sony.net/guides/mode/index.html
-
mano42
aktív tag
Feltelepítettem a Button Remappert. Az alap funkciók ingyenesek, viszont a személyreszabott plusz gombok programozása fizetős, de nem drága. Sikerült a Google Play gombra rátenni a Hbo go-t, a piros gombra a youtubot, a zöldre meg a Tunei rádiót. Azonkívül az APPS gombot áttettem az áruházra, hisz úgyis fölösleges mert a HOME hosszú lenyomásával ugyanazt csinálja gyárilag mint az APPS. Elméletben tud duplaklikk-hosszú klikk funckiókat is, még egyelőre nem foglalkoztam azokkal. Azonkívül tud rendszer beállításokat is kezelni viszont azok általános android beállítások, nem tévé specifikusak. Szerettem volna a Help gombot átprogramozni, hogy váltson a belső hangszóró- külső hangszóró között (optikain van rákötve egy logitech 5.1, tehát azt nem tudja automatikusan kezelni) de még nem sikerült. Mindenesetre örvendetes, hogy van lehetőség azt a millió fölösleges gombnak új funckiót adni.
[ Szerkesztve ]
-
mano42
aktív tag
A távirányító gombjait van lehetőség újramappelni? Sok értelmét pl nem látom a Google Play gombnak, nem hiszem, hogy annyit fogom nyomogatni mint a Netflix gombot. És jó lenne a színes gombokat is átmeppelni .
-
mano42
aktív tag
További köszönet. Kar, hogy a belső appok nem támogatják a kadencia váltást. A mibox a legújabb frissítéssel, és 4.9 kernellel már tudja. A Sony még mindig 3.xx kernelt használ és valszeg nem backportolták az ilyesmit.
-
mano42
aktív tag
-
mano42
aktív tag
Sziasztok. A tegnapelött vettünk egy xf90-t 55-ös méretben. Egy 5 éves VA panelü Panasonicról tértem át erre viszont van egy-két dolog ami nem egyértelmű. A panasonicot egy Xiaomi tv boxxal használtam, (meg raspberryvel, libreeleccel.) A kodiban ha be volt kapcsolva a kadencia helyes film megjelenítés akkor a tévé átállt 24p-be amit szépen ki is írt. A Sony nem csinál semmi ilyesmit. Két opciót feltételezek, kérlek konfirmáljátok, vagy javítsatok ki. Az egyik az lehet, hogy a tévé támogat valami truesync frekvenciaváltást és az átmenet ergo láthatatlan. A másik, hogy mivel a tévé 120 herczes, ami a 24 hz szorzója, nincs szüksége váltáshpoz. A furcsa az, hogy az S-youtube appban ha a videó tegyük fel 30-24 stb herces a pana átállt, viszont az sonynál azt írja ki, hogy a tévé nem támogatja ezt a funkciót. Ötletek? Továbbá. Frissítettem az androidot a legutolsó verzióra. Használható, de néha eléggé elfárad, laggol. Volt egy eset amikor kb 15-20 mp múlva kezdte állítani a hangot. A xiaomi boxhoz képest nagyon lusta, azon minden instant, akadozás nélkül megy. Erre tippek?
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest