Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #315 üzenetére

    Semmi, de mi akadályozza meg az Operán kívül az összes (sajnos nem csak az IE) fejlesztőit, hogy létrehozzanak akár egy eldugott helyen egy beállítási lehetőséget, ahol MIME type alapján meghatározom, mivel mit csináljon.

    Hogy életszerű példát adjak, konkrétan ilyenekről beszélek:

    Választhatok, hogy megnyitom-e a böngészővel, lementem-e valahova, mégse, illetve a legördülő menüből még bekéri az OpenWith shell tartalmát és az alapján még választhatok is a programokból, amikkel valaha már megnyitottam az adott fájltípust. És egy pipa is a rendelkezésemre áll, hogy mindig ugyanazzal nyissa meg.

    Ezzel szemben Chrome-ban a jobbklikk->Open in new tab (meg még same tab opció sincs) feldobja a letöltési dialógust, vagy lementi azonnal.
    Firefoxban feldobja a letöltési dialógust a legördülőmenüvel (amiben csak az alapértelmezett alkalmazást mutatja, vagy tallózhatok neki újat, de nem kéri be az OpenWith tartalmát), ha kiválasztom a Firefoxot megnyílik egy új tab, ahol ismét feldobja a dialógust, hogy válasszak (mintha az a tetű böngésző nem tudna megnyitni egy képformátumot).

    IE-ben pedig a leggázabb, mivel ott még Open sincs egyáltalán, csak Save As.

    Ugyanez adott egyébként akár JavaScriptnél, akár szöveges fájloknál, amiket a böngésző képes lenne megnyitni, de nem, nekem azért le kéne mentenem, hogy aztán indíthassak egy célprogramot.

    A képes példának egyébként akkor van igazán létjogosultsága, mikor egy screenshotnál nincs thumbnail és href-es link, csak a mondjuk 1280-as kép összerántva 450 pixeles szélességre és ilyen esetben tényleg az IE az egyetlen, ahol még a 9-es verzióban is a forrás src sorát másolhatod ki, ha nincs megadva href, mert megnyitni azt a kilométeres kontext menüjéből azt nem tudja. :((

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés