- Nem tetszik az EU-nak az új díj, amit az Apple a fejlesztők vállára tesz
- Egy hibás appfrissítés miatt távozott a vezérigazgató
- Csoportos keresetek tömegeit zúdítják a tech cégekre a britek, az Apple az első
- Kiderült, hogy miért nem viszik az NVIDIA új AI-chipjeit
- 300 százalékkal emelné meg az árait az Arm
- Linux kezdőknek
- KAÜ/Ügyfélkapu – már elérhető a kétfaktoros hitelesítés
- Nem tetszik az EU-nak az új díj, amit az Apple a fejlesztők vállára tesz
- Volumio (minden verzió: RPi(ARM), x86/x64, bármi)
- Vírusirtó topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- 300 százalékkal emelné meg az árait az Arm
- Kiderült, hogy miért nem viszik az NVIDIA új AI-chipjeit
- Tagadja az Apple, hogy eladta volna a Siri által begyűjtött adatokat
- Egy hibás appfrissítés miatt távozott a vezérigazgató
Új hozzászólás Aktív témák
-
opr
nagyúr
Ugyan ez jutott eszembe nekem is.
Ilyen alapon meg fizessen az ISP a google/faszbúk/bárkinek, mert ők fizetik a programozókat, a grafikusokat meg a stb népeket, nameg ugye a netért is fizetnek nem is keveset.
De a lényeg, hogy ez azért marhaság, mert a keresletet a nagy cégek generálják, nélkülük szart se érne a nagy sávszél.
Szóval ez egy szimbiózis, lehet jobb lenne nem belepiszkálni...(Rossz példa, dd jobb nem jutott eszembe: Ilyen alapon az útépítő cég szabadon megvámolhasson mindnekit, aki végigmegy az úton, merthogy nélküle nem tudna úgy végig menni...)
"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin
-
Psych0
őstag
A szolgáltatók nem fizetnek egymásnak a hálózataik összekötéséért?
"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."
-
zsigus
őstag
válasz Cyberpunk #45 üzenetére
Itt szerintem ezzel van a probléma:
"A Google megdöbbentő internetes forgalmi rekordot döntött meg, pusztán csak a növekedés mértékével is. Január óta a globális forgalomból kivett része több mint 1 százalékpontot emelkedett. Ha a Google egy internetszolgáltató lenne, akkor a második legnagyobb lenne az egész világon, mindössze egy "Tier 1"-es szolgáltató előzné meg. A "Tier 1" kategóriás internetszolgáltatók a világ különböző részeit kötik össze, s a végfelhasználói hálózatokhoz nem, csak egymáshoz, illetve a Tier 2-es közvetítő hálózatokhoz csatlakoznak, általában kevés kapcsolódási ponttal rendelkeznek, de hatalmas áteresztőképességgel bírnak."
Ez már túlzás, hogy milyen hálózatfejlesztésre ösztönzik az internetszolgáltatókat, miközben óriási bevételekre tesznek szert a hasonló tartalomszolgáltatók.
És ha más szempontból nézzük a dolgot: az internetes film/zene/játék terjesztés egyre inkább népszerű, csökkenni nem fog a mértéke, de ahhoz, hogy szinte mindenhol lehetőség legyen rá, és "élesben" is működjön még rengeteget kell fejlődnie az infrastruktúrának, amire nincs pénz ha csak a végfelhasználók fizetnek. Ha ez meggyorsítja a fejlődést nekem nincs kifogásom ellene.
(A torrent csak kis részét teszi ki a forgalomnak. Most nincs kedvem ennek utánanézni (sorry), de ha jól emlékszem pár évvel ezelőtt volt erről hír, és elég csekély volt a torrent forgalom ezekhez a tartalom-szolgáltatókhoz képest. Sőt ha jól emlékszem alig volt mérhető ha globálisan nézzük.)
[ Szerkesztve ]
-
Cyberpunk
félisten
Inkább a torrent szerintem.
Értem én hogy biztosítaniuk kell az infrastrukturát, meg a megnövekedett adatforgalom stb.. De mivel ő a szolgáltató, nem értem milyen jogcímen követel pénzt, mások árbevételéből. Ha már egyszer fizetnek a szolgáltatásaikért, ha más nem akkor a felhasználók.
Az én igazságérzetem alapján ez nevetséges indok. Ha nem bírja akkor csőd azt kész.Hope was the right choice, and it always will be.
-
zsigus
őstag
válasz Cyberpunk #43 üzenetére
Nem hiszem, hogy ezek ide tartoznának. Ahogy a felsorolásból látom inkább a legnagyobb adatforgalmat generáló vállalatokról van szó (főleg azokról akiknek videó-szolgáltatásai is vannak):
Apple (iTunes - film és zenevásárlás) a Google (Youtube), a Facebook (minden), a Netflix (videóstream).
Gondolom még ehhez hozzájön a Hulu, esetleg a Yahoo! Video stb. Az internetforgalom legnagyobb részét a videó-szolgáltatások teszik ki (ha jól tudom), mindegy, hogy filmletöltés vagy stream...
[ Szerkesztve ]
-
Cyberpunk
félisten
És mi van a webshop-okkal? Közvetve, de ők is a netről szerzik a profitjukat. ez már megint olyan mint a telefonadó, fizessünk többször ugyanazért, azért a pofátlanságnak is van határa. Kevesli a bevételét? Hát akkor emelje meg a csomagok árát ennyi.
Hope was the right choice, and it always will be.
-
osztraksajt
őstag
Én meg a napi internetezési időm 2/3 részét a ph lapcsaládon töltöm. Akkor vajon mikor akarja a szolgáltatóm a ph-nak benyújtani a számlát?
-
kiszi07
senior tag
magyar gondolkodás !
Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace
-
qfm
őstag
Szerintem lassan le is zárhatjuk a dolgot, mert azt hiszem, egyikünk véleménye sem fog változni. Mindenesetre egy bekezdésre még reagálok:
a gugli nem kapja készen a gerincig a hálózatot, hanem fizet érte. "Onnantól a felhasználó biztosítja neki, azzal, hogy fizeti.": na ez jelenti azt, hogy a gugli készen kapja a hálózatnak azt a szakaszát. TE fizeted ki, hogy a gugli RAJTAD gazdagodjon. meg a helyi isp fizeti ki.
Igen, én fizetem ki. De én is rendelkezem a sávszélesség rám eső része felett. Ha én nem a google szolgáltatásait akarom igénybe venni, akkor nem azokat veszem. Ez egyéni döntés kérdése. Ha igénybe veszem, akkor jogosan kapják meg ők, azt a pénzt. Ha nem veszem igénybe, akkor pedig nem kapják meg, mert csökken a forgalmuk, így kevesebb pénzt is keresnek. (természetesen nem rám, hanem kellően nagy mintára vetítve). Tömören, ha sokan akarjuk használni, több pénzt kapnak, ami jogosan jár, hisz azért fizetek, hogy jól érezzem magam. Ha nem használjuk, kevesebbet kapnak, és az ISP-knek sem lehet egy szavuk sem, mert nincs terhelés. Ez a felhasználókon múlik, tehát azokon akik fizetnek érte, és ezt próbálják felülbírálni.
-
bambano
titán
te el szoktad olvasni, amire válaszolsz? ez alapján aligha.
a gugli nem kapja készen a gerincig a hálózatot, hanem fizet érte. "Onnantól a felhasználó biztosítja neki, azzal, hogy fizeti.": na ez jelenti azt, hogy a gugli készen kapja a hálózatnak azt a szakaszát. TE fizeted ki, hogy a gugli RAJTAD gazdagodjon. meg a helyi isp fizeti ki.
"mint programozó félét": és itt a félén van a hangsúly, merthogy amit írtál, az a valóságtól kilométerekre van. találgass, mi egyszerűbb: egy pöpec irodában bevésni pár kódsort, vagy kint a terepen először megküzdeni az összes jogszabállyal, hivatallal, tulajdonossal, majd utána ásni, kábelt fektetni, azt üzemeltetni, stb. ha azt hiszed, a programozók melója a bonyolultabb, borzalmasan nagyot tévedsz.
"Ráadásul mint programozó félét, súlyosan zavar sokadjára is, hogy folyton az internet kapcsolatról van szó": te vagy a könnyen kidobható és helyettesíthető pontja a szolgáltatásnak. A gugli a második könnyen kidobható, ezzel szemben a lastmile nem helyettesíthető, se könnyen, se nehezen. Sehogy.
"de nehezen hiszem, hogy pl. az email szolgáltatás azonos forgalmat generál a youtube-al": volt ilyen állítás? hint: nem
Ha neked a mobilnet alternatíva mondjuk egy kábeltv-hez képest, akkor legyen örökre mobilneted.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
qfm
őstag
de, a gugli készen kapja a dolgokat. például azokat az internet kapcsolatokat, amik például hozzád, a te lakásodba bemennek és a te pc-dben végződnek. ezt például a gugli teljesen ingyen kapja, ennek ellenére folyamatos kiadásokba taszítja a te isp-det is és nem száll be a költségekbe. utána jön az autó, ellopja az arcodat, a rendszámodat, a házad kinézetét (pedig azt is védi az szjt), a wifidet, az email jelszódat, stb.
Ő csak a gerincig kapja készen a hálózatot. Onnantól a felhasználó biztosítja neki, azzal, hogy fizeti. Ha nem fizetnének, senki nem juttatná el hozzánk a google szolgáltatását. Tehát a terheknek ezt a részét, nem a szolgáltatók, hanem mi viseljük. Ráadásul mint programozó félét, súlyosan zavar sokadjára is, hogy folyton az internet kapcsolatról van szó, miközben ott fejlesztők hada dolgozik a szolgáltatásokon. És az képviseli a valódi értéket.
A youtube például pont egy olyan szolgáltatás, ami indokolja a nagy kapacitású szolgáltatásokat. lehet, hogy neked nem kell, nem tetszik, de az userek zöme csak kisámfázza valamivel a drótot, tehát másoknak minden bizonnyal tetszik.
Nem kétlem, hogy sokak számára fontos, de nehezen hiszem, hogy pl. az email szolgáltatás azonos forgalmat generál a youtube-al. Ráadásul nem a youtube az egyetlen ilyen videó megosztó, mégis őket támadják a legjobban. (Tudom, szem előtt vannak) Mindenesetre ezt egy sima QOS szintű dologgal meg is oldhatnák, hogy a youtube hátrébb kerüljön, ha valóban kicsi a sávszélesség. Bár a torrentoldalak sikeréből kiindulva, nem ez látszik.
"Biztos vagyok benne, hogy most is lenne alternatíva,": akkor sorold a bizonyítékokat. mert ezt így kijelenteni igen huszáros, csak amikor elkezdené valaki kiszámolni, hogy mik is a költségek, akkor jönne a döbbenés.
Elég abból kiindulnom, hogy jelenleg is van ingyen mobilnetem, pedig pofátlanul olcsó előfizetésem van. Mivel továbbra is elakarnák adni a szolgáltatásokat, biztos vagyok benne, hogy ezek a lassított netek, nem tízezrekbe kerülnének később sem. Persze, kényelmesebb most 40Mbit-es neten lógva, de voltak hetek mikor csak a mobilnet állt rendelkezésre, és akkor is kibírtam. (de jó példa lehet, az ingyenes betárcsázós net is, amit már sokszor megléptek)
[ Szerkesztve ]
-
Cyberpunk
félisten
No comment idióták.
Hope was the right choice, and it always will be.
-
skywolf
csendes tag
Arra azért kíváncsi lennék, hogy ha nem lennének ezek a tartalom szolgáltatók (nem csak a nagyok), akkor ki és mi a fenét keresne az interneten??? Illetve akkor kinek lehetne eladni internet hozzáférést??? Persze a mai világban ez elképzelhetettlen lenne, de azért szeritem érdemes lenne ezen is elgondolkozni az isp-knek, mielőtt sarcot szednek! Inkább a hozzáféréseket kéne úgy árazni, hogy akinek kell a nagy sávszél, az fizessen mint a katonatiszt!
-
bambano
titán
de, a gugli készen kapja a dolgokat. például azokat az internet kapcsolatokat, amik például hozzád, a te lakásodba bemennek és a te pc-dben végződnek. ezt például a gugli teljesen ingyen kapja, ennek ellenére folyamatos kiadásokba taszítja a te isp-det is és nem száll be a költségekbe. utána jön az autó, ellopja az arcodat, a rendszámodat, a házad kinézetét (pedig azt is védi az szjt), a wifidet, az email jelszódat, stb.
A youtube például pont egy olyan szolgáltatás, ami indokolja a nagy kapacitású szolgáltatásokat. lehet, hogy neked nem kell, nem tetszik, de az userek zöme csak kisámfázza valamivel a drótot, tehát másoknak minden bizonnyal tetszik.
"Biztos vagyok benne, hogy most is lenne alternatíva,": akkor sorold a bizonyítékokat. mert ezt így kijelenteni igen huszáros, csak amikor elkezdené valaki kiszámolni, hogy mik is a költségek, akkor jönne a döbbenés.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
és akkor mit mondana a gugli, ha a végfelhasználókat kezelő isp-k azt mondanák, hogy oké tecső, kereső, doc, gtalk, ennyi volt, elmehettek a sunyiba. ezt ugye pár ország megtette.
mit lép a gugli, ha irgalmatlan gyors szolgáltatást fog nyújtani a gerinchálózatokon, amin egyetlen egy előfizető/felhasználó sem lóg? gondolkodjunk már végre. a tartalomszolgáltatásnak nem csak akkor van értelme, ha van tartalom, hanem az is elengedhetetlen, hogy fogyasztó legyen. a fogyasztó pedig a kis isp-ké, nem a guglié, tehát a gugli hiába kapar, vesztes helyzetben van. ráadásul a gugli szolgáltatása is rosszabb lesz, ha a last mile-t nem tudja a szolgáltató fejleszteni, majd próbálj meg tecsőt nézni 1 megabites wifin.
"Mégis azt állítod, hogy jelentős árcsökkenés helyett, csoportos áremelés jönne": azt állítom, hogyha lényegesen változik a szolgáltatás jogi háttere, akkor a szolgáltatóknak lehetősége van egységesen fellépni akkor is, ha egy kunya szót nem beszéltek egymással kartelezés ürügyén. akárhány adóval, egyébbel bombázták meg a távközlési és a pénzügyi szektort mostanában, a piaci szereplők anélkül léptek egyformát, hogy karteleztek volna. nem hülyék, kapitalisták.
a guglinak sok milliárdos bevétele van dodóban a szolgáltatásaiból. nem életszerű, hogy hirtelen önként és dalolva lehúzzák a rolót. az hamarabb fordulhat elő, hogy az isp-k faragnak valamit a tűzfalban, amitől a gugli arccal hárítja a murvát. hogy csak egy példát mondjak: folyamatosan erőltetik a bigott politikusok a pornószűrőt. ha megépítenék, utána szerinted mekkora meló lenne a guglit lesöpörni a netről? hint: semekkora.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
válasz Sennalacy #28 üzenetére
két baj van ezzel:
- a matáv egyszer már próbált lépcsőfokokat kihagyni, nem is ment az adsl utána egy csomó szolgáltatási területükön...
- nem tudsz olyan lépcsőfokra ugrani, ami most nem elérhető, pláne, ha az bizonyíthatóan később sem lesz az.el kellene már dönteni végre, hogy nosztalgunk tovább a kádár korszakon, és mindent állami hatáskörbe vonunk annak összes tévedésével egyetemben, vagy most kivételesen végre európa felé indulnunk meg gyorsuló ütemben. ez utóbbi esetben az államnak nincs helye ezeken a piacokon.
oké, megépíted a háztáji hálózatodat. hova fogsz kapcsolódni?
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
qfm
őstag
Még egy dolgot kihagytam az elgondolkodtató tények közül.
Jelenleg mi pénzeljük a hálózatok fenntartását, és fejlesztését. Szerintük ez az adó kell, hogy ők nagyobb terhet viseljenek. Tehát akkor azt nekünk nem kéne tovább fizetni akkora részben, mivel a másik oldala a ténynek az, hogy szerintük nem mi terheljük a hálózatukat. Mégis azt állítod, hogy jelentős árcsökkenés helyett, csoportos áremelés jönne. Tehát megint csak zsebretett pénzről van szó, amit egy értelmes csoport elől vesznek el.
Kérdés akkor mi lesz, ha egyszer azt mondják a nagyok, hogy oké, ennyi volt, nem szolgáltatunk tovább tartalmat. És hirtelen ott maradunk egy féllábú internettel.
-
fordfairlane
veterán
Lobbi vagy nem lobbi, de támogatom a dolgot. Ha minden így marad, az összes nyereség a nagy amerikai szolgáltatószektorhoz fog áramlani, az itteni telkók meg szépen nullára redukálják a hálózatfejlesztést.
x gon' give it to ya
-
Rickazoid
addikt
Mekkora baromság már! Azt hittem ezt az ötletet már elkaszálták, erre tessék! A hálózatfejlesztés terheit a fogyasztók fizették meg mindig is, ahogy ezután is. Ezek a nagy cégek is fogyasztók, ráadásul nagyságrendekkel drágább kapcsolattal, mint a mezei felhasználók. Ezzel megint csak plusz profitot akarnak a saját zsebükbe, illetve irányítani akarják, hogy az emberek mit láthatnak. Ürügy ürügy hátán. Szánalmas és nem mellesleg sötét jövőképet vetít előre, ahol az interneten is a szolgáltatód mondja meg, hogy mihez férhetsz hozzá attól függően, hogy kivel van megállapodása és milyen árú csomagban vagy. Vagyis TV minta. Tényleg jön az internet sötét középkora.
[ Szerkesztve ]
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
qfm
őstag
szánalmas, hogy a gugli folyton mások befektetésén akar meggazdagodni...
Szerintem a google se készen kapta a dolgokat, hanem elég sok erőfeszítésükbe tellett, hogy eljussanak arra a szintre, ahol járnak.
A tecsőben pl. mi is a gugli? a szerverek meg a diszkek? mert a tartalmat a nézők állítják elő, a gugli csak ráteszi a kezét.
A youtube pont egy olyan szolgáltatás, ami nem érdekelne, ha megszűnne. Ha csak amiatt menne a huzavona, egy szavam sem lenne. Viszont van rengeteg más szolgáltatásuk, ami komoly értéket képvisel számomra, és valószínűleg mások számára is. A fejlesztéseik nagy része, messze túlmutat egy mezei videó lejátszón.
ha kijönne egy ilyen szintű ITU szabályozás, akkor a cégek egységesen változtatnának a csomagokon. Otthagynád őket, oké, és melyik céghez mennél át?
Régebben a mobilszolgáltatók wapos megoldásai, és a betárcsázós net jelentették a kiutat a komoly netköltségek elől. Biztos vagyok benne, hogy most is lenne alternatíva, még ha hasonlóan elmaradott is lenne, mint akkoriban azok. De olyanok is voltak, akik több háztartásból összefogva közösen vásároltak egy netet, és osztották szét. Bár ez nem túl tisztességes megoldás, de az sem lenne az, ha összefogva emelnének árat.
ez is egy olyan hsz volt, aminek semmi köze a valósághoz
Nézd meg mi történik a világban. A kreatív, egyéni, ingyenes, kizsákmányolható dolgokat sorra vadásszák le, és a többlet pénzt azok kapják, akik nem lennének képesek ezt véghez vinni. Szerinted ez a jó út? Mit érünk egy végtelenül értékes hálózattal, ha már semmi nincs rajta aminek értéke lenne, mert mindenkit leállítottak? Ugyanez vonatkozik a többi területre is.
Kicsit olyan a dolog, mintha egy festőt, azon felül, hogy minden anyagköltséget ő vállal, hogy befizeti az adót az eladott képe után (nem tudom adó köteles e, csak gondolom), még egy teherrel sújtanád, mondván, hogy a te vásznadat használja, amire egy pálcika embert is rajzolhatott volna valaki más.
[ Szerkesztve ]
-
Sennalacy
aktív tag
Szóval akkor innentől kevesebbe kerülne a net a végfelhasználóknak, vagy csak simán zsebre akarják tenni a különbözetet? Elég nagy pofátlanság lenne.. arról nem is beszélve, hogy a hálózatépítés költsége egy hosszú távon megtérülő beruházás. amiről ők hoznak döntést, hogy milyen léptékben és ütemben fejlesztik.. Lehet, hogy nem az a legjobb út, ha minden kis szösz lépcsőfokot kiépítenek, hanem egyből a lehető leggyorsabbra kéne ugrani, és az utána 20 évig elég sávszélességet biztosítana, lenne ideje megtérülni.. De olyan nagy kockázatot nem vállalnak, mindent kis lépésekben fizettetnek meg baromi drágán a felhasználókkal.
Ezért is gondoltam már rá, hogy ezt is állami hatáskörbe kéne vonni, és egy országos akcióban csak a nyersanyagokat megvéve, mindenki kiáshatná magának az árkot a háza előtt, és rácsatlakozhatna egy állami üzemeltetésű optikai hálózatra, ami ingyenes, és mehetnek is az ISP-k zabot hegyezni.Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!
-
bambano
titán
"Szánalmas, hogy folyton mások ötletein akarnak meggazdagodni": szánalmas, hogy a gugli folyton mások befektetésén akar meggazdagodni...
A tecsőben pl. mi is a gugli? a szerverek meg a diszkek? mert a tartalmat a nézők állítják elő, a gugli csak ráteszi a kezét.
"Azért kapják a pénzüket, hogy fenntartsák, és fejlesszék a hálózatukat,": azért kapják a pénzüket, hogy a guglinak jobb legyen?
"És mi lenne, ha árat emelnének? Otthagynám őket": ha kijönne egy ilyen szintű ITU szabályozás, akkor a cégek egységesen változtatnának a csomagokon. Otthagynád őket, oké, és melyik céghez mennél át?
ez is egy olyan hsz volt, aminek semmi köze a valósághoz, csak pár hmcs kavarja mindig, mint a futballhuligánok.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
qfm
őstag
Szánalmas, hogy folyton mások ötletein akarnak meggazdagodni. Végre van olyan cég, ami - számomra - ingyen ad minőségi szolgáltatást (pl.: google, és nem, a reklámmal való fizetés nem hat meg, az nekem ingyen van), erre folyton őket basztatják.
Ha szerintük nem fizetünk semmit, meg a cégek se, akkor miért küldik havonta a csekkeket? Azért kapják a pénzüket, hogy fenntartsák, és fejlesszék a hálózatukat, amit meg is tudnak tenni a beszedett pénzekből. Akkor mi is a gond? Ja, hogy azonnali megtérülés kéne, mert elején sok a befektetett pénz? Ez sehol sem így megy. Bár tény, hogy egyre több helyen azt látni, hogy a törvényes embereket zsákmányolják ki.
Egyetértek a korábban elhangzottakkal, ha nem lenne szolgáltatás, én is lefelé váltanék. És mi lenne, ha árat emelnének? Otthagynám őket. Korábban is voltak lehetőségek, elérhető árú világhálóra, ezután is lennének, maximum főne a fejük a sok elvesztett ügyfél miatt.
A fent említett autós hasonlat, totálisan nem állja meg a helyét. Azokat az autó utakat, én nem ingyen használom. Fizetem az autópálya díjat, és oda vissza beszedik a fejlesztések árát adó formájában, úgy, hogy még a saját zsebükben is marad belőle.
Adják nekik ingyen a netet, akkor megértem, hogy jogos lesz a panasz. De amég ők haszonnal jönnek ki a dologból, ne legyenek már ilyen kapzsiak. Ha pedig mindenáron azon lovagolunk, hogy jajj, ők csak a hasznot élvezik, akkor szálljanak be a google üzemeltetési költségeibe, és kockázat vállalásába, és meglátjuk mennyire lesznek tőle boldogak.
Szörnyű a mai világ, lassan elérik, hogy mindenért fizetni kelljen, miközben romlik a színvonal.
[ Szerkesztve ]
-
bambano
titán
az első probléma, hogy hogyan kényszerítenék rá a nagy telkók a guglit, hogy adjon a saját pénzéből. ezt már zűrösnek érzem. mondjuk ezért lobbiznak törvényi szinten.
a másik, hogy ha a gugli kifizeti a gerinchálózati telkókat, akkor a helyi végfelhasználói isp-k hogyan boxolják le ugyanezt a problémát a nagy országos telkókkal. ugyanazt a problémát legalább két szinten ismételten meg kell oldani.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
Nem mondtam, hogy nem érdekel, azt mondtam, hogy bár az ötletben van logika, kivitelezhetetlennek tartom jelenleg.
"Te a végfelhasználóra vagyis rám fogod hárítani az előfizetői díjban az összes költséget": de lehet, hogy én inkább a guglira hárítanám, nem rád.
"A jelenlegi szolgáltatómnál elég jelentős az árkülömbség a két csomag között, szóval de: én sokkal kevesebbet fizetnék, ha csomagot váltanák.": már csak azt kellene bizonyítanod, hogyha beütne itt ez a krach, ugyanazt a csomagstruktúrát ajánlaná a szolgáltatód. Szerintem meg hirtelen átfaragnák az összes csomagjukat, minek eredményeképpen te ugyanannyiért vagy többért vacakabb szolgáltatást kapnál.
grammatikanáci: még annyit, hogy az előfizetői díj nem lehet olcsóbb.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
dchard
veterán
Ha te vidéki szolgáltató vagy és nem érdekel az egész gerinces, peeringes, interconnect-es sztori, akkor még egyszerűbb a helyzet:
Te a végfelhasználóra vagyis rám fogod hárítani az előfizetői díjban az összes költséget, ami neked ahhoz kell, hogy engem összeköss a bix-el, vagy bármivel. Ha ezt nem tennéd meg, csődbe mennél, mert nem hogy hasznod nem lenne, de önköltségi ár alatt értékesítenél valamit, az meg piaci alapon nem megy.
Erre a kérdésre válaszolj: nálatok olcsóbbak az előfizetői díjak, mint amennyibe nektek kerül a szolgáltatás nyújtása? Ha nem a válasz, akkor csak vetítesz itt, ha meg igen a válasz akkor meg csődbe mész.
Ja és a kedvencem:
"dchard: "De igen: ha csak leveleznék, akkor a 25/5 helyett vennék 5/0,5-öt. Ugyanannyit fizetnék?": ugyanannyit fizetnél érte? igen."
A jelenlegi szolgáltatómnál elég jelentős az árkülömbség a két csomag között, szóval de: én sokkal kevesebbet fizetnék, ha csomagot váltanák. ÉS ez fájna a szolgáltatómnak (főleg akkor ha velem együtt a többség váltana).
Újabb kérdés: nálatok minden csomag ugyanannyiba kerül?
Egyre jobban tetszik egyébként a cégetek:
1. Szeretetszolgálat, hiszen bekerülési ár alatt adja a szolgáltatást.
2. Minden csomag ugyan anyiba kerül.Az eddigi érvelésed alapján legalább is ez jön le.
II. kerületben vagytok? váltanék
Dchard
A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]
-
bambano
titán
mert kb. semmire nem mész olyan webszolgáltatással, ami csak a gerincig látható.
(#15) FlekkeN: a google egy fillért nem fizet azért, hogy nekem csajágaröcsögén hardver fejlesztéseket csinálni a tecső miatt.
(#16) dchard: "De igen: ha csak leveleznék, akkor a 25/5 helyett vennék 5/0,5-öt. Ugyanannyit fizetnék?": ugyanannyit fizetnél érte? igen.
[ Szerkesztve ]
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
Megint autós hasonlat, mert rohadtul nem akarjátok érteni.
Mondjuk Debrecenből a Déli pu-hoz akarsz menni. Akkor használod Debrecen MJV közigazgatási határain belül a városi úthálózatot, használod Hajdú-Bihar megye közútjait és használsz két autópályát is. Majd beérsz Pestre, ahol fővárosi illetőségű utakat használsz kb. a dunán átkeléssel bezárólag, majd a kerület saját útjain eljutsz a pályaudvarra.Ha a google a pályaudvaron lakna, akkor ő a kerületi utakért fizetne, max. a fővárosi utakért. A debreceni utakra tesz magasról. Engem, mint vidéki isp szakemberét, minimálisan sem érdekel, hogy hogy bótolja le a gugli az amcsi forgalmát, az se érdekel, hogy a transzatlanti linkekkel mit csinál, engem az érdekel, hogy a páneurópai gerincek popjától, vagy egyszerűsítsünk: a bixtől ide, vidékre mennyiért jut el a bit és itt, vidéken nekem mennyibe kerül a saját szerverszobámtól eljutni az előfizető pcjéig.
Tehát mégegyszer: a fenét se érdekli, mit bótolnak a tengerentúl meg a tengeren a guglival. Engem az érdekel, hogy innen csajágaröcsögéről pestig mennyiért jutok el és mennyibe kerül a helyi hálózatom fenntartása, bővítése.
Kérdés még, hogy hogy képzelik a fizetést: csak a gerinc szolgáltatónak adnak, vagy a last mile szolgáltatónak is?
Szóval hiába erőlködsz, a felvázolt megoldás nekem, mint isp-nek akár jó is lehetne, neked, mint endusernek saját érdekeiddel homlokegyenest ellenkezik. Aki enduserként ennek ujjong, az simán idióta. sajnálom.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
ntomka
nagyúr
-
dchard
veterán
Engedd meg, hogy egyben válaszoljak.
A távközlési szolgáltatók profit orientált cégek, nem pedig jótékonysági intézmények, eddig szerintem egyet értünk. Namost ha úgy gondolják, hogy az említett cégek nem fizetnek eleget, vgay nem termelik ki az elhasznált kapacitások ellenértékét (nem az end userről van szó), bármikor mondhatják azt a google-nek, hogy innentől kezdve 10gigánként ennyivel többet kérünk. Eredmény? Elmennek máshova. Ez miért lehet? Mert van olyan vállalat, aki gazdasági alapom képes ezért az árért az adott sávot biztosítani. Máskülönben ez nem működne.
"a google meg a netflix nem fizet a sávszélességért, max. a kapcsolat első szakaszáért."
Nagy tévedés: a nagy forgalmat generáló nemzetközi cégek sokat költenek interconnect-re, ahol pont nem a végponti hanem a nemzetközi kapacitás a lényeg, és ezért borsos felárat is fizetnek. Vagy közelebb települnek a userhez, így viszont nem is használják az adott nemzetközi irányt, akkor meg miért fizetnének?
"pepita: a szolgáltatók nem tudnak drágábban eladni csomagokat."
De igen: ha csak leveleznék, akkor a 25/5 helyett vennék 5/0,5-öt. Ugyanannyit fizetnék? Hát nagyon nem. Bevétel kiesés lenne ez a telco-nak? De az ám...
"az internet szolgáltatásban az utolsó mérföld birtokosa a király, a többiek csak kibicelnek. ez van srácok."
Neked mint érintettnek igazán tudni kéne, hogy a legnagyobb végpontszámmal rendelkező szolgáltatók rendelkeznek a nemzetközi infrastruktúra nagy részével is, szóval nem válik az interconnect annyira szét a végponti szolgáltatástól, mint ahogy beállítod. A UPC például komoly interconnect provider is, az MT és az Invitel úgyszintén.
De tételezzük fel, hogy igazad van: ha a végponti szolgáltató túl olcsón adja a kapacitást bárkinek, az azért lehet mert ő is olcsón kapja a gerincet, nemzetközi kapacitást stb az interconnect carrier-től. Tehát megint igaz az első bekezdés, vagy emeljenek árat (ha tudnak), vagy hallgassanak.
Dchard
A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]
-
SzaboZE
addikt
És akkor a mi költségeink csökkenni fognak? Ugyanis jelenleg ezeket akkor mi fizetjük... Itt van a kutya elásva.
Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu
-
FlekkeN
aktív tag
Nem teljesen értem ezt a hálózat fenntartási költséget. Szerintem ez csak humbuk. A szolgáltatók építik ki és üzemeltetik a felhasználók pénzéből a hálózatot. Egy ilyen felhasználó a Google is és ő is fizet érte. Ráadásul a Google-nek például vannak transzkontinentális optikai kábelei is. Az internetes cégek érdeke a jól karbantartott, gyors elérés.
Szóval mire ez a itt vagytok, de nem fizettek? -
bambano
titán
a telkók nem a reklámbevételből akarnak részesedni, hanem szeretnék azt az elvet ráerőltetni a tecsőre, hogy ahol a bevétel képződik, ott részesedni kell a költségekből is.
az internet szolgáltatásban az utolsó mérföld birtokosa a király, a többiek csak kibicelnek. ez van srácok.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
a google meg a netflix nem fizet a sávszélességért, max. a kapcsolat első szakaszáért.
pepita: a szolgáltatók nem tudnak drágábban eladni csomagokat.ha a telco megemeli az árakat, te, kedves user, obizni fogsz. soha életemben nem láttam még embereket, akik a saját érdekeik ellen kampányolnak.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
hyperman25
tag
Naja, inkább örülnének, hogy keresletet generálnak ezek a cégek.
-
osztraksajt
őstag
Szerintem meg a telkók fizessenek a netes cégeknek, mert miattuk fizetünk elő netre. Nyilván fizetnék 25 megabites csomagot ha csak e-mailezni meg TétovaTeveKlubbozni lehetne...
Komolyan, most mindenki meghülyült a gazdaságban?
-
dchard
veterán
Igenám, csakhogy a távközlési cégek úgy akarnak ebből a reklámbevételből részesülni, hogy az ennek a kitermelését lehetővé tevő tartalom előállítói, tartalomszolgáltatói kockázatot nem ők viselik, mint ahogy az ehhez szükséges innováció, ötlet, nóvum sem az ő fejükből pattant ki.
Teszem azt ha a youtube veszteségs volna, a telco ugyanúgy benyújtaná a bérelt kapacitás után a számlát, és nem érdekelné, hogy a googlnek ez mekkora veszteség. Viszont látva, hogy mennyire jó ötlet volt (=nyereséges), a javakból azért részesülni akar.
Hát ez nem így működik.
Dchard
A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]
-
dchard
veterán
Az olyan internetes vállalatok mint a Google vagy a NEtfilx fizetnek a sávszélességért, interconnect-ért, peering-ért méghozzá elég sokat. Igazából az lenne a cumi, ha ezek a vállalatok nem léteznének, mivel a akkor az általuk dollár milliárdokért bérelt hálózati kapacitásra sem lenne igény, illetve fizetni sem fizetne érte senki.
Ugyanez pepitában az otthoni internetre is igaz: a szolgáltatók azért tudnak eladni drágábban gyorsabb csomagokat, mert egyre nagyobb az igény a nagyobb forgalmat generáló internetes tartamakra, amit ezek a cégek állítanak elő.
Ha a telco úgy érzi kevés a pénz, emelje meg az árat a google, a netflix meg a többi felé, bármikor megteheti.
Dchard
A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]
-
szp1
addikt
"szerintük e vállalatok hatalmas nyereségre tesznek szert tevékenységük folytán, ám a hálózatfejlesztés terheit nem vállalják...... "
Van némi igazság a dologban. Ha csak azt vesszük, hogy az úgynevezett "közösségi oldalak" hasznosan vagy haszontalanul micsoda forgalmat generálnak és egyre inkább fölözik le a reklámbevételeket...
attila9988: a kettő nagyon messze áll egymástól : a hazai módszer az fűnyíró és ráadásul az állambácsi feneketlen zsákjában landol totálisan ellenőrizhetetlenül.
[ Szerkesztve ]
Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )
-
attila9988
őstag
Ez passzol a magyar stratégiába is.... van benne adó, meg.... szóval van benne adó....
„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)
Új hozzászólás Aktív témák
- Linux kezdőknek
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- OLED TV topic
- Blu-ray lemez tapasztalatok
- Gaming notebook topik
- CASIO órák kedvelők topicja!
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Mindent vitt az iPhone az ünnepi időszakban
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
- Konica Minolta Bizhub C227 fénymásoló
- Yamaha NS-555 hangfalpár + opcionális HiFi - házimozi cuccok
- Lenovo ThinkCentre M93p SFF PC, Quad Core i5-4570 CPU, 8 GB DDR3 RAM
- Lenovo ThinkCentre M83 SFF PC, Quad Core i5-4590 CPU, 8 GB DDR3 RAM
- Lenovo ThinkCentre E73 SFF PC, Quad Core i5-4460 CPU, 8 GB DDR3 RAM