Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qfm

    senior tag

    Szánalmas, hogy folyton mások ötletein akarnak meggazdagodni. Végre van olyan cég, ami - számomra - ingyen ad minőségi szolgáltatást (pl.: google, és nem, a reklámmal való fizetés nem hat meg, az nekem ingyen van), erre folyton őket basztatják.

    Ha szerintük nem fizetünk semmit, meg a cégek se, akkor miért küldik havonta a csekkeket? Azért kapják a pénzüket, hogy fenntartsák, és fejlesszék a hálózatukat, amit meg is tudnak tenni a beszedett pénzekből. Akkor mi is a gond? Ja, hogy azonnali megtérülés kéne, mert elején sok a befektetett pénz? Ez sehol sem így megy. Bár tény, hogy egyre több helyen azt látni, hogy a törvényes embereket zsákmányolják ki.

    Egyetértek a korábban elhangzottakkal, ha nem lenne szolgáltatás, én is lefelé váltanék. És mi lenne, ha árat emelnének? Otthagynám őket. Korábban is voltak lehetőségek, elérhető árú világhálóra, ezután is lennének, maximum főne a fejük a sok elvesztett ügyfél miatt.

    A fent említett autós hasonlat, totálisan nem állja meg a helyét. Azokat az autó utakat, én nem ingyen használom. Fizetem az autópálya díjat, és oda vissza beszedik a fejlesztések árát adó formájában, úgy, hogy még a saját zsebükben is marad belőle.

    Adják nekik ingyen a netet, akkor megértem, hogy jogos lesz a panasz. De amég ők haszonnal jönnek ki a dologból, ne legyenek már ilyen kapzsiak. Ha pedig mindenáron azon lovagolunk, hogy jajj, ők csak a hasznot élvezik, akkor szálljanak be a google üzemeltetési költségeibe, és kockázat vállalásába, és meglátjuk mennyire lesznek tőle boldogak.

    Szörnyű a mai világ, lassan elérik, hogy mindenért fizetni kelljen, miközben romlik a színvonal.

    [ Szerkesztve ]

  • qfm

    senior tag

    válasz bambano #27 üzenetére

    szánalmas, hogy a gugli folyton mások befektetésén akar meggazdagodni...

    Szerintem a google se készen kapta a dolgokat, hanem elég sok erőfeszítésükbe tellett, hogy eljussanak arra a szintre, ahol járnak.

    A tecsőben pl. mi is a gugli? a szerverek meg a diszkek? mert a tartalmat a nézők állítják elő, a gugli csak ráteszi a kezét.

    A youtube pont egy olyan szolgáltatás, ami nem érdekelne, ha megszűnne. Ha csak amiatt menne a huzavona, egy szavam sem lenne. Viszont van rengeteg más szolgáltatásuk, ami komoly értéket képvisel számomra, és valószínűleg mások számára is. A fejlesztéseik nagy része, messze túlmutat egy mezei videó lejátszón.

    ha kijönne egy ilyen szintű ITU szabályozás, akkor a cégek egységesen változtatnának a csomagokon. Otthagynád őket, oké, és melyik céghez mennél át?

    Régebben a mobilszolgáltatók wapos megoldásai, és a betárcsázós net jelentették a kiutat a komoly netköltségek elől. Biztos vagyok benne, hogy most is lenne alternatíva, még ha hasonlóan elmaradott is lenne, mint akkoriban azok. De olyanok is voltak, akik több háztartásból összefogva közösen vásároltak egy netet, és osztották szét. Bár ez nem túl tisztességes megoldás, de az sem lenne az, ha összefogva emelnének árat.

    ez is egy olyan hsz volt, aminek semmi köze a valósághoz

    Nézd meg mi történik a világban. A kreatív, egyéni, ingyenes, kizsákmányolható dolgokat sorra vadásszák le, és a többlet pénzt azok kapják, akik nem lennének képesek ezt véghez vinni. Szerinted ez a jó út? Mit érünk egy végtelenül értékes hálózattal, ha már semmi nincs rajta aminek értéke lenne, mert mindenkit leállítottak? Ugyanez vonatkozik a többi területre is.

    Kicsit olyan a dolog, mintha egy festőt, azon felül, hogy minden anyagköltséget ő vállal, hogy befizeti az adót az eladott képe után (nem tudom adó köteles e, csak gondolom), még egy teherrel sújtanád, mondván, hogy a te vásznadat használja, amire egy pálcika embert is rajzolhatott volna valaki más.

    [ Szerkesztve ]

  • qfm

    senior tag

    válasz bambano #27 üzenetére

    Még egy dolgot kihagytam az elgondolkodtató tények közül.

    Jelenleg mi pénzeljük a hálózatok fenntartását, és fejlesztését. Szerintük ez az adó kell, hogy ők nagyobb terhet viseljenek. Tehát akkor azt nekünk nem kéne tovább fizetni akkora részben, mivel a másik oldala a ténynek az, hogy szerintük nem mi terheljük a hálózatukat. Mégis azt állítod, hogy jelentős árcsökkenés helyett, csoportos áremelés jönne. Tehát megint csak zsebretett pénzről van szó, amit egy értelmes csoport elől vesznek el.

    Kérdés akkor mi lesz, ha egyszer azt mondják a nagyok, hogy oké, ennyi volt, nem szolgáltatunk tovább tartalmat. És hirtelen ott maradunk egy féllábú internettel.

  • qfm

    senior tag

    válasz bambano #35 üzenetére

    de, a gugli készen kapja a dolgokat. például azokat az internet kapcsolatokat, amik például hozzád, a te lakásodba bemennek és a te pc-dben végződnek. ezt például a gugli teljesen ingyen kapja, ennek ellenére folyamatos kiadásokba taszítja a te isp-det is és nem száll be a költségekbe. utána jön az autó, ellopja az arcodat, a rendszámodat, a házad kinézetét (pedig azt is védi az szjt), a wifidet, az email jelszódat, stb.

    Ő csak a gerincig kapja készen a hálózatot. Onnantól a felhasználó biztosítja neki, azzal, hogy fizeti. Ha nem fizetnének, senki nem juttatná el hozzánk a google szolgáltatását. Tehát a terheknek ezt a részét, nem a szolgáltatók, hanem mi viseljük. Ráadásul mint programozó félét, súlyosan zavar sokadjára is, hogy folyton az internet kapcsolatról van szó, miközben ott fejlesztők hada dolgozik a szolgáltatásokon. És az képviseli a valódi értéket.

    A youtube például pont egy olyan szolgáltatás, ami indokolja a nagy kapacitású szolgáltatásokat. lehet, hogy neked nem kell, nem tetszik, de az userek zöme csak kisámfázza valamivel a drótot, tehát másoknak minden bizonnyal tetszik.

    Nem kétlem, hogy sokak számára fontos, de nehezen hiszem, hogy pl. az email szolgáltatás azonos forgalmat generál a youtube-al. Ráadásul nem a youtube az egyetlen ilyen videó megosztó, mégis őket támadják a legjobban. (Tudom, szem előtt vannak) Mindenesetre ezt egy sima QOS szintű dologgal meg is oldhatnák, hogy a youtube hátrébb kerüljön, ha valóban kicsi a sávszélesség. Bár a torrentoldalak sikeréből kiindulva, nem ez látszik.

    "Biztos vagyok benne, hogy most is lenne alternatíva,": akkor sorold a bizonyítékokat. mert ezt így kijelenteni igen huszáros, csak amikor elkezdené valaki kiszámolni, hogy mik is a költségek, akkor jönne a döbbenés.

    Elég abból kiindulnom, hogy jelenleg is van ingyen mobilnetem, pedig pofátlanul olcsó előfizetésem van. Mivel továbbra is elakarnák adni a szolgáltatásokat, biztos vagyok benne, hogy ezek a lassított netek, nem tízezrekbe kerülnének később sem. Persze, kényelmesebb most 40Mbit-es neten lógva, de voltak hetek mikor csak a mobilnet állt rendelkezésre, és akkor is kibírtam. (de jó példa lehet, az ingyenes betárcsázós net is, amit már sokszor megléptek)

    [ Szerkesztve ]

  • qfm

    senior tag

    válasz bambano #39 üzenetére

    Szerintem lassan le is zárhatjuk a dolgot, mert azt hiszem, egyikünk véleménye sem fog változni. Mindenesetre egy bekezdésre még reagálok:

    a gugli nem kapja készen a gerincig a hálózatot, hanem fizet érte. "Onnantól a felhasználó biztosítja neki, azzal, hogy fizeti.": na ez jelenti azt, hogy a gugli készen kapja a hálózatnak azt a szakaszát. TE fizeted ki, hogy a gugli RAJTAD gazdagodjon. meg a helyi isp fizeti ki.

    Igen, én fizetem ki. De én is rendelkezem a sávszélesség rám eső része felett. Ha én nem a google szolgáltatásait akarom igénybe venni, akkor nem azokat veszem. Ez egyéni döntés kérdése. Ha igénybe veszem, akkor jogosan kapják meg ők, azt a pénzt. Ha nem veszem igénybe, akkor pedig nem kapják meg, mert csökken a forgalmuk, így kevesebb pénzt is keresnek. (természetesen nem rám, hanem kellően nagy mintára vetítve). Tömören, ha sokan akarjuk használni, több pénzt kapnak, ami jogosan jár, hisz azért fizetek, hogy jól érezzem magam. Ha nem használjuk, kevesebbet kapnak, és az ISP-knek sem lehet egy szavuk sem, mert nincs terhelés. Ez a felhasználókon múlik, tehát azokon akik fizetnek érte, és ezt próbálják felülbírálni.

Új hozzászólás Aktív témák