Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz ergoGnomik #18 üzenetére

    De, az, de akkoris érdemes helyesen szövegértelmezni, tehát míg 1990 nem a robotika éve vagy kora volt, ilyenről ma már lehet beszélni, és ez nem azt jelenti, hogy nem volt már 90-ben is robot, mint olyan, csak mondjuk ha megnézzük, hogy az Apollo 11 űrprogram anno milyen számítógépekkel ment és annak teljes számítási kapacitása már évtizeddel ezelőtt ott volt mindenki farzsebében és nyomkodta róla az Angry Birds-öt, lehet sejteni, mennyit fejlődött a világ azóta - legalábbis technológiában. Nyilván, egy ilyen programban, mint egy Hubble Upgrade, mai eszközökkel simán szóbajön a robotizáció, 1990-hez képest hatványozott precizitással, most csak a legeslegalapabb eszközökre gondolva, a manuál-félmanuál vezérlésre lentről, a kamerák felbontása, szenzorok garmadája, rengeteg extra elektronika/algoritmus, satöbbi satöbbi. Szóval ma egy pár darab ilyen abszolválná az Apollo 11-et, mondjuk úgy, de egy Raspberry Pi-n elférne az egész tokkal vonóval.

    Tehát ahogy anno is voltak számítógépek és elektronikai eszközök már, nem mondhatjuk, hogy a mikrochip gyártás éráját éltük éppen, vagy annyira marhára devops éra lett volna, vagy netán felhő :D , mint ma mondjuk.

    Ennyi a lényeg, és nem biztos, hogy több szót kell itt és erre pazarolni most, mert full off :D és totál felesleges.

    Szóval az STS robotkarja mai technológiával, vagy bármi egyébnek a robotkarja ma sokkal többre képes, mint az eredeti, ami mellett én Doom-oztam. :D

    Szerk.: ja, Dynamics. Köszi. Majdnem Acoustics-ot írtam, olyan is van :D

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák