2016. szeptember 1., csütörtök

Gyorskeresés

(#6701) atish15 válasza atala (#6698) üzenetére

atish15
(fanatikus tag)

Kupak nélkül csináltam egy erőteljes öblítést úgy néz ki folytonos a nyomat. De továbbra sem igazán értem hogy a nyomtatófej igazítási tesztnél nem kellene a négyzeteknek mind vonalasnak lenniük?

(#6702) epzon válasza atish15 (#6701) üzenetére

epzon
(PH! addikt)

nem tudom melyik négyzetre gondolsz

töltsd fel és megmondom.

(#6703) lugosi válasza atala (#6700) üzenetére

lugosi
(PH! nagyúr)

Köszi a segítséget, megcsinálom a mintát. Van egy kifejezett ábra, ami valahonnan letölthető? Vagy a driverből csináljak egy ilyet?

(#6704) atala válasza atish15 (#6701) üzenetére

atala
(őstag)

Egy jobb minőségű papírral csináld meg a fej igazítást. Nekem mindig van itthon matt fotópapírom. Annál jobban látszódnak a hibák. A tesztnél akkor jó, ha a négyzetben a függőleges vonalak nem látszódnak.
ha megfigyeled, akkor a bal oldalt fehér vonal látszik, a jobb oldalt sötét. Ki kell választani azt a négyzetet, aminél egyik sem látszik.
Ha csinálsz egy ábrát, és feltöltöd, akkor meg tudjuk mondani, melyik a jó négyzet.

(#6705) atala válasza lugosi (#6703) üzenetére

atala
(őstag)

Nyomtass ki a driverből egy fúvóka ellenőrző mintát, és azt fényképezd le, vagy szkenneld be, és töltsd fel.

(#6706) atala válasza epzon (#6702) üzenetére

atala
(őstag)

Epzon!
Jól emlékszem, hogy azt írtad egyszer, hogy az L805-nél 3000 oldalra van tervezve a hulladék párna ideje?

(#6707) VWtuning

VWtuning
(újonc)

Sziasztok!

Van egy Epson SX200 tipusú nyomtatóm, ami Windows 10-en nagyon furcsán viselkedik, hiába van hozzá Win10-es driver. Néha nyomtat, néha nem, valamikor fél óra alatt jön ki belőle egy lap, de mostanság azt csinálja, hogy a szöveg közé függőleges téglalap karaktereket illeszt be. Így teljesen használhatatlan az egész. Windows 7-8-on nem volt ilyen probléma. Próbáltam virtuális gépről (Linux) nyomtatni, eleinte jó volt, de aztán újra elkezdett hülyeségeket nyomtatni. :W Nem igazán szeretnék ez miatt visszaállni Win7-re.
Másnak is van ilyen problémája?

(#6708) lugosi válasza atala (#6705) üzenetére

lugosi
(PH! nagyúr)

Ezt fogom csinálni a jövő héten ha bent leszek az irodában.
Amúgy volt egy nagyobb nyomtatásom, amit akkor már lemértem. 519 oldal kétoldalasban, jobbára fekete szöveg némi színes szöveggel 1 óra 40 perc úgy, hogy ebben benne volt az a kis szünet is míg újra kellett tölteni a papírtálcát (ez legyen 1 perc). Ha valaki akar akkor ebből számolhat átlagot nyomtatási sebesség terén.
Ja L655 multifunkciós, pont a lényeget felejtettem le.

[ Szerkesztve ]

(#6709) atala válasza lugosi (#6708) üzenetére

atala
(őstag)

Rendben. Én nyaralok, de ha lesz időm este benézek.

(#6710) VWtuning válasza VWtuning (#6707) üzenetére

VWtuning
(újonc)

Sikerült megoldani a problémát. Szét kellet hozzá bontani a driver telepítőjét, és manuálisan telepíteni az *.inf fájlokat.

(#6711) atala válasza lugosi (#6708) üzenetére

atala
(őstag)

Sikerült fúvóka tesztet csinálnod?

(#6712) lugosi válasza atala (#6711) üzenetére

lugosi
(PH! nagyúr)

Jaj nem, elég zavaros hetem volt. :((

(#6713) szecike

szecike
(újonc)

Sziasztok!
Van egy EPSON WF-2520-as nyomtatónk, aminek tegnap még semmi baja nem volt, ma viszont azt írja ki, hogy "Nyomtató hiba. Lásd a készülék dokumentációját". Semmit nem enged csinálni. Mi baja lehet szerintetek? Átnéztük és nem találtunk benne beragadt papírt. Tele vannak a tintapatronok. Előre is köszönöm.

(#6714) Jarod1 válasza szecike (#6713) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)

vedd ki a patronokat és tedd vissza, indítsd újra.

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#6715) szecike válasza Jarod1 (#6714) üzenetére

szecike
(újonc)

Nem lehet,mert a nem áll be a nyomtatófej patroncseréhez.Semmit nem lehet rajta elindítani,még a scennelést se.

(#6716) lugosi válasza szecike (#6713) üzenetére

lugosi
(PH! nagyúr)

Megnézted a készülék dokumentációját?

(#6717) szecike válasza lugosi (#6716) üzenetére

szecike
(újonc)

Amit találtunk mindent átnéztünk.Ahogy bekapcsoljuk rögtön a hibaüzenetet adja ki és semmit nem csinál.

(#6718) lugosi válasza szecike (#6717) üzenetére

lugosi
(PH! nagyúr)

Azért írtam mert hátha van rá valami megjegyzés, hibakód stb. De akkor így nehéz elindulni.

(#6719) johnywalker válasza szecike (#6717) üzenetére

johnywalker
(senior tag)

Alaplap és fejhibára szoktak ilyenkor gyanakodni a szervizek.De ha még hibakódot sem ír ki, sanszosabb az alaplap.

(#6720) moris77

moris77
(újonc)

Üdv van egy stylus sx110-es nyomtatóm az a hibajelenség hogy bekapcsolásnál kerreg utána pedig mindhárom led a papírhiány a festékhiány illetve akészenléti led is villog. A a kettogás abból ered hogy a scanner kis motorja folyamatosan nincs végállás mitől lehet ez javítható?Kösszi.

(#6721) Thrawnad válasza moris77 (#6720) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

Lehet nem látja a végállás jelet az olvasó. Szedd szét, és takarítsd meg.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#6722) ebcsont42

ebcsont42
(újonc)

Sziasztok

Van egy Epson WP-4515DN nyomtatóm. A masina elvileg tud emilbe szkennelni.. Viszont nem sikerül működésre bírnom gmail-lel. Az alábbi beállításokat próbáltam:

https://support.google.com/a/answer/176600?hl=en

Az középsőnél SMTP hibát jelez, az utolsónál kommunikációs hibát.

A nyomtató switchen keresztül kapcsolódik a hálózatra, a hálózat pedig egy vodás Homenethez kapcsolódik kábelen.
Valami ötlet a megoldásra?

(#6723) Bazsee71

Bazsee71
(senior tag)

Egy pozitív szerviztapasztalatot szeretnék megosztani. L365 típusú nyomtatóm kezdett el csíkozni, melyen nem segített semmilyen tisztítás, ezért garanciális javítást kértem. A következő napon már a kijeölt szerviztől is megkaptam a tájékoztatást, onnantól a második napon jött érte a futár, ez volt múlt pénteken. Ma pedig jött az sms, hogy fejcsere történt, a készülék kiszállítása megkezdődött. :)

(#6724) PainKiller13

PainKiller13
(őstag)

Sziasztok!

Szlovák webshopból veszek epson nyomtatót azt lehet itthon gariztatni? Számlát adnak hozzá meg garjegyet is.

Nanoxia_Deep_Silence_II+Seasonic_G550+AsusZ87A+ADATA256GB MSITF770N2GB+i5-4670k+ScytheNinja+2x4GBCorsair

(#6725) pityu8

pityu8
(kvázi-tag)

L365-höz milyen sima papírt ajánlotok, ami nem méreg drága? Már próbáltam többféle fénymásolót, de nem igazán tetszik.

(#6726) Thrawnad válasza pityu8 (#6725) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

A fénymásoló papír lézerhez van optimalizálva.
Olyat keress ami tintasugarashoz van.
Az oldalukon szokott lenni jelölés mihez mennyire jó.
De ha egy normális szakértő papírboltba bemégy adnak jót.

Thrawnad

(#6727) Thrawnad válasza ebcsont42 (#6722) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

Nekem a gmail szervert egyszer nem sikerült rávennem, hogy elfogadja az smtp kérést.
Szolgáltatód smtp szerverét próbáld inkább.

Thrawnad

(#6728) kalifa777

kalifa777
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Van egy epson sx 410 nyomtatóm amely a kék színt nem nyomtatja. Patroncsere fejtisztítás megvolt.
Van esetleg ötlet hogyan lehetne javítani házilagosan?
Előre is köszi.

(#6729) Jarod1 válasza kalifa777 (#6728) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)

nyomtass valami kis képet magas felbontásban kék szín legyen benne.

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#6730) kalifa777 válasza Jarod1 (#6729) üzenetére

kalifa777
(lelkes újonc)

Köszi! Otthon kipróbálom.

(#6731) ebcsont42 válasza Thrawnad (#6727) üzenetére

ebcsont42
(újonc)

Köszi!

Elmélyedve a net sötét bugyraiban kiderült, hogy a google dobta az eddigi protokollt, és így nem is fog működni. Megoldás lenne, ha az Epson beépítené a firmware-be az új azonosítási metódust.. Vodafone-os vagyok Homenettel nincs szolgáltatói email címem. Kellene valami biztos működő ingyenes smtp (Yahoo, stb..), tud esetleg valaki ilyen szolgáltatót?

[ Szerkesztve ]

(#6732) Thrawnad válasza ebcsont42 (#6731) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

Minden szolgáltató ad SMTP-t szerintem.
De a T-Mobilnál ha van számod akkor kérhetsz e-mail fiókot. Ott van SMTP.

Thrawnad

(#6733) ebcsont42 válasza Thrawnad (#6732) üzenetére

ebcsont42
(újonc)

Nincs t-mobilos számom. :DD
Egyébként meg a firmware-nek illene tudnia ezt a funkciót, ha már a specifikációba fel van tüntetve. :W

(#6734) Thrawnad válasza ebcsont42 (#6733) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

Te írtad, hogy a Google változtatott.
A Google-nak illett volna úgy változtatni hogy menjen?
Kár ebbe bele menni.

Thrawnad

(#6735) partymaci

partymaci
(fanatikus tag)

Üdv!

Egy L655-el szeretnék ADF-ről másolni de mikor behelyezem a papír/okat és megnyomom a gombot, azt írja hogy rakjak lapot a síkágyas részbe. Én vagyok a hülye hozzá? Kell valamit átállítani?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#6736) atala válasza partymaci (#6735) üzenetére

atala
(őstag)

Valószínűleg nem érzékeli az adf hogy bedugtad a papírt. Ha az adf-be dugod a papírt, akkor át kellene váltania adf szkennelésre.
Bár, ha jól bele gondolok, ha nem rakok semmit sem a síkágyas részbe, akkor is elindul a szkenner.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.