Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz csabi94 #8438 üzenetére

    Tarold CSV-ben a telefonszamokat. PS-ben van olyan cmdlet, hogy Import-Csv meg Export-Csv, az esetleg jo lehet arra, hogy ird-olvasd.

    A menuvel meg igy kezdhetsz valamit:

    $title = "Phonebook"
    $message = "Menu"

    $add = New-Object System.Management.Automation.Host.ChoiceDescription "&Add", `
    "Add new phonebook entry."

    $list = New-Object System.Management.Automation.Host.ChoiceDescription "&List", `
    "List all entries."

    $search = New-Object System.Management.Automation.Host.ChoiceDescription "&Search", `
    "Search among entries."
    $delete = New-Object System.Management.Automation.Host.ChoiceDescription "&Delete", `
    "Delete from entries."
    $exit = New-Object System.Management.Automation.Host.ChoiceDescription "&Exit", `
    "Exit."

    $options = [System.Management.Automation.Host.ChoiceDescription[]]($add,$list,$search,$delete,$exit)


    do
    {
    $result = $host.ui.PromptForChoice($title, $message, $options, 4)

    switch ($result)
    {
    0 {"Add"}
    1 {"List"}
    2 {"Search"}
    3 {"Delete"}
    4 {"Exit"}
    }
    }
    while ($result -ne 4)

    Ez igy fog kinezni:

    PS C:\tmp> .\telkonyv.ps1

    Phonebook
    Menu
    [A] Add [L] List [S]Search [D] Delete [E] Exit [?] Help (default is "E"): ?
    A - Add new phonebook entry.
    L - List all entries.
    S - Search among entries.
    D - Delete from entries.
    E - Exit.
    [A] Add [L] List [S] Search [D] Delete [E] Exit [?] Help (default is "E"):
    Exit

    [ Módosította: doc ]

    while (!sleep) sheep++;

  • repvez

    addikt

    válasz csabi94 #8528 üzenetére

    Köszi elöre is . eddig amit alkotni tudtam az egy képlet számolós kis prógi, de semmi grafikus elem nincs, pedig ha meg tudnám jeleniteni az értékeket egy kordináta rendszerben akkor jobban láthatnám azt is ha rossz érték jön ki a számolásnál ha 2 érték között bizinyos lépéskozokkel ujraszámolná és ezt egy görbeként kirajzolná.Ezt egy kris jamsa pdf-ből néztem ki a használatát, ott egy telefonkönyvet csináltak a cin és cout parancsokkal, de én ugy gondoltam jobban megjegyzem ha saját érdeklődéskörömnek megfelelő dolgot készitek vbelőle amit jobban megjegyzek és tudom is hogy ha valami nem jó.
    [link]

    És valami ilyet szeretnék csinálni, hogy egy egyszerü táj és egy repülő, egy ilyennel minden olyan részt lehetne gyakorolni ami kellhet( ütközésmodell, irányitás, 3d modell, táj stb..) , de valahogy ugy, hogy amolyan modul rendszerbe, hogy ne kelljen az egészet ujrairni ha valamit fejleszteni akarok rajta, hanem csak az ahhoz tartozó részeben árirni bőviteni .

    Régebben megkaptam a készitőtől ennek a proginak a forráskódját,de már nem találom,de ugy emlékszem nem volt több 5000 sornál meg 4-5 fájlnál . ahogy igy nézem minden adatot TXT-ből vesz ,de ennél már gondolom van hatékonyabb megoldás is , a gép tulajdonságauinak a bevitelére.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • emvy

    nagyúr

    válasz csabi94 #8609 üzenetére

    Most hirtelen az jut eszembe, hogy ha tudod, hogy egy adott karakter, pl. @ tuti nincs a szovegben, akkor

    cat $1 | sed 's:\(.\):\1@:g' | tr "@" "\n" | sort | uniq -c | sort -n

    tuti lehet elegansabban is, de nem jut eszembe

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák