Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Samba + Torrent sikerült könnyedén, letöltés is kipróbáltam már.
    Pár kérdésem lenne, melyek az alábbiak:
    1.Transmission:
    -Cache méretét megnöveltem 4-ről 200Mb-ra...meddig célszerű növelni? => RAM-ból van bőven, 8Gb, most ahogy nézem 7-8%-ot használ a rendszer összességében.
    -Incomplete Dir: Én a HTPC-n (Windows és Lunix-on) használtam incomplete dir, de egyik youtube video melyet néztem a srác mondta felesleges. FullHD és most már 4k aynagokat is szedek, ezért gondolom jó a letöltésem nem 98%-nál áll meg és veszik el az anyag amit szedek. Ha jól emlékszem akkor ez igazából ,,csomagokban" szedi le a fájlt, teszi össze mindaddig, míg nem 100% , mert akkor az általam emgadott végleges mappába szedi le pl.: filmekbe, ha oda töltöm)

    -Elérési út módosítása: Mivel asztali gépről szoktam tallózni a torrent fájlokat, ezért kérdésem az lenne hogy a felcsatolt /srv mappa alatt módosítható-e a létrehozott mappa neve vagy sem?
    /srv/dev-disk-by-label-WD_PURPLE_6TB/Torrent=Z:\
    mondjuk erre : /srv/WD_PURPLE_6TB/Torrent=Z:\
    Gondolom ez a változás max úgy lehetséges ha az általam említett rootként belépek SSH-n majd felcsalatom kézzel manuálisan(mappa létrehozás rootként + felcsatolom fstabban)

    2. Tárolás /SMART : Egyenlőre nincs engedélyezve, gondolom célszerű, mert BIOS-ban is bekapcsoltam.

    Ezenkívül mást érdemes bekapcsolni, használni? pl.: NFS???

    Igazából SMB-n keresztül használom a filmek lejátszását, eddig különösebb bajom nem volt vele.

    Segítségeteket előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák