Új hozzászólás Aktív témák

  • Rebelf

    aktív tag

    Most teljesen megzavart egy dolog. Mac mini M1-el használva a tv. Ha kipipálom a gép "kijelző" beállításában a hdr-t, akkor a tv rögtön hdr módba kapcsol (hdr monitor) és jobb alul is kiírja hogy hdr jelet kap. Ezzel nincs is semmi gond. De innentől kezdve bármit csinálok vagy nézzek a tv n ugye HDR módban van.. aminek a hdr fényét pedig 100-on használom a lehető legnagyobb dinamika érdekében. Most hogy működik ebben a helyzetben a standard OLED fény állás? Mert ha 100-rol leveszem 25 re akkor teljesen megölöm a hdr-t ,viszont 100-on nem pörgethetem a tévét mindvégig miközben a géppel használom monitorként. Ha kiveszem a pipát a hdr -bol akkor nyilván SDR visszavált sima monitor üzemmódba .akkor pedig az SDR OLED fény normál 25 ös értéken van ,ahogy alapból szeretném használni a tévét is a géppel .de ha HDR tartalom van ,akkor azt is meg tudja jeleníteni. Lehetséges az ,hogy ha kipipálom a HDR üzemmódot és átvált a tv teljesen HDR monitor kép üzemmódba ,és itt a menüben hiába van százon az OLED fény ,attól függetlenül ő az SDR 25 ös OLED fényét használja mindvégig ,és csak akkor használja a HDR százas értékét ha natív hdr tartalmat játszok le éppen? Mi a fenéért nem tud ez úgy működni mint önmagában a tv ,ha sdr tartalom van lejátszva rajta akkor abban az üzemmódban van ,ha hdR akkor pedig automatikusan átvált majd vissza?? Jelenleg géppel használva úgy működik mintha beragadt volna a HDR észlelés illetve képmód, és soha nem vált vissza sdr-re és az OLED fény is 100-on pörög végig, bármit is csinálok a gépen. Azt is kipróbáltam, hogy hagytam a gépet SDR üzemmódba, majd elindítottam egy HDR tartalmat, hátha átvált automatikusan, úgy mint a tv önmagával lenne használva, de nem váltott át hdr üzemmódba sajnos ..van valakinek vmi okos ötlet erre az egészre,hogy működhet? :F külföldi mac-oled fórumokon sincs ez kibeszélve sajnos .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák