Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz palfitom #160258 üzenetére

    Kérhetnék tanácsot?

    Jövőhéten tervezem venni az új gépem.
    Többször volt már róla szó, MSI Z490-A PRO, i7-10700, NZXT H510

    Néztem tök sok review-t az MSI Z490-A Pro-ról, tök jó de annyira fapadosan néz ki hogy egyszerűen már úgy érzem nem tudom elfogadni ezt a dizájnt. Például az otthoni Asrock B365M Pro4 lapom sokkal szebb, mint ez, pedig az se a külsejéről híres, szerintem.

    Gondolkodtam egy csomót hogy mi legyen.
    A gép lent lesz az asztal mellett, nem lesz benne RGB-s ventilátor meg úgy semmi, ami RGB-s.
    De, nekem azért fontos hogy egy szép letisztult gép legyen. Én fapadosnak érzem a Z490-A Pro-t, a VRM valóban jó a tesztek alapján de minden más szempontból szerintem nagyon egy leegyszerűsített alaplap. De lehet jobb lenne megbarátkozni vele, nem tudom. Anyagiakat tekintve biztosan ez éri meg a legjobban.

    Gondolkodtam még egy kicsit, és arra gondoltam hogy esetleg egy ASUS STRIX Z490-A + i7-10700K + Dark Rock Pro 4. Ezt azért nem tartom logikus döntésnek mert én nem tuningolnám a gépet szerintem, 8/16 magos processzornál szerintem ez felesleges ha csak játszik az ember.

    A STRIX alaplap 91 ezer forint de van hozzá kupon, ha azt eltudom adni akkor ~80k lenne a vége, így is sok.

    Az egészben az a "vicc" hogy STRIX-2060-al használnám a gépet, 1080p@75Hz-en.
    Szerintem nagyon overkill a 10700 is, de K még annál is jobban.

    Azt számoltam hogy az MSI Z490-A + i7-10700 + Pure Rock 2, illetve a STRIX Z490-A + i7-10700K + Dark Rock Pro 4 között 80 ezer forint a különbség.

    Viszont itt meg lehet hogy a H510 lenne a szűk keresztmetszet mert nem szellőzik a legjobban.

    Most ha úgy nézem akkor árban nagy a különbség, és nincs rá szükségem, de a Z490-A Pro kinézetével nem tudok megbékélni, nagyon fapados.

    Szerinted?

Új hozzászólás Aktív témák