Új hozzászólás Aktív témák

  • prokxy

    veterán

    Sziasztok!

    Segítsetek kérlek, tanácstalan vagyok:
    Van egy Z906-os hangfalam, alaplap MSI Z68A-G45, a problémám a következő:
    a hangfal a lappal koax kábellel van összekötve, ezért is nem vettem eddig hangkártyát. /digit jel-digit jel ugye/
    Most úgy van 5.1-es hang pl. Avatarban, hogy a VLC playerben a hangeszközöknél beállítom az SPDIF hangot, ekkor elkezd világítani a „decode” led a Z906 vezérlőjén és érezhetően 5.1-ben szól, valamint a tesztprogramoknál is mindegyik hangfal akkor szólal meg, amikor kell és csak az!

    Ellenben, ha nem állítom be a digitális kimenetet, akkor szinte mindenhonnan szól teszteléskor a hang.
    Tehát, hiába 5.1-es egy film, csak akkor lesz 5.1-es hang a Z906-on, ha átrakom SPDIF-re a kimenetet.

    Ez oké, de játékok alatt ezt nem tudom megtenni! Van erre valami mód, hogy a játék is 5.1-ben szóljon? /pl.: Battlefield Bad Company 2, BF3/

    Vennem kellene egy hangkártyát és analóggal összekötni? 3 kábel van hozzá, zöld, sárga, fekete.
    Vagy mit rontok el? Játékok alatt nem világít a decode led, ill. nem is érezhető az 5.1.

    Biztosan van erre megoldás, elméletileg a játék támogatja az 5.1-et…segítsetek kérlek!

    SZERK:Alaplaphoz a driverek fent vannak.

    Köszönöm,
    Krisz

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

Új hozzászólás Aktív témák