Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Nordik #13957 üzenetére

    Nincs túl nagy difi a garzon és egy 1,5 szobás között, én egyből utóbbit nézegetnék, így amíg nincs gyerek nem kell nagyobba menni.

    Létezik áthidaló hitel a régit eladod újat megveszed időszakra, így át tudod vinni a jelzálogot a régi lakásról az újra. (Részleteket értelemszerűen tisztázni kell majd amikor aktuális a dolog)

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • AxBattler

    félisten

    válasz Nordik #13957 üzenetére

    Amiért gondolkodom ezen, hogy talán felesleges tovabb az albérletet fizetni, ha amúgy bele tudnék vágni saját lakásba.
    Ha az albérlet díja (mínusz az önerő 1 havi haszonáldozata) magasabb, vagy nagyjából ugyanakkora, mint a havonta fizetett törlesztőrészlet kamattartalma, akkor biztosan megéri belevágnod, most amúgy is jók a lakáshitel kamatok.

    Viszont nyilván szeretnék gyereket, párt ami miatt ugye előbb vagy utóbb költözni kellene egy ekkora lakásból.
    Nem örökre vásárolsz (legény)lakást. Ez alapján már a késő nyugdíjas éveidre is gondolhatnál... ;)

    Létezik (Erste-nél) a fent említett áthidaló hitel, illetve ha kivárod a minimum futamidőt (ált. 3-4 év), akkor bünti nélkül előtörleszthetsz... ergo a lakás eladásakor nem lesz gond a hitellel, csak egy picivel több papírmunka.

    Egyetlen kérdés, hogy a lakásárak hogyan fognak változni, most megtorpanásról beszélnek, azaz a csúcson vennél lakást. Hogy ebből mi igaz... :F

    (#13959) Nordik
    35nm körüli konyhás garzonból tudsz csinálni amerikai konyhás, 1.5 szobás kecót. Én most ezt tettem.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • vg

    addikt

    válasz Nordik #13957 üzenetére

    Lehet olyan nővel jössz össze akinek van lakása. Amúgy nem sok értelme van így tervezni.

  • 426os

    őstag

    válasz Nordik #13957 üzenetére

    Ahogy AxBattler is írja, érdemes kiszámolni. Viszont van két tényező, amit nehéz pénzben megfogalmazni (nálam az utóbbi időben erősen felértékelődtek):
    - Egy korrekt szerződés bérlőként sok mindentől véd, mégis a lakás kiadók többsége elég rugalmatlan tud lenni. Mivel nagy a kereslet a jó ár/érték arányú lakásokra, mostanában nagyon alárendelt szerepben vannak a bérlők, bármennyire is korrektek. Ezen kívül a bérbeadó bármikor felmondhatja a szerződést (persze a megfelelő kiköltözési idővel), ami okozhat kellemetlen időszakot az életben (gyorsan találj másik lakást - vagy leadod az igényeid, vagy ha nincs éppen szerencséd, erősen zsebbe kell nyúlj, mert csak drágábban találsz hasonlót).
    - Nem tudod igazán a saját ízlésedre szabni (ha egy festésen kívül többre vágysz), mert nagy eséllyel komolyabb átalakításokba a tulaj nem fog belemenni, illetve nem finanszírozza meg). Ha saját bútoraid vannak, akkor egy nem tervezett költözés macerás tud lenni, illetve lehet, hogy a következő lakásba nem is illenek majd bele (hely/elrendezés/kinézet stb.)

    Nekem a bérlés egy részről adja a szabadság érzetét, de a fentiek erősen a vásárlás felé terelnek, még ha kiszámolva az valamivel többe kerül.

    Saját részre a mostani alacsony kamattal én valószínűleg vennék, ha meglenne rá a della, befektetési céllal biztosan nem.
    1 szobás garzont nem vennék, minimum 1,5 szoba nálam az elvárás (vagy legalább egy elkülönülő hálófülke legyen). Ha néha fogadsz vendéget (barát, szülő pl.), ez szempont lehet. Engem zavar, ha a háló rész nincs valamilyen formában elválasztva.
    Egy 1,5 szobás lakás egyedül és párban is élhető, én mindenképpen arra hajtanék, nem garzonra.

    .

Új hozzászólás Aktív témák