Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Jim-Y
veterán
Igenis meg nem is. A CISPP-nek foleg Security Chief es tarsai a target
Chief Information Security Officer
Chief Information Officer
Director of Security
IT Director/Manager
Security Systems Engineer
Security Analyst
Security Manager
Security Auditor
Security Architect
Security Consultant
Network ArchitectEn ezek kozul egyik sem vagyok es a munkahelyem olyan certificateket tamogat amik a role-od-hoz illenek. Ezert en a https://www.isc2.org/Certifications/CSSLP-t szeretnem megcsinalni es ezt tamogatjak is. Egyreszt mert erdekel a tema, masreszt mert a felkeszulesnek lenne hozzaadott erteke (ertsd uj dolgokat tanulnek) masreszt lenne rola certificate amit -talan- honoral majd a munkahelyem penzugyileg. Masreszt nemreg leptem pozit es sokkal tobb tervezgetos architekt jellegu feladatom van amihez igazabol nem art ha van egy eros Security latasmod.
Amit nem tudok, hogy hogy erdemes felkeszulni a vizsgakra, lehet csak siman konyvbol felkeszulni? Vagy mindenkepp tanfolyam kell? Stb.. ilyen valaszokat keresek olyanoktol akik esetleg tudjak erre a valaszt
[ Szerkesztve ]
-
Jim-Y
veterán
Sziasztok, van itt valaki aki mar elvegzett barmilyen (ISC)^2 kurzust? Engem az erdekelne, hogy milyen modszerrel keszultel fel a vizsgara? A kerdesem IT - Security Expert/Security Professional-t erint. Szerintem van eselyem itt talalni valakit aki ma csinalt ilyen vizsgat
Udv
-
Jim-Y
veterán
Szia,
Igazából nem lehet okom panaszra ilyen téren. Már régóta beszélek angolul, és napi szinten kell használnom. Multinacionális cég vagyunk, az angolul értés, és társalgási készség alapkövetelmény. Például az én projekt csapatomban a project leader nem tud magyarul ezért az internal communication is angolul folyik. Írásban és beszédben is. Persze ez alól kivétel ha face-to-face beszélek egy másik magyar fejlesztővel, de angolul azért jól kell tudni.
-
Jim-Y
veterán
Java fejleszto. En peldaul elmeletileg Java fejleszto vagyok, de mivel ugy altalaban egyre inkabb terelodik at a hangsuly a mobil/front-end fejlesztesre ezert a munkakorom most full stack web developer. Ertsd: miota itt vagyok azota nem voltam, es nem is kerultem Javas projektre.
[ Szerkesztve ]
-
Jim-Y
veterán
válasz Dr. Akula #3986 üzenetére
Egyebkent azt en is alairom, hogy sokszor elszalad a lo egyesekkel. Szoktam olvasgatni a topikot, es nem egy ember szokott olyan kezdo osszegeket irni, hogy csak pislogok. Ez a..
K: Van 1 eves tapasztalatom Java fejlesztokent mennyi a realis fizetesi igenyem
V: 650 brutto alatt nehogy barhova is elmenjes hasonlok
-
Jim-Y
veterán
Ők is fognak még 35 évig dolgozni mint te, az a 3 év így az elején nagy előny, de szerintem ez az előny el fog tűnni x év múlva. Én amondó vagyok, hogy ha biztosra szeretne menni, megteheti (tehát nem kell már most egyedül ellátnia magát, hanem 2 évig még tudják segíteni a szülei), akkor kezdjen el valahol dolgozni, opcionálisan kooperatív képzésben, vagy gyakornokként (ennek azért van jelentősége, mert így a cég is maximálisan támogatja őt a tanulmányaiban rugalmas munkaidőt kínálva stb..), majd mellette végezze el az MsC-t, hogy melyik képzést, az már megint egy másik kérdés. Így egyrészt szerez gyakorlati tudást egy cégnél, mellette a papír is meglesz. Igen ha 100%-ban dolgozna nyílván szakmailag többet haladna, de nem lenne papír.
-
Jim-Y
veterán
válasz Oppenheimer #3368 üzenetére
Hát nézd, tényleg sok helyről hallani, hogy semmi értelme, de..
* ad1: nekem jobban tetszett mint a BsC, több gyakorlatias dolog volt benne, bár közel sem kaptam olyan tudást ami jobb lenne mint dolgozni egy cégnél
* ad2: könnyen elvégezhető, nincs az a stressz mint BsC-n.Lehet, hogy most nem veszed hasznát, de ki tudja, hogy mi lesz a jövőben. Ha elkezdesz ezerrel dolgozni, akkor 5 év múlva ha kéne se fogod elvégezni, most meg a BsC után még benne vagy a dolgokban, valószínűleg sokkal könnyebb lenne elvégezni mint x év múlva.
És persze dolgozni kell mellette min. 60%-ban..
[ Szerkesztve ]
-
Jim-Y
veterán
válasz Goose-T #2653 üzenetére
Én egy hasonló cégnél dolgozom jelenleg mint gyakornok, és ha felvesznek utána, akkor már tapasztalattal a hátam mögött is "csak" ennyire számíthatok. Tapasztalat nélkül nem hiszem, hogy ennyit el lehet kérni.
Persze... biztos van kivétel, de szerintem az átlag kb ennyi lehet kezdő fejlesztőként, tapasztalat nélkül.
-
Jim-Y
veterán
Szia!
Én MsC-s hallgató vagyok, a zsebemben már egy programozói diplomával, most gyakornokként heti 24 órában dolgozom Java fejlesztőként egy cégnél, a sulin keresztül. A fizetésemet sem a cégtől kapom közvetlen, hanem a sulitól, így havi 75k-et kapok nettó. Ez kb olyan 800/h lehet. Nem panaszkodom, jó a munka, fejlődök benne, és egy kis otthoni szupporttal a 75k is elég egy hónapra. Egyébként a sulis helyek közül a maxot kapom, ennél csak kevesebbet lehet kapni egyes helyeken, ez a cég a maxot biztosítja.
Nem látok mögé, de úgy gondolom, hogy ha a cégtől kapnám a fizut, akkor többet kapnék ennél, mert szerintem a suli jócskán lecsíp a fizumból, ellenben ha letellik a gyakornoki időszak akkor kapok kreditet is, tehát nem panaszkodom. Illetve van esélyem utána a cégnél maradni, amikor is ugyanazért a munkáért egyik napról a másikra dupla annyi cash-t kapnék (~).
Én azt mondom neked, hogy így gyakornokként (ha megteheted) ne a pénz legyen a motiváció, hanem a munka jellege. Ahol programoznod kell, új technológiákkal találkozol, változatos munkákat kapsz, az többet ér, mintha a gyakornokságod alatt 800 helyett 1000-es munkabéred lenne. üdv
-
Jim-Y
veterán
Sziasztok
Nekem most egy olyan kérdésem lenne, hogy ha van egy cégnevem, akkor hogyan tudok utánajárni az adott cégnek? Gondolok itt arra, hogy az mennyire ismert cég, mik a vélemények róla, ilyesmik.
Szeretnék elmenni az egyetem keretein belül kooperatív képzésre, megvannak a lehetséges cégek nevei, illetve, hogy milyen munkatársat keresnek, de ennél többet nem nagyon tudok a cégekről.. ezért kérdezem
-
Jim-Y
veterán
Én olyan 80 órákat dolgozom suli mellett, például most a vizsgaidőszakban 77 órát dolgoztam, év közben ez heti 2,3 nap, mellette a suli simán csinálható. Persze ez személyes tapasztalat így illik helyén kezelni, és persze a munkától is függ amit az embernek a munkahelyén végeznie kell. Nekem belefér..
-
Jim-Y
veterán
ELTE-n az msc-sek nagy hányada dolgozik suli mellett, én is, meg haverjaim 100%-a is, és ezt a tanárok is tudják. Gondolom ez a BME-n sincs másképp, tehát az MsC-zés nem egyenlő azzal, hogy nem szerzel munkatapasztalatot, bár az igaz, hogy heti 40 órában sem fogsz tudni dolgozni.
-
-
Jim-Y
veterán
válasz aclandiae #1725 üzenetére
a 350 az bruttó, az nettő 230 körül van, nekem az a célom, hogy ne legyen az, mint most, hogy fizu csak következő hónap 10.-e körül jön, de már elfogyott a pénz
Szóval ha annyit fogok keresni, hogy nem kell számolgatnom, hogy ezt, vagy azt (élelmiszer, ruha) megvehetem-e, akkor már örülni fogok
"Mi az a munka ami egy cégnél ér annyit, hogy ilyen kezdő(!) fizetéssel alkalmazzon embert? Nyilván nem is egyet." például egy üzleti/piaci szoftver fejlesztése pont ilyen.
-
Jim-Y
veterán
Az a br. 350K nettő 230K-t jelent, ami sok-sok állásnál jobb, de azért nem extra szerintem. Egy junior software engineer kezdőként kaphat ennyit (elméletileg)
Én egy ilyen állásra úgy pályázok/pályáznék, hogy:
- BsC-s diploma a zsebemben
- MsC-s diploma a zsebemben
- min 2 éves tapasztalat (nem feltétlen software engineer-ként, de azért IT-ben legyen) amit az egyetem mellett szereztem/szerzel
- esetleg suli alatt már el lehet menni szakmai gyakorlatra/kooperatív képzésre a céghez, és akkor utána könnyebben felvesznek.Így szerintem nem elrugaszkodott az a bruttó 350K, sőt..
[ Szerkesztve ]
-
Jim-Y
veterán
válasz aclandiae #1704 üzenetére
"ez érdekes! Eddig akárkit kérdeztem az egyetemi életéről, rögtön két szó jutott eszükbe: ittak, buliztak. Némi fennakadást érzek... "
Mert a mai napig az a bevett dogma, hogy ha egyetem, akkor bulizás, ivászat. Aminek van létjogosultsága, egyetemre általában más városba mennek a diákok, a szülői felügyelet alól kiesnek, és ennek egyenes következménye az említett dolgok. Egy másik oldal, ami már annyira nem menő, hogy tanulsz, mert utána 50 évig abból fogsz megélni amit itt megtanulsz/betanulsz.
Kapcsolatok: ha józsi az egyetem alatt szétissza az agyát, mellé szerez 10 kapcsolatot, vajh akkor jár jobban, vagy ha mondjuk csak egy kapcsolata van, de mellé odafigyelt az egyetemen, nem linkeskedte el?!
Véleményem szerint inkább tanulni kéne az egyetemen, mert kapcsolatok nélkül, de egy stabil tudás birtokában szerezhetsz br. 350K-es állást is kezdőként, ellenben ha csak kapcsolatod van, de tudásod nincs, akkor semmit sem fogsz találni, mert hiába haver, ha nem végzi el a feladatot akkor kvázi felesleges munkaerő.
"Na itt azért álljunk meg picit! Szerintem ez egyáltalán nem igaz! Az hogy valaki mit szeretne és milyen lehetőségekhez fér hozzá, nem csak és kizárólag rajta múlik! "
Ez nyílván igaz, aki nehéz sorsú családba születik, az lehet, hogy az anyagiak miatt nem tudja azt tanulni amit szeretne, mert mondjuk nem tud albit fizetni, vagy a koleszt sem engedheti meg magának. De most nem ez a téma, ez is megérne egy beszélgetést, de ezektől most tekintsünk el. Mert szerintem aki mondjuk informatikus szeretne lenni, de a családja nem tudja a tanítattását fizetni, az utána nem fogja szidni az informatikusokat, hogy mennyit keresnek.
Édesanyám is pedagógus, nagyon rosszul keres, egész egyszerűen azért, mert anno amikor ezt választotta még meg lehetett élni belőle, de ma már nem, nem fizetik meg. Nem kell ezen keseregni, mert nem tudsz rajta változtatni. Ha valakinek ez nagyon nem felel meg, akkor erősnek kell lenni, és merésznek, és belevágni valami teljesen másba.
[ Szerkesztve ]
-
Jim-Y
veterán
Miért te nem így látod? Lehet akkor én járok jó/rossz egyetemre, de itt 10-ből 7 barátom kikopott mielőtt végzett volna, és minden barátomnak 10-ből ~6-7 barátja is kikopott. Legalábbis ez a tapasztalat. Még mielőtt belekötnél, nyílván a számok hasraütés szerűek, de a lényeg, hogy elég kevesen fejezeik be a szakot.
Tapsi: nem véletlenül, mivel a Programtervező Matematikus szak lett átnevezve Proginfre. Személyes véleményem, hogy ez nem tetszik, kevesebb matek is elég lett volna, és szívesebben tanultam volna több mai technológiát, de ez már igazán nem téma itt Meg hát.. jobb sincs szv ezt kell szeretni..
[ Szerkesztve ]
-
Jim-Y
veterán
na bakker, pont ma voltam vizsgázni, bazi sok lambda kifejezésből
Tapsi:
Hát én 2007ben kezdtem az egyetemet, 3 éves a BsC, a 3. év végén asszem 22-en voltak államvizsgázni, sajnos én nem voltam közöttük, de barátom igen.
Amikor egy évvel később én diplomáztam, akkor is 30-35 körül volt a létszám.[ Szerkesztve ]
-
Jim-Y
veterán
válasz aclandiae #1676 üzenetére
Budapesti egyetem, 4-500 gólya, ebből 20-30, de inkább 10-20 végzi el időben az egyetemet, mert
1: átalakult a világ, a tanulók kevésbé szeretnek tanulni, a könnyebb utat választják, kirúgják őket, otthagyják az egyetemet, vagy csúsznak
2: nehéz az egyetem, csak a legjava végzi el időbenÉs, igaz erről nincs statisztikám, de a 4-500 embernek csak a töredéke végzi el egyáltalán az egyetemet. Az IT meg dinamikusan fejlődik, ma már minden cégnél van valami IT, a céges rendszer mögött futú szerverek, vagy csak simán munkagépek -> rendszergzda, vagy a céges rendszer -> programozó.
Magyarán kell sok programozó/IT-s, mert dinamikusan fejlődik a terület, de bőven nem végez annyi infós mint amennyi elkezdi.
Véleményem:
nem értem, hogy miért vagy irigy. Miért nem mentél programozónak. Vagy ha téged nem érdekel a téma, akkor miért irigykedsz rájuk? Mindenkinek megvan a lehetősége, hogy azt tanuljon, vagy csináljon amit szeretne. Ha nem megy a matek, akkor megint csak magára vessen az ember, az nem a piac hibája, hogy belőle nem lesz programozó..
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest