Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz tomcica #93532 üzenetére

    Hát nem mondom hogy élveztem, de megvolt az első és utoló maraton. :)

    A pálya egy ipari szopás volt, főleg ebben a "kellemes" szélben, ami valahogy mindig a hidakra felfelé fújt szembe :U ... az első 25K-n tartottam a céltempót, de aztán rám lassult az első kettő és a combjaimat is kezdem érezni, úgyhogy elengedtem a 3:55-4:00 témát és rájuk csatlakoztam. Sajnos 5K után kihullott az egyik, a másik meg visszalassult 4:20-4:30 környékére, de vele maradtam. Megbeszéltük, hogy az utolsó kilóméterig együtt megyünk, aztán az utolsót megnyomjuk és az lesz az első. Utolsó kilóméteren megkérdeztem tud-e jönni, de azt mondta neki ennyi, ezzel bekocog, úgyhogy még a végén kicsit odaléptem, így meglett a 30-39 évesek (pont 39 vagyok :D) első hely, ő meg befutott a 40-49 (45) első helyen, aztán mindenki boldog volt. A 2:50 halál pontosan meglett az utolsó gyorsabb kilóméterrel, de úgy éreztem nem is volt ebben sokkal több, így betegség után, a hidakkal és a széllal megspékelve. Fejben többet jelentett valakivel futni az utolsó 12K-t, mint elsőként egyedül... lehet már 35K-nál azt mondtam volna, hogy köszi inkább hagyjuk.

    Na mindegy, a lényeg hogy lement és 3 órán belül, többet úgyse futok maratont az tuti biztos. Nagyon becsülöm azokat akik 3-4-5-6 órákat tudnak futni, de az is kiderült ma, hogy az nem én vagyok. 2 óra után már "minden bajom volt", utáltam az egészet. :B

    Látszik is, hogy 30K fölött fogytam el, bár nem is számítottam másra, annál hosszabbat még nem futottam. Pulzus is ipari fos volt már a kezdéskor, kb. félmaratonos pulzuson mentem (172-175 BPM), edzésen meg 30K@4:00 166-168 BPM-en ment... úgyhogy biztos sokat kivett a betegség, stressz, hidak, szél és társai...

    Szóval szép volt, jó volt, de az halál biztos, hogy soha többet... se az edzés felkészülés, se a verseny nem fog hiányozni... jó lesz nekem a kellemes kis félmaraton! :P

    Találkoztam viszont Marikával is, nem is tudtam hogy ő is indul. :K

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák