Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    Megdobott a garmin a tegnapi futás után egy 60-as VO2max-szal. Eddig 58-59 között ugráltam. A konkrét számnak tudom, hogy nincs nagy jelentősége, viszont ahogy érződött a futás, az egybevág a javulással.

    4x 1000/1000/1000 váltogató volt a hosszú futásban, 4:40, 4:18, 3:51 tempóátlagokkal, plusz az 5. egy csonka ismétlés volt, ahol kihagytam az első laza 1K-t, és csak a két gyorsabb tempó ment. Összesen a 14K munka 4:15-ös tempó- és 166-os HR-átlaggal ment. Optikaival mértem, de érzésre reális.
    Valszeg azért is ment jól, mert hűvös lett délutánra, mire nekiindultam, és mivel naptár szerint már tavasz van, ennek megfelelően lengén öltöztem. Azt persze nem mondhatom, hogy minden másodpercét élveztem vagy hogy simán nekiindultam volna a végén, hogy újra megcsináljam az egészet, de nem kellett szétszakadnom. Jó volt. Jó lenne ezt a formát megőrizni, és a versenytempót bebetonozni a lábaimba a május végi félmaratonig.

    A terv, hogy 2-3 héten belül futok egy 10K felmérőt, az UB-n pedig egy 1 órásat, síkon, az elején. Közben pedig a hétvégi hosszúba rakott céltempós részeket növelgetem, a vége felé jó lenne felmenni 3x5K-ig. Hét közben egy erős edzés lenne még, 400/400-ak, 1000/500-ak, 200/200-ak, 600/300-ak, vagy valami ilyesmi, ezek variálva. Elvileg 5 szabadon felhasználható hétvégém van összesen, ha a két felmérőt, meg még két random 20-25 km-es szintes terepezésre elhasznált vasárnapot kiveszek a versenyig hátralévő időből, ezekkel tudok gazdálkodni. Ez így mennyire tűnik kivitelezhetőnek, illetve egyáltalán az elgondolások valamelyest helyesek? 3:55 lenne a céltempó, ezzel (oké, már 3:56-tal is) pb lenne a fm. Mondjuk május 28-án már simán lehet 30 fok is, szemben azzal a 10-12-vel, amiben az előzőt futottam.

Új hozzászólás Aktív témák