Új hozzászólás Aktív témák

  • szki

    őstag

    válasz gooool #575 üzenetére

    Ha nem érzed az erőt, és nem vagy elég motivált, akkor tényleg nem célszerű még nekimenni olyan távnak versenyen, amit még nem próbáltál.
    Más okosságot nem tudok még mondani:DDD
    A naptárban azt látom, hogy 1 hónap múlva lesz Nagykanizsán futófesztivál. Addig gyakorlom a futást, és a 10 km-re benevezek. De odafelé 50 km-t bicajozok a futás előtt majd:) Van bennem elszántság!

    (#577) Ariadne : Irigykedek most, hogy a Margitszigeten futhattok szép környezetben! Futni jobb társaságban. Pláne szép hölgyek között a Szigeten :DDD
    A többszöri futás mellett azért a bringázás is segített gondolom a fejlődésben! Csak így tovább!

    (#578) Lokids: Nekem is meglepő, hogy sokan íróasztal mellől egyből napi 5 kilométereket futnak jó idővel. Pedig van ilyen. Nekem is van olyan haverom, aki két kisebb gyakorló futás után a 3000 métert 11:40 alatt lefutotta!
    Ha holnap érzem az erőt, akkor én is nekiszaladok egy 5 km-nek földúton/füves terepen. 25 perc lesz a cél, azaz 5 perc/km tartása. Ez olyan megterhelő lesz most, mintha bringával nyomnék 35 km/h átlagú 15 km-es sprintet izomból. Csak ahhoz van már izomzatom, míg a futáshoz nincs teljesen.
    Öööö. Azért óvatosan a futással, mert a nagyobb testtömeg erősen megterheli az ízületeket! Bár a futás az aerob sportok királya, de tudom ajánlani a bicajozást, mint aerob mozgásformát! Bicajozással az ízületek, szív, tüdő, vér oxigén felvétele, keringés, testtartás, egyensúlyérzék, és immunrendszer mind fejlődik! A térdet is kíméli, ha nem nyomatékból tekersz, hanem pörgetve. Saját tapasztalat, hogy beválik!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák