Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz inf3rno #26563 üzenetére

    "1 éve fut, volt már maratonja és lazán lenyomott."

    Azért nem mindegy, hogy az illető félprofi sportoló volt korábban más ágban, vagy épp akkor kelt fel a fotelből 20 év semmittevés után 20 kiló felesleggel. Szóval azért vannak árnyalatok a kettő között. Maradjunk annyiban, hogy aktív sportolói múlt, és az azzal szerzett megfelelő állóképesség nélkül azért kell 1-2 év ahhoz, hogy valaki értékelhető teljesítményt nyújtson.

    Nekem személy szerint épp most lett meg a két naptári évem a futásban, az első 12 hónap valami 800 alatti megtett km-t számlált, szóval az még inkább csak bohóckodás volt, meg küzdelem azért, hogy egyáltalán mérhető távot tudjak megtenni egyhuzamban, futásra emlékeztető mozgással. A második év már 2200+ km, szóval ez már alakul, meg azért beletett idő/energia is van, de őszintén szólva be vagyok fosva attól, hogy októberben kéne futni egy maratont, pedig addigra közel 2,5 évnél fogok tartani. Jó, alapok, azok nem voltak, azzal dolgozom, amit ez idő alatt összeszedtem. Ha nagyon profi edzővel dolgozom, meg tényleg a végletekig feszítem, akkor talán pár hónapot lehetett volna nyerni, de a teljesen felkészületlen izmokat, ízületeket, illetve kardiovaszkuláris rendszert egyszerűen sokkal jobban nem is igen lehet terhelni a sérülés veszélye nélkül.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák