Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz borix #26098 üzenetére

    Cinkből van hogy 60-at is betolok egy nap, ha látom a nyelvemen, hogy kezdek hiányos lenni. Szelénből is 200 körül tolok vírusos időszakban, bár azt sem rendszeresen, inkább csak ha megfázom. A jód van a sóba keverve, azt csak ritkán szoktam szedni, bár vannak, akik szerint érdemes belőle sokat tolni. A mangán egyáltalán nem szükséges, nagyon ritka a hiánya. A krómra és a molibdénre ugyanez igaz. Sóból azért a többség túlfogyaszt, úgyhogy csak erősebb futás után, közben szoktam tolni. A+D-t szedek, úgy vettem észre, hogy egy kicsit javul a látásom tőle. E-vitamin van a Q10 koenzimben 300%, azt most kezdtem szedni. Igazából nem jó az A és az E olyan szempontból, hogy növeli a rák kockázatát, ha túl sok antioxidánst szedsz és túltolod. Ez a C vitaminra nem igaz, mert az vízben oldódó, és gyorsan kiürül. Azért abból is felesleges napi 0.5-1g-nál többet tolni. Ca 500, Mg 250, ezeket most kezdem el két naponta szedni, de ahogy nézem a magnéziumba bekevertek D vitamint is. Abból sem jó túllőni, de nagy dózis kell hozzá (50-100k NE), hogy érdemben nőjön a szívroham rizikója, esetleg hiperkalcémiád legyen miatta. Mondjuk így az A+D meg ez együtt (~14000NE) sok lenne hosszú távon. Igazából az A+D-t csak ritkán szedem, anélkül meg elmegy. A kalcium most problémás lesz, mert a vas felszívódását rontja, lehet, hogy jobban járok csak a magnéziummal a kalcium felszívódást meg a D vitamin úgyis segíteni fogja. Valszeg abból is hiányom van, mert nem sokat napozok meg alsó határon van a kalcium szintem. Ma egyelőre betolom mindet, holnaptól meg csak magnézium + D, esetleg komolyabb edzés előtt kalcium is. Utálom, amikor direkt úgy kérem, hogy csak magnézium legyen benne, erre idetolnak ilyen kevert szart. Tolok még B komplexet is általában a cinkkel együtt szedem piálás előtt és után, mert védik a májat. Ami új most a diozmin a vénámra, abból 4x-es dózist (2x2) javasolt az érsebészem az ajánlott napi 1 helyett. Meglátjuk hogy bírja a gyomrom, azt mondják okozhat hányingert. Elvileg 4 napon belül érezhetően hatnia kell. Ha nem, akkor nem megoldható a problémám vele. A vassal még nem voltam háziorvosnál, hogy írjon receptet, az a jövő hétre marad. Így átnézve a vashiány tüneteit, egy kicsit fáradékony voltam mostanában, de ez inkább olyan volt, hogy erőt vettem magamon, aztán onnantól nem érdekelt.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák