Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Danika256 #25503 üzenetére

    Nekem nagyjából az jött le az itteni hozzászólásokból, meg orvosi cikkekből, hogy 2-3 év alatt bárkinél kialakulhat sportszív, ha aktívan sportol. Azt mondják 2 évente érdemes nézetni sportkardiológiai kivizsgáláson, hogy nem e nő rossz irányba, vagy nem e alakul ki valamilyen ritmus zavar, mert ritkán, de előfordul hirtelen szívhalál emiatt. Egyszerűen csak bele kell tenni a km-t, azt meg csak alapozással tudod, mert abból regenerálódsz a leggyorsabban. Körülbelül 3 hónapnál járok most vele, és olyan havi 120-nál, de már feltűnt, hogy nem fárasztanak annyira a hosszabb távok, a múltkor pl frissítés nélkül 28k-ig bírtam, előtte meg 16-17k volt frissítés nélkül, amikor már kezdtem elpilledni. Lejjebb sokkal nem ment még a pulzus, de szerintem jóval stabilabb most, mint előtte volt. Már nem kúszik úgy el felfelé félmaratoni távokon, mint előtte. Most még egy hetet rászánok az UB felkészülésre, dombozgatok, aztán verseny után még tolok egy hónap alapozást, olyan 160k-t. Nekem most csak ennyi megy, nem bírják az ízületeim.

    Apropó, a porcerősítőt abbahagytam 3 napja, mostanra gyakorlatilag elmúlt a gyulladás a kéz- és lábujjaimból. Talán még egy nagyon picit jelen van, de már nem fáj sem a gépelés, sem a menés. Arra gyanakszom, hogy allergiás lehetek valamelyik összetevőjére, elvileg az előhozhat ilyen ízületi gyulladásokat. Más ötletem nagyon nincsen. Talán még egyszer nekifutok majd UB után, hátha csak valami véletlen miatt lobbant be éppen most, de ha ugyanez lesz, akkor inkább kukázom a maradékot, aztán megpróbálom Béressel vagy AnimalFlex-el, hátha csak a Scitec-el van ilyen gond.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák