Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo18

    addikt

    Teljesen együttérzek az előttem lévő két hozzászólóval több dologban is. Én magam szeptember környékén vettem meg a saját kis puzusmérős időmérőmet, szerintem onnantól lehet "futásnak" nevezni azt, amit előtte futkorászásnak becézgettem. Érdekes, hogy előtte minden futásba beleadtam apait-anyait, amivel azt értem el, hogy egy 3 km-es távon két-három hónap után egyszerűen már nem tudtam fejlődni, sőt azt vettem észre, hogy nem látom értelmét annak, hogy belehaljak a végére mindig, és a végeredmény pedig a legjobb időhöz képest 2-3 másodperccel rosszabb. Így semmi értelmét nem láttam már az egésznek, lemondtam erről a fajta "edzésmódszerről" (már ha annak lehet nevezni a minden módszertől teljesen mentes futást) és elkezdtem olvasgatni a hozzászólásaitokat, majd aszerint futni. Persze agyban kellett először felfogni azt, hogy ettől nem fog egyik napról a másikra jönni az eredmény, viszont azt meg észrevettem,hogy egy "140-es futásnál" olyan 10-12 km-en egyáltalán nem fáradok el. De a pace-t még nem nézem, szerintem azt befolyásolja majd a hőmérséklet is. Azt viszont észrevettem, hogy egyre nagyobb távokat tettem meg: 10 km nem is egyszer, ahhoz képest, hogy életemben nem futottam ennyit, kicsit meglepett. Aztán 12, majd 14, végül eljutottam odáig, hogy amikor már az sem volt elég, akkor 2 napja már 18 km. került a cipőmbe. Viszont a testemnek már kicsit sok volt, a bokám alatt a talpam belső része fölött már egy-egy futás másnapján erősen érzem, hogy talán lassítani kellene így most télire. Úgyhogy, ahogy a kollega előtte, én is úgy döntöttem, hogy visszaállok a kétnaponta 10-12 km-ekre, mert az teljesen kellemes, a km. attól is nő, elvárásaim meg úgy sincsenek, hiszen a 8 perc alatti 2000 méter már megvolt pár itteni tanács betartása után. Majd ezt elkezdem ismét eröltetni február környékén, az általatok adott indók és edzéstervek alapján, hogy ismét meglegyen akkor is a 8 perc alatti...

    Más: Eddig "csak" Kalenji és Karrimor márkájú futóruháim voltak, kivéve egy Nike rövidgatyót, de gondoltam itt a Karácsony és berendeltem egy ilyen gatyát az ehhez tartozó felsővel. Ezekkel mik a tapasztalatok? Énmég nem próbáltam, még csak felhúztam őket, hiszen ma érkeztek meg, de eléggé kényelmesnek, feszesnek, melegtartónak tűnik. Majd 2 körül le is tesztelem a hosszút (mert vettem egy rövid "csomagot" is).

    Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Új hozzászólás Aktív témák