Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    Berakom ide is, hátha tud valaki segíteni:

    Adott:
    - Asrock Ion 330
    - normál PC (Gigabyte lap gigabites lannal, C2D E5200)
    - TP-Link WR1043ND
    - Cat6 kábelek

    Nah, méregettem és próbálkoztam, de nem sokra jutottam.
    Iperf mindkét irányba 260mbit/s. Tehát amit FTP-n is tapasztaltam: 32-35MB/s.

    Ezután:
    1. Kábelcsere: az egyik kábel Cat5E volt, ami elvileg jó kell, hogy legyen gigabitre, de mivel volt otthon Cat6 is így kicseréltem. Változás semmi.
    2. Router fw csere, DD-WRT került fel, hátha a gyári szar. :) Változás nincs.
    3. Letöltöttem az Stibor által ajánlott speedguide.net-es cuccot, nem mélyedtem bele, csak nyomtam rá egy auto optimize-ot. Ettől az iperf 180mbit/s-re visszaesett. Ami fura, hogy az FTP viszont maradt 32MB/s. :F

    4. Azután visszavarázsoltam a beállítást, helyreállt a 260mbit iperfben is.
    5. Elkezdtem állítgatni a hálókártya beállításokat a két gépben. Konkrétan sorra letiltogattam egy rakás dolgot: Flow Control, IP Checksum/Large Send/TCP/UDP checksum offload-ok...
    ezzel elértem egy 360mbit/s-es iperf eredményt.
    De ez még mindig lófütty. Nem ezért vettem.

    Ja és volt még egy cFosSpeed uninstall is mindkét gépen nehogy bezavarjon. A Jumbo frame mindkét hálókártyán 4 ill. 9k-ra állítva (az egyiken 4k a max). Néztem a procihasználatot az Ion-on, olyan 40-60% körül volt max, de inkább 40 végig.
    Jó lenne valami konkrét útmutatás miket kellene állítgatni.

    Amit ki tudok még próbálni:
    - Össze tudok pakolni egy másik normál gépet így meg tudom nézni az Ion nélkül mit tudnak. (Két alaplapi integrált gigabites lan)
    - Van egy PCIE gigabites lan kártyám tesztelni.

Új hozzászólás Aktív témák