Új hozzászólás Aktív témák

  • aquariusaqua

    újonc

    válasz Patice #36005 üzenetére

    Sziasztok,
    én vagyok az illetékes. :)
    A dolog régebbre nyúlik vissza, röviden összefoglalnám.
    A cél valóban zene + HD videó lejátszás, játék nem játszik.
    Első kérdés a szokásos /volt/ Intel vagy AMD.
    Úgy olvastam, az AMD grafikai téren jobban teljesít, ezért alapvetően AMD vonalban gondolkodtam eddig.
    Az első ötlet az AMD FM2 sorozatból az AMD A6-6400K Richland processzor, és egy erre épített HTPC volt.
    De mivel halk, és ha lehet passzív gép lenne az igény, fókuszba került az AM1 rendszer, jelesül az AMD 5350 proci, amivel kis fogyasztású, - és nem elhanyagolható - relatív olcsó gép lenne építhető.
    A dilemmám most, hogy egy helyi számítástechnikai boltban az 5350 procira azt mondták, hogy teljesítményben esetleg nem elegendő. /?/
    Az op. rendszer Windows 7 .

    /A válaszban említett integrált processzoros alaplapok eddig nem jöttek számításba a későbbi bővíthetőség hiánya miatt./

    Időközben - pillanatnyi elmezavar kapcsán - a német e-bay-en lecsaptam a korábban említett Asus Xonar HD AV De Luxe hangkártyára, így most már a gombhoz kell a kabát, mivel a hangkártyát sajnálom eladni.

    Megvételre került időközben egy Cooler Master Elite 120 gépház is használtan, és rendelkezésre áll egy DELL 130 wattos külső táp.

    Így másfél év távlatából már csak a döntés hiányzik, amihez szívesen várnám a javaslatokat.
    /Alapvetően az Intel vonal is érdekes lehet, az AMD preferenciát korábban leírtam./

    Üdv.
    aquarius

Új hozzászólás Aktív témák