Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #75912448 #27058 üzenetére

    Ez valóban nagyon kevés. Haswell bekajálja amit ráírtak, sőt...
    Én a G3420-al prime95 alatt simán 65W körüli/feletti fogyasztást mértem. És ekkora a GPU még nem is dolgozott.

    2db HDD még 8-10W átlagban is, ha azt feltételezzük, hogy nem teker mindkettő egyszerre ezerrel, szóval már ez a 75-80W is bőven a táp 48W-os terhelhetőségén túl van.

    Bootnál meg többet vesznek fel a HDD-k, bár akkor a cpu legalább nem pörög maxon, talán 40-50W között elég neki, de ugyanúgy 60-80W körül járunk.

    Nálam az Ivy G2020 volt a legkisebb fogyasztású cucc. Az prime95 alatt 30W volt alulfeszelve, 2x3.5 HDD-vel 40W. Bootnál szintén 40-43W volt a legnagyobb fogyasztás amit a mérőn láttam, bár gyanítom ott lemaradhatott vmi peak érték kijelzéséről, mert ez elég kevésnek tűnik. Inkább 50W körül lehetett a max.

    Táp méretezésnél még további kérdés, hogy mire fogja használni az ember. HTPC-ként lehet úgy tervezni, hogy egy prime95/full load 80-90%-ban leterhelje a tápot mert alig fog ilyen huzamosabb terhelést kapni.
    Ha viszont esetleg órákig kap full terhelést akkor én ott is követném a tápméretezési szokást, hogy ilyenkor se legyen mondjuk 70% felett terhelve. Jót tesz szvsz a tápnak is.

    regger: Ezek az usb cuccok szerintem bőven elmennek külső táp nélkül. Bár nem fizikai mérés, de Windows eszközkezelőben kiír vmi mA értékeket ha rádugod a gépre az eszközt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák