Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Immy #26555 üzenetére

    Szerintem kb. jó az amiket _Smooth leírt

    Én a G3420-as paneltápos rendszeremet mértem 1db HDD-vel.
    Így a max fogyasztás viszonylag magas, 72-73W volt Prime95 alatt. A kisebb Pentiumod talán 8-10W-tal kevesebbet fogyaszthat, így 63-65W között lehet.

    A HDD-k változóak, 3.5"-os 5400-asoknál 5W körül számolhatsz vele, ha 7200 rpm-es, főleg ha régi akkor 7-8W is lehet normál használatban. (A felpörgés pedig 10-20W, ahogy írták, de az csak indításnál érdekes amikor a cpu nincs terhelve.)
    Így kb. 70W lehet a max konnektorból 2 HDD-vel.

    Persze az elméleti csúcsfogyasztás lehet több ennél is, mert a gpu nem dolgozott Prime közben és a HDD-k sem, de ezt már te tudod megítélni, hogy milyen használatra kell méretezni a tápot.
    - Ha csak filmet nézel róla akkor 30-35W-nál nem fog többet fogyasztani és elég a tápot úgy méretezni, hogy csúcsfogyasztásban (1-2 percig) bírja a max terhelést.
    - Ha hosszabb időre is terheled csúcson a procit akkor pedig nyilván olyan táp kell, ami konstans bírja a 70W-ot, de inkább többet, hogy ne csúcson járjon az sem.

    Amit még kalkulálni lehet: ha tudsz az alaplapon alulfeszelni, akkor 10-14W-ot le lehet faragni a max fogyasztásból.

    Ill. még egy adalék, hogy volt G2020 procim is (2.9GHz, csak nem Haswell, pár %-kal lassabb), de sokkal kevesebbet fogyasztott. 1 HDD-vel 38-39W volt a max fogyasztása a komplett konfignak. Alulfeszelve 33-34W-ból elvolt.

Új hozzászólás Aktív témák