Új hozzászólás Aktív témák

  • Digger

    senior tag

    Sziasztok!
    Megépült a HTPC-m. Ilyen alaplapot építettem, ilyen házba. A ház annyiban különbözik, hogy a fülhallgató, mikrofon és SD kártyaolvasó benne is van. Amúgy a 150 w-os táp mese, mert ez csak 65 wattos. Kicsit aggódtam is miatta, de maga a külső táp éppen, hogy langyos. Egy 1 terrás 3,5"-os HDD-t tettem bele. Bár azt írják, hogy csak 2,5"-osnak van hely, de némi kínlódással bele tudtam rakni. Ehhez a táp alatti távtartót kivettem és néhány szigetelt alátéttel , mint távtartóval, alacsonyabbra raktam, így elfért fölötte a winyó. Az összeszerelt kütyü belseje nem igazán tetszik, mert a kábeleket csak csúnyán lehetett beletömködni! Ezért még szét fogom kapni, hogy a táp hosszú vezetékeit megkurtítsam. Van vagy 35 centis és 10 centi is elég lenne. Azonkívül a 4 érintkezős csatira nincs szükség, azt nem fogom visszarakni. A doboz oldalán levő 60-as ventilátor - elég csúnyán - egy táptoldóval 12 helyett 5V-ra van kötve. Gondolkozom, hogy ezt is megszüntetem és az alaplapra dugom. Ha jól emlékszem azt is tudja a BIOS szabályozni. A pontos doboztípusra (LC820-01B) kerestetve van néhány belső kép róla a neten. Én a 3,5" os meghajtót a tartókengyel alá küzdöttem be, hogy ha majd egyszer teszek esetleg bele optikai meghajtót, akkor bele tudjam rakni azt is. Amúgy a dobozhoz nem kaptam csavarokat! Vagy a kis kínai spórolta ki, vagy a kereskedő csalta ki belőle! Elég nehéz lesz süllyesztett fejű wincsi csavarokat szerezni! Vagy rosszul gondolom?
    Néhány nap tesztelés után volt néhány videóanyag amibe beleizzadt! Illetve úgy értem, hogy szaggatott. Valószínű, hogy a proc nem győzte, bár a stream egy Asus router Samba szerveréről jött. Esetleg itt is lehetett egy szűk keresztmetszet. Bár ha belegondolok, néhány HD YouTube video is ezt produkálta!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák