Új hozzászólás Aktív témák

  • GBX

    aktív tag

    Megosztanám a kedves tagokkal, hogy az utsó 2 hónapban mire jutottam.

    Egyszer belémcsapott a gondolat, hogy ''HÉ, én htpc-t akarok'' holott halvány gőzöm sem volt mi a szösz az :D

    Jelenlegi Hw- amit bele szánok rakni (mivelhogy ez van most):
    MSI 478-as alaplap, integrált vga-val, 5.1 el és 100mbites hálóval
    c1700
    512 ddr400
    Ati radeon 9250 a TVkimenet miatt
    80G maxtor
    300W atx táp

    Tapasztalataim szerint, bőven elegendő ahoz, hogy fusson rajta a torrent és párhuzamosan filmeket nézzek rajta.
    Ja, és a gépet 24/7 re tervezem (bár az utóbbi 6 hónapban az uptime tipikusan 12 nap,
    1 napot pihentetem mindig )

    Naszóval jelenlegi házban is baromira csendes, ugyanis minden ventilátor , vagyis a táp és a proci 8cm-ese fordulatszámban csökkentve vagyon 1600 ra így eléggé csendes.
    A cpu most 40 fokos, a táp is kb annyi.

    Kerestem HTPC programot, és rájöttem hogy a Meedio az én választásom, mindent tud amit kell és még okos is :D (a 200+ pluginnal mindent meg lehet csinálni, kárhogy megszünt a meedio, mert a yahoo megvette, de a torrenten még rátaláltam és gyorsan updateltem a pluginokat (illetve külön is letöltöttem), mert a közeljövőben az autoupdate funkció megszünik (kilövik a szervert))

    Utánanéztem, és tervezem hogy házilag megcsinálom hozzá az soros/usb-s infravevőmet hogy tv-s távirányítómat használhassam.

    [link]
    [link]
    [link]

    Továbbá rájöttem hogy egy kicsi igényes házba kéne rakni a kicsikét.

    És kezdődik a kutakodás, ugyanis sok pénzem nincs erre ÉS a legfontosabb szempont hogy egy max 37 cm széles fekvő házat találjak amibe belerakhatnám a kicsikét. (ugyanis bekereülne a VHS magnó fölé az egyik polcra)

    A következőket találtam:
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    én ezek közül a YY-211 -házat kerestem , ámde olyat itthon nem kapni
    így maradt az Aopen H420A házikó (amibe normál atx táp is elfér)

    egyes házakba az átlagosnál kisebb táp kell:
    [link]

    remélem, tapasztalataim hasznosak lesznek.

    [Szerkesztve]

    HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

Új hozzászólás Aktív témák