- Windows 11
- OpenMediaVault
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Brave
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Linux programok topic - (Milyen program, ami..? Linux verzió)
- Sweet.tv - internetes TV
- Bittorrent topik
- Vége: a kínai platformok nem adják vissza a pénzt visszaküldött áru nélkül
- Milyen routert?
Új hozzászólás Aktív témák
-
didros
senior tag
Sziasztok! Elementary OS vs. Peppermint Linux témában pár gondolatot tudna írni valaki, akinek már mindkettővel van némi tapasztalata?
-
Sziasztok!
Lenne egy problémám, bejelentkezés után az asztal behozása előtt, villan egyet a kép.
Készítettem róla videót.Videókártyánál eOs alatt ezt látom:
Ez az illesztőprogram aktiválva van, de nincsen használatban.
Csak AMD videókártya van a gépben.
A gépem típusa: Sony VPC-EB1E1E(Képernyőképet nem tudok csinálni, mert minden képlopó csak a hátteret hajlandó lefotózni...)
Köszönöm !
-
mr.nagy
tag
A Core i5 valóban 64 BIT-es, tehát neked mennie kellene a 64-es telepítőnek. (Nekem Core i2 van és gond nélkül tudom mindkét verziót telepíteni. Bár a 32 bitest használom.)
Pontos hibaüzenetet nem írtál, de ha a telepítő i686 CPU hibaüzenettel leáll akkor valamiért a procidat 32-esnek érzékeli. Így messziről nehéz megmondani mi lehet a gond!
-
gery2123
őstag
Persze a Mint nagyon jó, ezért is használtam olyan sokáig, de most jól esik egy letisztultabb stílus.
(#40) Cyrin: nekem egy gépem van
Munkahely XP
A Párom pedig nem hajlandó a Win nélkül lenni.
De hogy téma is legyen. Hogyan lehet a synapse-ban a root könyvtár tartalmát is keresni, vagy a .icons .xyz mappát? Illetve el lehet tüntetni a WolframAlfa kereséséi lehetőséget?
-
Cyrin
addikt
mert ott egy régebbi gépem van, és az is nagyon tetszett, hogy nem kell vele tökölni, nem kell programokat keresgélni, meg hogy honnan-hogyan kell feltenni, AUR-ban minden megvan, és pikk pakk felrakja még a máshol csak trükkökkel felrakható autocad koppincsot is. és mert cool a kinézete nekem
-
Cyrin
addikt
gyerekek, nem kell leragadni egy disznónál, otthon mint, munkahelyen manjaro, netbook-on peppermint, szülőknél elementary, anyósnál linux lite, ismerősnél xubuntu. élni tudni kell
-
gery2123
őstag
-
No, ezt szépen összefoglaltad, ilyesmire gondoltam, köszi! Ezek alapján az abszolút kezdők a MINT- et próbálják ki és mikor már kezdik érezni a Linux lüktetését, akkor ki fogják próbálni az eOS-t.
De ha ezeket felrakod akkor máris kapsz egy Mint 13-at.
annyi különbséggel, hogy valami eszméletlenül gyönyörű a felület, semmi felesleges csicsa, semmi sallang és beton stabil.
Akkor gyakorlatilag, ha nem nézegetni akarom a gyönyörű felületet, hanem használni, akkor maradhatok a MINT- nél is, ami a Cinnamonnal szerintem egész jól is néz ki. A MINT-re is van felrakva jó pár PPA- ból származó program, itt is telepítget és törölget az ember, mire belakja.
No akkor majd megnézzük a MINT 17 és a köv. eOS mit fog mutatni.
-
gery2123
őstag
No akkor
Mintet használtam az elmúlt egy évben, kisebb kitérővel.
Az hogy kinek mi a jó és kényelmes személyes megítélés dolga. Én azt mondom a Mint sokkal könnyebben belakható, mert alapból fent van minden ami kell egy átlagfelhasználónak, illetve a Petra a 13.10 alap miatt újabb csomagokból építkezik, ami azért jobban tetszett nekem. PL: LibreOffice, Transmission, Gimp és még lehetne sorolni. Sokkal könnyebb a Minten elérni bizonyos dolgokat, a Nemo sokkal több lehetőséget nyújt mint itt a Files. A Cinnamon (én csak ezt használtam , próba volt Mate és Xfce) testre szabhatóbb a beépített témákkal,kisalkalmazásokkal .......Igen az Elementary sokkal több odafigyelést, PPA felvételét igényli (ha újabb csomagot szeretnénk) illetve több alap dolgot kell telepíteni pl: Office, torrent, gnome lemezkezelő, gnome rendszerfigyelő....
De ha ezeket felrakod akkor máris kapsz egy Mint 13-at.annyi különbséggel, hogy valami eszméletlenül gyönyörű a felület, semmi felesleges csicsa, semmi sallang és beton stabil.
Ha neked a filekezelő nem jön be? Rakj fel egy Nautilust, vagy egy Nemo-t, gedit, gnome terminal......Minden van ami az Ubuntu 12.04-re vagy a Mint 13-ra.
Mikor először felraktam az Elementary Os -t használtam vagy 5 percig aztán vissza a MintMi az hogy nincs Office, transmission, USB lemezkészítő, hol vannak a betűtípus beállításához szükséges dolgok...sorolhatnám még mi nem volt hirtelen Mint után. Ezért gyorsan töröltem is. Aztán amikor kijött az Ubuntu 14.04 alpha-beta akkor felraktam azt kb 1,5-2 hónapja
(kellett a váltás mert szerettem a Mintet, de valahogy nekem túlságosan is zsúfolt volt idővel. pl: minek nekem asztali desklet ha nem használom? Minek van ott a jobb egérgombra? Felraktam egy témát, és sajnos a jobb egérgombokra előjövő ikonok ugyanúgy feketék voltak, és minek voltak ott egyáltalán. a Nemo is egyre jobban zsúfolt volt ahogy kezdtem a Linux világában egyre jobban belemerülni.)És egy hónapja amikor az Ubuntu 14.04 és 13.10 -et meguntam, és kipróbáltam pár distrot (Fedora,Debian,Manjaro) illetve egyre több elementary desktopot láttam akkor azt mondtam na most akkor megpróbálom ismét. És felraktam.
Először fura volt a régi csomagok miatt, amit ha az ember nem tudd fel sem tűnik, de én tudtam. Kellet a Liberoffice 4.2, és a Gimp 2.8 Ezért ezeket felvettem és szépen fel is raktam. Telepítettem a Tweak-et és már mindent be is tudtam állítani ami kellett. Ha fordítunk rá egy kis időt akkor nagyon nagyon jó rendszer lesz, és eközben tanultam is nem is keveset.
Ha össze szeretném foglalni az Elementary Os -t akkor azt kell mondjam hogy nagyon hasonlít a Windows-hoz
persze nem külsőleg, de ha felrakunk egy Wint akkor szépen le kell szedni az Office, Utorrent, VLC........lehetne sorolni még. Na itt is ez a helyzet telepítesz egy rendszert, amihez neked kell azokat a dolgokat felraknod amit szeretnél. És ez így jó.
Ott a szoftverközpont, vagy a Synaptic, vagy a Terminal, és használd, és csak azok lesznek a rendszeren amit szeretnél.
Kicsit hosszú lett, és lehet hogy sokszor ismételtem dolgokat, de számomra tényleg ez a legjobb Linux distro jelenleg, és már várom az Isis-t. Még annyi, hogy nagyon kíváncsi vagyok a Mint 17-re, és ki is fogom próbálni szerintem, de valahogy nem érzem azt hogy kell nekem.
Egy egyszerű felhasználó vagyok aki megunta a kalóz Win7 és 8 veszélyeit, akinek nincs pénze 50 K-t kiadni egy Office és Win kombóért, és nem is szeretnék.#32) ubyegon2 : Ugyanaz a gnome lemezkezelő itt is megvan, és be lehet állítani. Nekem csak ext4 van egy 120-as SSD-n de a lényeg látszik.
-
Meg lehet- e egyszerűen oldani az ntfs mappák autocsatolását?
Ezt a kérdést fenn tartom még, mert kicsit túl egyszerűsített lett rá a válaszod. Lehet, hogy ugyanúgy kell, mint a MINT- nél, viszont a kérdés mégis csak szofisztikáltabb annál, hogy egy ilyen kategórikus válasszal el lehessen intézni.
Az más lapra tartozik, hogy gyakorlatilag a MINT- nél semmit sem kellett csinálni ahhoz, hogy működjön a dolog.A lényeg, hogy felmerülnek kérdések és vannak válaszok, ebből kisülhet valami.
-
mr.nagy
tag
Ez a Midori nem annyira tetszik, fel lehet rakni a FF-ot simán?
Igen, akár a Szoftverközpontól, akár Termálból.
Meg lehet- e egyszerűen oldani az ntfs mappák autocsatolását?
Igen, ugyanúgy kell mint a Mint alatt.
Jól kezeli- e az ATI kártyákat?
Nem ATI kártyám van, de szerintem ez sem különbözik a Minttől.
A többi felvetésre azok tudnak reagálni akik használtak Mint-et az utóbbi időben!
-
No, így kell ezt csinálni, gratula! Már attól féltem, hogy egyre többen fognak nyekeregni azon, hogy jaj de kár, hogy nincs külön topicja az eOS- nak.
Aki már használt MINT- et is, csinálhatna egy rövid összehasonlítást, leírhatná, hogy miben más ez. (nem azt, hogy miben jobb, mert azt alapvetően nem könnyű elképzelni) Eddig azt olvastam, hogy a MINT sokkal egyszerűbben belakható, eOS- nál meg kell egy csomót bíbelődni, mire belakja az ember. Ez a Midori nem annyira tetszik, fel lehet rakni a FF-ot simán? Meg lehet- e egyszerűen oldani az ntfs mappák autocsatolását? Jól kezeli- e az ATI kártyákat?
Én pár hónapja ilyesmikre voltam kíváncsi, mikor át szerettem volna térni Win7- ről, szerintem sok mostanában áttérőnek fontos infók ezek. A következő változatot ki is szeretném próbálni, úgyis újra kell telepítenem a MINT 17- et.
-
tvamos
nagyúr
Rogton nem jo... aszongya 686 (?? ez nem tudom mi) kompatibilis processzort talalt, es nem indul a telepito. Asszem ez a distro nalam eddig tartott.
-
szuszinho
őstag
Akkor legyen 2 /home? Lehet ilyen egyáltalán?
-
mr.nagy
tag
válasz
szuszinho #17 üzenetére
Bár évekkel ezelőtt volt a kezemben Mint nem hiszem, hogy nagy különbség lenne a /home szerkezetében.
Én minden esetre kimenteném egy külső adathordozóra a tartalmát. Tiszta telepítéssel tenném fel a rendszert és utána egyesével másolnám a helyükre a szükséges mappákat/fájlokat. Biztos ami biztos alapon!
De ha nem sürgős még várj egy kicsit hátha valaki biztosan megtudja mondani!
-
szuszinho
őstag
Sziasztok!
Nem rég feltettem a Mint-et, viszont szeretném ezt a disztrót is kipróbálni. A telepítésnél a /home az lehet ugyan az? Mire kell esetleg még odafigyelni?
-
Syl
nagyúr
Egy-két napos időtartamra nálam is volt Debian, Linux Mint (többféle is), Chakra, Archbang, OpenSuse, *buntu hegyek, stb.
Na és most egy kis okosság
Elementary Tweaks
A meglehetősen zárt felhasználói felületet lehet kicsit személyre szabni.
sudo apt-add-repository ppa:versable/elementary-update
sudo apt-get update
sudo apt-get install elementary-tweaksPár téma az OS-hez:
sudo apt-get install elementary-blue-theme elementary-champagne-theme elementary-colors-theme elementary-dark-theme elementary-harvey-theme elementary-lion-theme elementary-milk-theme elementary-plastico-theme elementary-whit-e-themeIkonok:
sudo apt-get install elementary-elfaenza-icons elementary-emod-icons elementary-enumix-utouch-icons elementary-nitrux-icons elementary-taprevival-iconsPlank (dock) témák:
sudo apt-get install elementary-plank-themesHáttérképek:
sudo apt-get install elementary-wallpaper-collectionHa valaki a felső sávot (ezt hogy a fenébe hívják?) szeretné babrálni:
sudo apt-get install wingpanel-slimSaját, egyedi témát pedig a szokásos helyre kell másolni (~/.themes) és a tweak programmal lehet aktiválni.
Ahogy a képen is látszik, én a Gnome-Cupertino-unity-t használom ablakdekorációra, a többi alap elementary. -
Akelaus
senior tag
Tervben van, mert az xp mindenképp lekerül róla, csak idő kérdése. Ha ezzel az oprendszerrel nem megy a dolog, akkor marad a linux mint. Azon még elgondolkodtam, ha lehet akkor teszek bele Ram-ot, hiszen még így xp-vel sem valami fürge a gép. Szerintem ez a gép még az xp-nek is kevés, de gondolom anno valahogy el kellett adni. Köszi a segítséget!
-
mr.nagy
tag
Még az 1.6 GHz procival nincs is gond, ami kérdés az 1 GB RAM mennyire fogja bírni!
Nekem belakva, conky-val, futó Chrome böngésző (pár füllel) jelenleg pont 1 GB a RAM használat. Bár a SWAP üres így is.A puding próbája az evés! Ha van időd tedd fel és próbáld ki.
ui: itt egy printscreen a képernyőmről, a conky-n látszik a fogyasztás. [link]
-
gery2123
őstag
Hát tőlem egy kicsit többet tudsz az tuti.
a te írásod alapján kapcsoltam be a TRIM az ssd - ben, és ellenőriztem az eltolást. Igaz ennek lassan egy éve, és előtte is használtam már Linuxot, de elsődlegesen csak egy éve hogy only ő van. Nekem ubuntu, Linux mint, elementary a sorrend. Persze próba volt manjaro, Fedora, Debian.
Akelaus: milyen kártya? Van zárt és nyílt us Linux alá, olyan nincs hogy nem megy.
-
Akelaus
senior tag
Hali! Nekem nagyon tetszik ez az Op-rendszer. Használtam már Ubuntut, így annyira nem idegen a linux számomra. Van egy Acer Aspire One ZG5 gépem, amin Winxp van, ezt tervezem leváltani, de félek erre a rendszerre nem tudom, a videokártya miatt. :S
-
Syl
nagyúr
Éljen!
Bő öt hónapja használom, majd jövők böfögni okosságokatEgy megjegyzést. Igaz, hogy az OS 0,2-nek mutatja magát, de valójában 1.0-ról van szó. Elírták a verziószámot.
-
mr.nagy
tag
Az, hogy telepítés után kinek mi a fontos szerintem eléggé személyre szabott. Én a telepítés utáni első lépéseket egy bash scripttel oldottam meg, ami minden szükséges első lépést elvégez. Így csomagtárolók felvétele, programok telepítése, egy-két beállítás.
Feltettem ide:
http://pastebin.com/BnsXyvqaHangsúlyozom ez az én megoldásom és az én program választékomra lett megírva!
Ha valaki használni szeretné, mentse el mondjuk install.sh néven, adjon neki futási jogot, majd Terminálban futtathatja.
-
gery2123
őstag
Na végre!
össze lehetne szedni azt is ami a telepítés után elég fontos, és ajánlott. Felvenni a közösségi tárolót, az elementary tweak... Ha haza érek akkor összekaparom amit eddig megtudtam.
-
mr.nagy
tag
Az elementary OS kezdetekben csak egy desktoptéma-gyűjtemény és néhány alkalmazás volt Ubuntu-hoz, mára azonban - noha teljes mértékben kompatibilis maradt az Ubuntu hivatalos tárolóival és csomagjaival - már egy teljes értékű disztribúcióvá nőtte ki magát.
Az utóbbi években a Linux közösség több új választási lehetőséget is kapott a legnépszerűbb terjesztőktől. A Gnome 3.xx megjelenésével szinte egy időben az Ubuntut terjesztő Canonical, bemutatta a Unity-t. Ám ezidáig egyik sem ért el akkora sikereket, mint a Gnome 2.xx verziói. A Unity megjelenésekor nagyon sokan nyergeltek át a Qt alapú KDE-re, szerényebb hardverrel rendelkezők pedig az Xfce-re. Ez a teljesen eltérő felhasználói hozzáállást igénylő grafikus felületnek "köszönhető". Nyilvánvaló volt, hogy valamit tenni kell a GTK 3 alapú felületek kezdeti népszerűtlensége ellen, így a Linux Mint csapata például a Cinnamon fejlesztésébe kezdett, amely a hagyományos (alul tálca, menüvel) asztali elrendezést hozta vissza a GTK3 eszközkészletet használó Gnome 3.xx alapjaira építve. Az Elementary OS fejlesztői másként gondolkodnak, ők inkább a Gnome 3.xx megjelenését, alapvető funkcióit és vizuális hatásait gondolták tovább, mégpedig a Cinnamon egyes képességeinek, lehetőségeinek beolvasztásával. Ennek eredménye az Elementary OS Luna, valamint az ezen kiadással debütáló Pantheon asztali környezet. Az elementary OS tehát Ubuntu alapokra épül, a jelenleg legfrissebb 0.2 Luna kiadás, az Ubuntu 12.04 LTS-re. Az eOS következő kiadása az Isis nevet viseli és majd a 14.04-es Ubuntu verzióra épülve érkezik.Az Elementary OS alkalmazásai
Hasonlóan a Linux Mint fejlesztőihez, az Elementary OS mögött álló emberek is úgy gondolták, hogy a sajátos disztribúciót a már meglévő alkalmazásainak átdolgozásával teszik népszerűvé. Így jelen esetben a Nautilusból Pantheon Files lett, a Gnome Settings-panelből Switchboard. A hiedelmekkel ellentétben nem forkolták, hanem újraírták a Gnome hasonló alkalmazásait.
Az Elementary OS-szal érkező alkalmazások:
- Switchboard
- Pantheon Files
- Pantheon Terminal
- Scratch
- Maya
- Noise
- Geary Mail
- Midori (webböngésző)Telepítés
Az elementary OS-t úgy tervezték, hogy minden viszonylag új 32- vagy 64-bites asztali számítógépen vagy laptopon használható legyen. Ha még nem tette volna meg le kell töltenie az elementary OS lemezképet weboldalukról. Ez egy ISO képfájl ami tartalmazza a rendszerindítót. A képfájl kiírásához szüksége lesz egy írható CD/DVD vagy USB meghajtóra.
Az elementary OS jelenleg két processzor architektúrára épül 32- és 64-bitesre. Amiben 64-bites processzor van, akkor válassza a 64-bites verziót. Ha a számítógép régebbi, vagy nem tudja milyen típusú processzor van benne, válassza a 32-bites verziót. (A 64-bites processzorok is képesek futtatni ezt a verziót.)Minimális rendszerkövetelmények:
1 GHz x86 vagy amd64 processzor
512 MB rendszermemória (RAM)
5 GB szabad lemezterület
CD/DVD meghajtóAjánlott rendszerkövetelmények:
1 GHz x86 vagy amd64 processzor
1 GB rendszermemória (RAM)
15 GB szabad lemezterület
CD/DVD és USB meghajtó
internet hozzáférésAz elementary OS ígéret címszavakban: közösségalapú, nyílt és transzparens fejlesztés, gyönyörű és használható, modern számítástechnika, gyors, szolgáltatásteljes, teljes mértékben hozzáférhető, biztonságos, 100 százalékban szabad és ingyenes.
Új hozzászólás Aktív témák
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen házat vegyek?
- Óra topik
- Bemutatkozott és meg is jelent a The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- E-book olvasók
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- További aktív témák...
- Diablo 3 Collector's Edition
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T450 - i5-5GEN I 8GB I 500GB I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- Honor Magic7 Lite 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- AKCIÓ! ASUS ROG THOR 1000W Platinum II tápegység garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy Watch5 Pro,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest