Új hozzászólás Aktív témák

  • gery2123

    őstag

    válasz ubyegon2 #30 üzenetére

    No akkor :)

    Mintet használtam az elmúlt egy évben, kisebb kitérővel.
    Az hogy kinek mi a jó és kényelmes személyes megítélés dolga. Én azt mondom a Mint sokkal könnyebben belakható, mert alapból fent van minden ami kell egy átlagfelhasználónak, illetve a Petra a 13.10 alap miatt újabb csomagokból építkezik, ami azért jobban tetszett nekem. PL: LibreOffice, Transmission, Gimp és még lehetne sorolni. Sokkal könnyebb a Minten elérni bizonyos dolgokat, a Nemo sokkal több lehetőséget nyújt mint itt a Files. A Cinnamon (én csak ezt használtam , próba volt Mate és Xfce) testre szabhatóbb a beépített témákkal,kisalkalmazásokkal .......

    Igen az Elementary sokkal több odafigyelést, PPA felvételét igényli (ha újabb csomagot szeretnénk) illetve több alap dolgot kell telepíteni pl: Office, torrent, gnome lemezkezelő, gnome rendszerfigyelő....
    De ha ezeket felrakod akkor máris kapsz egy Mint 13-at. :K annyi különbséggel, hogy valami eszméletlenül gyönyörű a felület, semmi felesleges csicsa, semmi sallang és beton stabil.
    Ha neked a filekezelő nem jön be? Rakj fel egy Nautilust, vagy egy Nemo-t, gedit, gnome terminal......Minden van ami az Ubuntu 12.04-re vagy a Mint 13-ra.
    Mikor először felraktam az Elementary Os -t használtam vagy 5 percig aztán vissza a Mint :D Mi az hogy nincs Office, transmission, USB lemezkészítő, hol vannak a betűtípus beállításához szükséges dolgok...sorolhatnám még mi nem volt hirtelen Mint után. Ezért gyorsan töröltem is. Aztán amikor kijött az Ubuntu 14.04 alpha-beta akkor felraktam azt kb 1,5-2 hónapja
    (kellett a váltás mert szerettem a Mintet, de valahogy nekem túlságosan is zsúfolt volt idővel. pl: minek nekem asztali desklet ha nem használom? Minek van ott a jobb egérgombra? Felraktam egy témát, és sajnos a jobb egérgombokra előjövő ikonok ugyanúgy feketék voltak, és minek voltak ott egyáltalán. a Nemo is egyre jobban zsúfolt volt ahogy kezdtem a Linux világában egyre jobban belemerülni.)

    És egy hónapja amikor az Ubuntu 14.04 és 13.10 -et meguntam, és kipróbáltam pár distrot (Fedora,Debian,Manjaro) illetve egyre több elementary desktopot láttam akkor azt mondtam na most akkor megpróbálom ismét. És felraktam. :) Először fura volt a régi csomagok miatt, amit ha az ember nem tudd fel sem tűnik, de én tudtam. Kellet a Liberoffice 4.2, és a Gimp 2.8 Ezért ezeket felvettem és szépen fel is raktam. Telepítettem a Tweak-et és már mindent be is tudtam állítani ami kellett. Ha fordítunk rá egy kis időt akkor nagyon nagyon jó rendszer lesz, és eközben tanultam is nem is keveset.

    Ha össze szeretném foglalni az Elementary Os -t akkor azt kell mondjam hogy nagyon hasonlít a Windows-hoz :o persze nem külsőleg, de ha felrakunk egy Wint akkor szépen le kell szedni az Office, Utorrent, VLC........lehetne sorolni még. Na itt is ez a helyzet telepítesz egy rendszert, amihez neked kell azokat a dolgokat felraknod amit szeretnél. És ez így jó. ;) Ott a szoftverközpont, vagy a Synaptic, vagy a Terminal, és használd, és csak azok lesznek a rendszeren amit szeretnél.

    Kicsit hosszú lett, és lehet hogy sokszor ismételtem dolgokat, de számomra tényleg ez a legjobb Linux distro jelenleg, és már várom az Isis-t. Még annyi, hogy nagyon kíváncsi vagyok a Mint 17-re, és ki is fogom próbálni szerintem, de valahogy nem érzem azt hogy kell nekem.
    Egy egyszerű felhasználó vagyok aki megunta a kalóz Win7 és 8 veszélyeit, akinek nincs pénze 50 K-t kiadni egy Office és Win kombóért, és nem is szeretnék.

    #32) ubyegon2 : Ugyanaz a gnome lemezkezelő itt is megvan, és be lehet állítani. Nekem csak ext4 van egy 120-as SSD-n de a lényeg látszik.

    [ Szerkesztve ]

    -- PSN_ID: GerY2123

Új hozzászólás Aktív témák