- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Mikrotik routerek
- Milyen program, ami...?
- Segíti a Xiaomi a rendőrség munkáját a halálos EV-baleset után
- Synology NAS
- Hálózati / IP kamera
- Windows 10
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Facebook profil letiltás kapcsolt ismeretlen Instagram fiók miatt
- Family Link
-
IT café
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február
Aktív témák
-
ArchElf
addikt
-
-
ArchElf
addikt
Azt MTU az a méret, amit egy keretbe beletehet: mivel a PPPOE esetben a csomagok már be vannak csomagolva, így a hasznos teher még kisebb lehet csak. (mondjuk jó kérdés, hogy az MTU hova van nálad a routeren állítva - 1400 -1450 között nem hiszem, hogy nagy gondnak kellene legyen)
AE
-
ArchElf
addikt
válasz
NoOne1976 #9691 üzenetére
Nem tudom mi lehet a gond (szerintem írj a streamripper fórumába). Ahogy elnézem a stzreamripper alapból megpróbál reconnectelni, hacsak le nem tiltod neki:
-c -------------- Optional: Don't auto-reconnect
Once again, not sure why you wouldn't want this. Normally Streamripper will be very aggressive and try to re-connect to a dropped stream, this disables that.Lehet, hogy régi verziót használsz?
AE
Sorry a tripláért, de kicsúsztam a szerkesztésből...
-
ArchElf
addikt
válasz
Reag3nS #9616 üzenetére
Biztos nem vagyunk reprezentatív család, de a netezők (a nagyobb családban):
Életkor Net FPS
50+ 4 0
40+ 0 0
30+ 10 1
20+ 4 1
15+ 0 0
15- 1 0
Szóval a 33% nálunk csak ~10% (úgy, hogy a család ~80%-a netezik)Amúgy szerintem a 33% nagyon sok. Nem hiszem, hogy az összes netező ember 33%-a játszana online FPS-t (legalább mondjuk havonta egyszer-egyszer)...
WOW-ban a szerver oldal is felelős a lag-ért (gyor fórumos olvasgatás alapján a telítettebb területek lagosabbak, ami szerver oldali nehézségeket mutat), emellett a wow még 250ms körüli latency-vel is problémamentesen játszható.
Mondjuk WOW-ban azért nem vagyok otthon, de nyomtam egy évig a L2-t (még ADSLlel), és a 100 ms körüli ping semmi problémát nem okozott. Ebben az esetben (wifi) a szolgáltató és közted levő 3-4ms-ból lesz esetleg 8-10ms ha kábel helyett wifin nyomod, ami inszignifikáns egy külföldi kapcsolat késleltetése mellett...AE
-
ArchElf
addikt
válasz
wwenigma #9613 üzenetére
Nálam egy gép van hálózaton (egy régi dell munkaállomás, olyan szerverféle-üzemmódban), és három másik eszköz g-s wifin - nálam nincs semmi szívás (pedig az éter úgy van tele zajjal, mint egy metrószerelvény du 5 körül). Semmi gondom nincs a hálózattal. 40/20-as Digi.
AE
-
ArchElf
addikt
válasz
Freewalker #9602 üzenetére
Ahogy a User Manualban elnéztem nincs semmiféle beállítás a WAN kapcsolatra, szerintem csak routing szempontból tudja a WAN kapcsolatot kezelni, nem hiszem, hogy a PPPOE működne rajta.
Esetleg próbáld meg egy DDWRT-t...Nem támogatott.AE
-
ArchElf
addikt
válasz
Freewalker #9598 üzenetére
Ahogy a router képét elnézem ezzel sehogy (nincs rajta WAN csatlakozó). Én is így jártam elsőre az ASUS routeremmel, de szerencsére visszavették a DSL-es változatot, és becserélték egy "rendes" verzióra.
Ha esetleg felmegy rá valami custom firmware akkor tudsz a hátoldalon levő négy LAN csatlakozóból egyet WAN-nak konfigurálni, és úgy menne a PPPOE és a routing. Viszont azt full kézzel kell csinálnod.
AE
-
ArchElf
addikt
Rendes router nélkül - amire egy normál használat melett úgy is szükséged lesz - amúgy is badarság netezni, abba meg minden belőhető.
Ugye a tűzfalra gondolsz? Mostanára szerencsére elfogytak az igazi remote-exploitok. A "böngészős" sebezhetőségek ellen meg szemernyit sem véd a router NAT funkciója...
Legfeljebb az "advanced" júzer által feltett szuper progik ellen tud védeni, amit elfelejt konfigurálni (pl. XAMPP), vagy frissíteni (ssh szerver) - na azokat nem könnyű kívülről megtörni (kivéve, ha felhasználó direkt ki nem engedi). Egy normális (frissített) OS mellett nem jelent nagyobb biztonságot egy router.AE
-
ArchElf
addikt
Akinek ilyen "prémium" célra kell, az fizessen prémium árat "prémium" netért. Ott biztos nem lesz 24-órás disconnect. Ne felejtsük el, hogy ez egy mezei júzereknek készült szolgáltatás, ahol nem a routeres torrentcsászár a generic user, hanem az egy laptopos, vagy asztali gépes, napi max 4-6 órát netező átlagember. Ő konkrétan észre sem fogja venni soha, hogy 24 óránként bont a net, mert nincs is annyit folyamatosan bekapcsolva gépe.
Aki meg szervertermet üzemeltet - vagy rendszeresen 56 órán kereszül akar letölteni 5 mb-os drivereket zimbabwei oldalakról, az szerezzen be bérelt vonalat. Nem véletlenül kerül 10-20x annyiba az a szolgáltatás, mint a DIGI Lannet.AE
-
ArchElf
addikt
Nálam a BaseNet (40/20 Mbit) simán hasít mindenféle hackelés nélkül, másról nem tudok nyilatkozni.
AE
-
ArchElf
addikt
válasz
Viktor77 #8751 üzenetére
amúgy van bittorrent topic is, nem kellene ezt teleszemetelni...
A sebesség az azóta átállított titkosítási szabályok miatt esik (eshet), nálam pl kötelezőre van rakva a titkosítás, mégis jön lefele az anyag 4 MB-et, és felfele 2-vel, ha van elég seed/peer. Persze ez tracker és csomagfüggő. Amúgy a szimután szálak számát is érdemes (erősen) korlátozni XP(SP2+) alatt az SP2-ben bevezetett hálózatkezelési korlátozások miatt.
1) Ezt nem igazán értem... A torrent kliensek nem úgy vannak elkészítve, mint pl az edonkey kliensek, ahol be tudod állítani, hogy az első csomagot szedje le kötelezően (leelenőrizendő, mint szedtél le). Amúgy a fájl-nézet tab-on meg tudod nézni melyik fájlok jöttek le (még a százalékos letöltöttség is látszik fájlonként, sőt rendezni is lehet az alapján). A beállítások között meg lehet adni, hogy a nem teljes fájlokhoz adjon hozzá valami plusz kiterjesztést (azt hiszem a .!ut az alapbeállítás), így fájlböngészőben is látszik, mi jött már teljesen le, és mi nem.
2) Szintén a file-nézet tabon bármelyik fájlt ki tudod venni a csomagból, csak a prioritást át kell rakni az alap "normal"-ról "do not download"-ra.
3) Erre most hirtelen nem tudok mit mondani - amúgy nekem ez a fícsör még nem kellett soha.
4) uT-ben is megadhatod, hova szeretnél alapból tölteni (sőt megadhatsz Temp mappát is, ahol a még nem teljesen letöltött csomagok vannak - a letöltés befejezése után a uT átpakolja őket a letöltöttekre beállított könyvtárba), de letöltésnél választhatsz az eddig használt mappák közül is (csak be kell állítani, hogy kérdezzen rá). Sőt van Import könyvtár is, ahonnan fel tud szedni új .torrent fájlokat (bár kicsit bugos, mert az kétszer véletlenül feltöltött azonos nevű torrent-fájlok letöltését nem lehet egyszerűen törölni, mert azonnal újraindítja őket).
5) uT-ben több féle státusz van. Ezek közül azok amelyek már befelyezték a letöltést hiba vagy elkészültség miatt (download + seed policy) már nem mozgathatók fel vagy le (értelmetlen). Amúgy ha nem a sorrend alapján rendezel, akkor csak a sorrend mező számai alapján látod, hogy valamit feljebb, vagy lejjebb mozgattál (a nem rendezhető bejegyzések rendező mezőjében azt hiszem * van). Plusz mivel a le- és feltöltések külön vannak kezelve a kettőben levő elemek együttes rendezésének sincs sok értelme...AE
-
ArchElf
addikt
válasz
ArchElf #8331 üzenetére
Végigolvastam a DDWRT fórumot... Úgy tűnik, hogy hardveresen meglenne az USB támogatás (még a belső keeten is ki van vágva a csatlakozó helye), de:
- kicsit egyszerűnek tűnik a hozzáértők szerint az USB kivezetés tápja, valószínűleg csak egy külső USB hubbal tudna együtt működni;
- csak 4MB flash van benne, ami nem biztos, hogy elég a plusz USB drivereknek is...
- nincs még rendes támogatás bizonyos verziókra (v3.2), mert a DDWRT/OpenWRT nem támogatja az Intel flash chip-et ami rajta van (ergo felejtős az update felületről - csak tftp az esélyes, és a beállításokat sem tudja elmenteni). v4.x nem támogatott, mert teljesen más a HW, mint a 2.0, 3.x változatok.AE
-
ArchElf
addikt
válasz
RootRulez #8328 üzenetére
Csak erre nem fog USB-s vinyót dugni. TPLink-ből esetleg ez: TL-WR1043ND
AE
-
ArchElf
addikt
válasz
wwenigma #7664 üzenetére
Ezt nem tudom miből szűrted le... Véleményem szerint annak fontos a dinamikus IP cím, aki nem jogszerű magatartást végez... Engem korántsem érdekel, ha a egy fél év múlva is meg tudják mondani, hogy én voltam az adott címen. Az internetes visszakövethetőség - amely a botnetek és hasonló galádságok visszaszorításának egyik fontos feltétele pedig igenis megkövetelné a visszakövethetőséget. Ha közvetlenül nem is a felhasználóknak, de a szolgáltatóknak - illetve magának az internetnek igenis szüksége volna egy visszakövethetető/ellenőrizhető struktúrára a megbízható (nem operatív, hanem biztonsági értelemben) működéséhez.
A lakossági ASZF-ek pedig szvsz már egy jó ideje nem tartalmazzák a szolgáltatások nyújtásának tiltását.
AE
-
ArchElf
addikt
Én is jól tudom mennyi munkával jár a fix kiosztás... Én is csinálom otthon, csinálom (vagy legalább is most már csak csináltatom) cégnél is. Az a borzasztó nagy munka gépenként max 1 percet vesz igénybe (kb 10-15 mp valós munkával, ha minden ablak nyitva van, amire szükség van).
Tekintve, hogy egy szolgáltatónál egy ügyfél bekonfigurálása nem egyedi feladat - és nem is 10 perc, inkább 3-5 nap alatt fut át ez a plusz egy perc nem szabadna vízválasztónak legyen. Amúgy feltételezem, hogy az ezt támogató helyeken a végrehajtó kollégának van minimum egy szkriptje, ami a kívánt IP/MAC párosra illetve csak simán switchelt (nem MAC szűrt) környezetben az IP/SW-port párosra a kívánt címet beállítja - nem kell mindent kézzel hackelnie.Az hogy lakossági szolgáltatás esetében kevesebb IP-t vesz a szolgáltató, mint ügyfelet szerintem bullshit - legalább is ilyen szolgáltatótól óvjon az ég. Elég macera volna (pont mostanában amikor az átlagos egységsugarú júzer gépe előtt is egy állandóan futó router csücsül), ha a felhasználók azért nem tudnának netezni, mert a szolgáltatónak épp nincs szabad IP-je... A garantált/kiadott sávszélesség kérdését még értem, hiszen teljesítmény szempontjából nincs teljes kihasználtság, viszont IP használat szempontjából a csúcsidőszak igenis megközelítheti a teljes felhasználói bázist - ilyen környezetben nincs igazán mozgástér a vásárolt tartomány jelentős szűkítésére.
#7667: többek között a net eléréssel és sebességgel nekem személy szerint nem volt semmi gondom. Árban pedig majdnem ugyanott vannak/voltak TVNetwork 50/23 vs Digi 30/20 van azonos áron (3,5K). Azt nem is említem, hogy nem max 2 email cím lehetett, hanem 10 és nem 30 MB tárhely pfiókonként, hanem 500... Ha nem ketten vagyunk a családban, már azért ez is számít - persze most mindjárt jön valaki, hogy emailre ott a google/hotmail; ehh.
TV-s kínálatról ne is legyen szó, azzal csak gondom van...AE
-
ArchElf
addikt
Nem, TVNetwork-nél pl alapszolgáltatás volt, csak ugye a Digi-s felvásárlás után, az embernek nincs választása...
Amúgy ez mindenhol máshol is csak a juzerek szivatása kategória, hiszen kb ugyanannyi konfigurációval megoldható a fix cím is... Persze ez alól kivételt jelentenek azok a szolgáltatók, ahol a cél az ügyfelek utólagos beazonosíthatóságának nehezítése/ellehetetlenítése.AE
Aktív témák
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Xbox Series X|S
- iPhone 16 Próhoz méri a OnePlus a 13T-t
- iPhone topik
- Nintendo Switch 2
- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- Építő/felújító topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX Z590-E Gaming Wifi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! nVidia Founders RTX 3090 24GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- ÚJ Bontatlan Apple Macbook Air 15,3" M3 8C CPU/10C GPU/16GB/256GB-(MC9E4MG/A) Ezüst - 3év garancia
- Csere-Beszámítás! RTX Gamer Számítógép! I5 14400F / RTX 3080 / 32GB DDR5 / 1TB Nvme SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest