Új hozzászólás Aktív témák

  • Renok

    senior tag

    Sziasztok,

    A gépem (i7-7700k, MSI Z270 Gaming Pro Carbon, 2*8GB 3200Mhz DDR4 Corsair Vengeance LPX, Corsair RM750i, MSI Radeon RX 480 GAMING X 8G, AOC G2460PF (144Hz+Freesync), 500GB Samsung 850 EVO SSD) pár napja a következőket csinálja: World of Warcraft alatt raid-en (sok játékos, sok effekt) fixen lefagy, ill. nem raid-en is, amikor ilyen összetett füst vagy tűz effekt hirtelen beteríti a képernyő nagy részét.

    Meguntam ezt, úgyhogy megnéztem Furmarkot is, sima stress tesztjét 2 másodpercig sem bírja, jön az unásig ismert fagyás: VGA mind2 ventije maxon pörög, monitoron nincs jel, billzeten a caps lock még 2-5 másodpercig reagál, utána már az sem. Reset nem segít, csak power gomb lenyomva tartós gép kikapcs.

    Amiket eddig csináltam:
    - új vga driver, régi uninstall, új felrak
    - vga kártya gépből ki, fullosan kitakarít, gépbe vissza, csatlakozók ellenőrzése

    Eredmény: ugyanaz. :W
    Furmark GPU sressz teszt instant fagyás, Unigine Heaven néha lefagy az első 20 másodpercben, amikor meg nem fagy, akkor ilyen tik--tik--tik ugrásokkal szaggatva küzdi magát végig (kb.50-75 FPS-sel), ami régen ugyanezen a gépen folyamatosan ment végig.

    Ami a röhej, hogy nem 1x fagyott ki úgy a gép, hogy a WoW csak a háttérben futott, mert éppen ki alt-tab-oltam belőle..

    Aida64 CPU és system stressz teszt 10 percig futott hiba nélkül, aztán kikapcsoltam, így emiatt a VGA-ra gyanakszom. Lassan 3 éves lesz a kis dög (jan. 11-én), lehet szervízbe kéne vinni?
    Vagy lehet ennek software-es oka?

    Előre is köszi a tippeket, ötleteket (vagy ha van erre jobb topic, remélem jó helyen vagyok).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák