Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz szaszekk #4933 üzenetére

    a biblia cd-ről nem tudok semmit.

    a konfig tekintetében az a kérdés, milyen szintű dolgokat akarsz csinálni majd max-ban. Ha még most kezded, akkor egy gyengébb gép is elég, amúgyis a max és a maya is annyit eszik, amennyi csak van :) egy dual core procival is ugyanúgy lehet dolgozni, mint egy dupla-quad core rendszerrel, csak épp utóbbi gyorsabban végez pl a renderrel.

    Amit én ajánlanék:
    célszerű dual core procival dolgozni legalább (ha megteheted), mégjobb a quad core. Az intel talán gyorsabb a Max-ban és a maya-ban is, az amd pedig az olcsó kategóriában elég jó ár/teljesítményű.
    -20k alatt mondjuk AMD (Phenom X3 vagy 6000+ körüli X2)
    -20 és 40k között Core 2 duo vagy Phenom II X3 vagy X4
    -40k felett Intel quad core

    Alaplapként valami korrektebb gyártó normális termékét (pl gigabyte-ok mostanában igen kellemesek árban és biztonságban is). 20-25 körül, esetleg ha van rá keret, akkor drágábban célszerű nézni alaplapot, függően, hogy mit szeretnénk bele (lehet venni majd 80k-ért Asus Rampage-et is, de minek).
    -AMD alá 20-25k körül néznék lapot, intel alá esetleg 25-35k is lehet...
    Intel alá pl nagyon jó kis lap a GIGABYTE GA-X48-DS5 (x48-as chipset, 4 memóslot 8 giga ramig, 2x 16-os PCI-E), AMD alá pedig mondjuk egy GIGABYTE GA-MA790X-DS4 (790-es chipset, 4 memóslot 16 giga ramig, 2x16-os PCI-E)

    memóriából a mostani ddr2 árak mellett célszerű legalább 4 gigát venni, mondjuk 2x2 giga Kingston hyperX-et (800-asat mondjuk amd mellé és 1066-osat intel mellé, túl nagy difi nincs a kettő közt). Ez kb 15k körüli kiadás. 4 gigához már 64 bites OS kell, hogy kihasználd! Nekem a 6 giga ram nehezen fogy el annál, aminél használom, de jó, ha sok program van megnyitva :)

    Videókari igazából annyira nem számít szerintem, mindenképp célszerű valami modernebb (8-as nv vagy 3-as sorozatú amd feletti) karit választani, mert ezek tudnak olyan effekteket, amiket esetleg használ a max/maya viewportban.
    -NV 9800GT vagy felettit javaslok (~30k, vagy több, ha erősebbet veszel), atinál pedig 4770 (nagyon jó, olcsó kártya) vagy 4850...

    Monitor valami, amit megengedhetsz, 20 vagy 22", 1680x1050-es vagy 1920x1200-as, TN paneles vagy jobb... amire van pénzed... nekem egy 50k-s Samu 2253LW-m van, és szeretem nagyon.

    Táp: nem lehet eléggé hangsúlyozni egy normális táp jelentőségét. Nagy butaság a 150-200k-s rendszerünket egy 5k-s vékony cérnaszál tápra bízni, hogy elbírja vagy sem...
    15k környékén már lehet nagyon korrekt darabokat kapni, pl Gigabyte Odin 585W, FSP Everest 500W... Egy vga-s rendszert bőven elbír egy 500-as, legyen az bármilyen kemény proci... Túlméretezni sem célszerű a tápot, mivel a villanyszámlában ugyanúgy meglátszik, ha pl van egy 1000W-os tápod, mégha csak 300W-ot eszik is a géped... Szóval 500W egy szimpla kártyás gépre elég, sőt valószínűleg a következő géped is elbírja majd, egy 700-as pedig elvisz már igen komoly SLI-s rendszereket is... 700 feletti tényleg csak a 2xdual GPU-s rendszerekhez kellhet...

    vinyóból lehetőleg minél nagyobbat vegyél :) sokan nem szeretik a samsungot, de nekem van vagy 5, és mindegyik derekasan szolgál, hiba nélkül... A Samsung F1-esek (főleg a 640 gigásak és az 1TB-sek) elég olcsók, és jó gyorsak. Sokan WD-re esküsznek, azoknak sincs semmi bajuk :)

    mit hagytam ki... 3 gombos egér, kényelmes billentyűzet, korrekt, szellős csavarmentes ház :D

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Met

    nagyúr

    válasz szaszekk #4933 üzenetére

    Régebbi gépen is lehet Maxozni csak tovább tart a render :)

    2009-es Max, V-ray 1.5, ugyan az a scene ugyan azokkal a beállításokkal.

    Régi gép: P4 3G, 2 giga Ram, Xp SP3
    Render idő: 22m 16,3 s

    Új gép: E8400, 2x2 giga Ram, Xp 64 bit SP2
    Render idő: 5m 31,2 s

    "If in doubt, flat out!" Colin McRae

Új hozzászólás Aktív témák