- Paul McCartney szerint nem szabad hagyni, hogy az AI kifossza a művészeket
- 65 milliárd dollárt költ AI-ra idén a Meta; készül Trump AI-akcióterve
- Trump lesöpörte Elon Musk kritikáját, vége az együttműködésnek?
- Trump tárgyal, 30 napon belül dönthet a TikTokról
- Külsős játékokat hoz a saját áruházába az Epic
- Trump lesöpörte Elon Musk kritikáját, vége az együttműködésnek?
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Internet problémák
- OpenWRT topic
- Hálózati / IP kamera
- Bittorrent topik
- Linux kezdőknek
- Külsős játékokat hoz a saját áruházába az Epic
- ASUS routerek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
-
IT café
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
leviske
veterán
Sziasztok!
Anyám gépében figyel egy Linksys WMP600N adapter. Eddig hibátlanul működött, de tegnap észrevettem, hogy nem kap IP címet egyik routertől sem (és ebből fakadóan nincs net sem). Mivel nem használja minden nap, nem tudom mióta áll fenn ez a helyzet.
Ilyesmit valamelyik Windows update okozhatott, vagy esetleg az kavar be, hogy időközben az új szomszédok is belőtték a saját hálózatukat esetleg ugyanarra a csatornára? (Elnézést, ha hülye kérdés. Nem értek hozzá.)
-
virs_lee
csendes tag
Leírás: Qualcomm Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet-vezérlő (NDIS 6.30)
Ez a vezérlő elbír a gigabites nettel? -
félisten
válasz #27070592 #45493 üzenetére
Igen, a két hely közötti összeköttetést biztosító hálózat fizikailag teljesen elkülönül a kiszolgált hálózattól, ráadásul ha más hullámhossz-tartományban vannak, biztosan nem fogják zavarni egymást.
Az persze más kérdés, hogy érdemes-e / miért érdemes 5 GHz-et használni a 2,4 GHz-cel "táplált" oldalon.
MaCS
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
#27070592
törölt tag
válasz Gubek-Einste #45490 üzenetére
Ok, kezd összeállni.
Ugye a "vételi" oldal helyi hálózata mehet 2.4ghz-en, függetlenül attól, hogy a két parabola kütyü 5hgz-en tárgyal egymással? -
BeLucZ
addikt
gyerekek! POWERLINE az isten! megy mint atom!
75 / 20 mbit/sec átjön ezen az ócska ősrégi hálózaton is és ami nagyon nem mindegy, mindezt 8-9 ms pinggel teszi letöltés nagyon jó, minden hasít, játékok végre laggmentesek! úgyhogy mindenkinek csak ajánlani tudom, aki kipróbálná! az egészet megúsztam 14 ezerből!
a kit pedig nem más mint a a TP-Link TL-PA4010PKIT
nagyon köszönöm mindenkinek aki segített!
-
#27070592
törölt tag
válasz Gubek-Einste #45487 üzenetére
Akkor tisztázzuk:
Az "adó" oldalon (ahonnan osztani szeretném a netet) is felrakok egy ilyen routerboard kütyüt, amihez utp kábelen bekötöm a netet.
A "vételi" oldalon szintén felrakok egy routerboard kütyüt, ami kommunikál az "adó" oldali ugyanilyen kütyüvel. Eddig frankó. A "vételi" oldal routerboardjához kell még kötnöm utp kábellel egy hétköznapi asztali routert ami körsugárzó antennával adja a helyi hálózatot? (plusz tápfeszültség az egész rendszernek) -
Topikgazda
válasz #27070592 #45482 üzenetére
Az nem egy antenna, hanem egy kültéri AP beépített antennával.
Távolsági linknél eszközpárt használunk vayis mindkét oldalra kell 1-1 ilyen eszköz, valamint a másik helyszínen egy újabb ami biztosítja az ottani hálózatot.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
félisten
válasz Ghoosty #45484 üzenetére
Ez egy RENGETEG ismeretlenes rendszer, tekinthetjük sztochasztikusnak is.
Egy 300-as eszköztől egészen kedvező körülmények között is jó érték a 100-as tempó -- ha gyenge a jel, ez drasztikusan romlik. Az eszközöknek hibajavításokkal/ismétlésekkel/sebességcsökkentéssel kell foglalkozniuk, a hibák egymás hatását fokozzák, külön produkció, ha a körülmények dinamikusan változnak.
Ezért aztán a wifivel kapcsolatos kérdéseket rendszerint a valós helyzet válaszolja meg.A sebességértékek a teljes keresztmetszetre vonatkoznak.
Ha van egy 100-as WAN-od (tételezzük fel, hogy ez meg is van...), amit egy 300-as, a gyakorlatban 100-as wifin sugároz a router, jó esetben ezt a 300-as repeater 100-zal fogadná is, de erre csak az ideje felét tudja fordítani, úgyhogy sugároz ő 100-zal, de csak az ideje felében. Ezt a fogadó egység (ismét csak ideális esetben fogadja is 100-zal, de csak feles kitöltési tényezővel, azaz a 10--zal érkező csomagok között ugyanannyi szünet is van, amit már nem lehet pótolni -- így marad az 50-es valós sebesség, ami 100-as részletekből és szünetekből áll össze.
Elméletileg. Jó esetben.
MaCS
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
Ghoosty
őstag
válasz krealon #45481 üzenetére
Köszönöm a választ. (A többieknek is.)
Akkor muszáj lesz valahogy kábellel elvezetni a netet, majd AP-ként használni a másik routert.Csak elméleti kérdés, mert szeretném jobban megérteni:
Ha tényleg működne minden az elméleti 300Mbps-sel, akkor mennyi lenne a sávszélességem a végső eszközzel, ha egy 300-as repeater 100-al tud csatlakozni a központi routerhez.
100 vagy csak 50?
Mikor egy 300as egység 100-as kapcsolatot alakít ki (mert gyenge a jel), akkor az attól még maximálisan dolgozik, tehát nincs ideje egyéb eszközök forgalmára? -
Krisz1441
tag
Sziasztok!
Kettő routeres hálózatnál a repeater ssid-nek kötelezően azonosnak kell lenni a fő routeréval?[ Szerkesztve ]
-
#27070592
törölt tag
válasz Gubek-Einste #45469 üzenetére
Vagyis ebből az antennából kellene 2 darab? Jónak tűnik, 12volton is megy, 6watt fogyasztással, egész elviselhető áron van, viszont 5ghz frekin működik. Hogy tudom ezt használni a fogadó oldalon? Vagyis az 5ghz átjövő jelet hogy tudom telefon/tablet számára emészthető formátumra alakítani?
Bocs a láma kérdésekért. -
krealon
veterán
válasz Ghoosty #45477 üzenetére
"Olvasgatom, hogy repeater esetén van sávszélesség feleződés. Ezt hogyan kell érteni?"
Ugy kell erteni, hogy egy darab radios egyseg van a repeater-ekben.
Az ismetles ugy tortenik, hogy eloszor veszi a jelet (adatcsomagot), majd megismetli (kisugarozza, adja) azt.Mivel egy darab radios egyseg van, ezert a vetel kezdetetol az adas befejezeseig legalabb ketszer annyi ido kell, mint a vetel kezdetetol a vetel befejezeseig.
Ha egy adatcsomag celbajuttatasa 2-szer annyi idobe telik ismetelve, mint ismetles nelkul; akkor nyilvanvaloan egysegnyi ido alatt fele annyi adat viheto at, mint ismetles nelkul.
Gyakorlatilag az adatcsomag 2-szer foglalja le a radios atviteli csatornat, igy az atviteli sebesseg felezodik."Van egy routerem 300Mbps.
Akarok berakni egy másik routert repeaternek, ami szintén 300Mbps.
A WAN sebessége 100Mbps."Egy 300 Mbps wifi kapcsolaton, optimalis esetben, kb 100 Mbps merheto adatatvitel erheto el.
Ha ezt a wifi kapcsolatot egy masik 300 Mbps kepes eszkozzel megismeteljuk, akkor az ismetles utan maximum 50 Mbps koruli atvitelre lehet szamitani. Megintcsak optimalis esetben!"Valaki ajánlotta a Asus RT-N12 D1-es routert, ami alkalmas a feladatra. Miközben kerestem mennyibe kerül véletlenül egy hasonló terméket adott a kereső. (Asus RT-N12+) A kettő között jelentős árkülönbség van. A leírás alapján mind a kettő firmware-ből tudja a Repeater és AP funkciót is, azonos sávszélességűnek írják őket. A drágábbnál írják, hogy tudja az IEEE 802.3u szabványt, de egyéb különbséget nem láttam. Ez fontos lehet nekem?"
Az IEEE 802.3u az a Fast ethernet szabvany, tehat mindket eszkoz tudja, meg ha nincs is kulon kiemelve.
Az ASUS RT-N12 D1:
- Broadcom chipset-es
- letezik hozza kiforrott alternativ firmware, ami akkor is elerheto, es frissitett lesz, ha a gyarto mar nem foglalkozik a keszulek tamogatasavalAz ASUS RT-N12+ B1 (masneven ASUS RT-N12E B1):
- Mediatek chipset-es
- uj kiadasu keszulek, egyelore nincs hozza altenativ firmware -
félisten
válasz Ghoosty #45477 üzenetére
Eleve fontos tudni, hogy az elméleti sávszélességekkel (portsebesség) a gyakorlatban ne számolj, ezek még a laborkörülmények között sem igazán elérhető értékek.
A repeater sebességfelezését úgy képzelt el, hogy a repeater egyszer hallgat, aztán a meghallgatott adatot továbbadja, aztán megint hallgat, lead, stb. Ez az adatfolyam, amit így kezel, nyiélván a hálózat addigi legkisebb keresztmetszete szerint alakul, a felezés pedig a legszűkebb keresztmetszeten átférő adatmennyiséget fogja érinteni -- nehezítés, hogy ez a legszűkebb keresztmetszet a az új, repeateres hálózatra értendő, tehát maga a repeater is lehet a korlát. Gyakorlatban tehát az az adatmennyiség fog feleződni, amit a repeater a végleges helyén fogadni tud -- feltételzve, hogy a repeater jelét fogadó (és arra válaszoló) egység ennél nem szűkebb.
Összességében elég kacifántos, előre nehezen megjósolható a végeredmény, saját tapasztalataim szerint a járulékos vszteségek miatt ráadásul kicsit nagyobb is a lassulás, mint 50%.
MaCS
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
And
veterán
válasz Ghoosty #45477 üzenetére
"Az eszközök jellemzően egymással nem kommunikálnak, csak neteznek, tehát maximum 100Mbps-t használnak ki az 300-ból."
Itt egy apró félreértés van: az a 300 Mbps csak fizikai rétegbeli jelzési sebességérték, nem alkalmazásbeli 'valós' sebesség. A valós érték jó esetben épp, hogy eléri, vagy kevéssel meghaladja a 100 Mbps-t, és ez az érték fog (minimum) megfeleződni a végpontok között.
"Most ha én a repeater-t úgy helyezem el, hogy megvan a 100Mbps kapcsolata a főrouterrel, akkor a gyakorlatban veszítek sávszélességet?"
Ha a 'WAN-sebesség' alatt azt érted, hogy a neted maximális (letöltési) sebessége annyi, akkor igen. -
BeLucZ
addikt
válasz Formaster #45476 üzenetére
feltétlen írok majd! szerintem kb 10% esély van arra hogy értelmes jel átjön ezen az ósdi 100 éves elektromos hálózaton, de ne legyen igazam. puding próbája az evés. én örülnék a legjobban ha megoldaná az online gaming - lag mizériámat, mert jóval költséghatékonyabb megoldás lenne az izomwifi hálózatnál
-
Ghoosty
őstag
Nekem is a szokásos jelerősség problémám van otthon. Olvasgatom, hogy repeater esetén van sávszélesség feleződés. Ezt hogyan kell érteni?
Van egy routerem 300Mbps.
Akarok berakni egy másik routert repeaternek, ami szintén 300Mbps.
A WAN sebessége 100Mbps.
Az eszközök jellemzően egymással nem kommunikálnak, csak neteznek, tehát maximum 100Mbps-t használnak ki az 300-ból.Most ha én a repeater-t úgy helyezem el, hogy megvan a 100Mbps kapcsolata a főrouterrel, akkor a gyakorlatban veszítek sávszélességet?
Ehhez kapcsolódik a kérdésem. Valaki ajánlotta a Asus RT-N12 D1-es routert, ami alkalmas a feladatra. Miközben kerestem mennyibe kerül véletlenül egy hasonló terméket adott a kereső. (Asus RT-N12+) A kettő között jelentős árkülönbség van. A leírás alapján mind a kettő firmware-ből tudja a Repeater és AP funkciót is, azonos sávszélességűnek írják őket. A drágábbnál írják, hogy tudja az IEEE 802.3u szabványt, de egyéb különbséget nem láttam. Ez fontos lehet nekem?
-
BeLucZ
addikt
válasz Gubek-Einste #45474 üzenetére
király! egyébként ma kipróbálom a powerline csodát, nem fűzök hozzá sok reményt de 14 napos elállásban visszaviszem majd ha mégis szar és akkor marad az izomwifi megoldás
-
Topikgazda
-
BeLucZ
addikt
válasz Gubek-Einste #45472 üzenetére
kisebbik alatt a pce-ac68-at érted ? ha jól láttam az is és az rt n18u is 3x3 mimos, az ac88 pedig 4x4, gondolom ezér tis lenne felesleges mert nem használnám ki
-
Topikgazda
-
BeLucZ
addikt
válasz Gubek-Einste #45470 üzenetére
de a fullos ac adapterek vszinüleg n szabványon is nagyobb sebességet tudnak nem ? mindegyik max 600-at ír, tehát feltételezem jobban bírnák a strapát egy sima gagyi n150-es vagy n300-as cuccnál, maga az rtn18u is elvileg max 600at tud átküldeni
amugy rt n18uval van tapasztalatom és nagyon jó, nagy családi házat teljesen beszór wifivel úgy hogy mindenhol használható, na most ebből 2 db egy kis panelben szerintem csordultig kell hogy lője jellel és remélhetőleg stabil is lesz. persze első körben 1 db megvételére gondoltam az ellenoldallal együtt és ha szükség még 1 beszerzése csak akkor vennék + 1et
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
BeLucZ
addikt
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, aki hozzászólt és próbált segíteni!
Nagy dilemmában vagyok a powerline adapteres és a fullos wifi system kiépítés közt
(#45452) Gubek-Einste:
Ha utóbbi mellett döntenék, arra is gondoltam hogy mi lenne ha vennék 2 db asus rt-n18u-t, egyik lenne a forrásrouter, másikat pedig jeltovábbítóként használnám elvileg gyárilag is tudja ezt a funkciót. adapternek pedig egy asus pce-ac88-at vagy pce-ac68-at gondoltam. ez azért így már eléggé jó lenne nem ?
[ Szerkesztve ]
-
#27070592
törölt tag
válasz Gubek-Einste #45463 üzenetére
A max áram 2 amper.
-
senior tag
válasz Gubek-Einste #45463 üzenetére
Miért is gond a 12V. Nagyon sok eszköznek bőven elegendő. Ha viszont 24V kell, beraksz egy 12/24 konvertert. Ez már rég nem NASA technológia
-
Topikgazda
-
#27070592
törölt tag
Sziasztok,
Láma jellegű kérdésem ill. problémám van, kilenc kilométerre (közvetlen rálátással) szeretnék wifis netet továbbítani, lehetőleg nem milliós költséggel, a legegyszerűbb módon. Az "adó" oldalon van 220volt hálózat, a "vevő" oldalon csak 12volt egyenáram.
Milyen eszközökkel tudom ezt megoldani?Lehet hogy volt már ilyen kérdés, de most nem tudok átnézni 45000+ hsz-t.
Köszönöm!
-
DonDragonka
őstag
válasz DonDragonka #45460 üzenetére
Működik minden ahogy elképzeltem a leírás alapján! Még 1x köszönöm!
A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...
-
DonDragonka
őstag
válasz Gubek-Einste #45450 üzenetére
Köszönöm a választ.
Őket is kérdeztem, pont ezt a leírást adták meg Ők is, de pontosabbat nem tudnak Ők sem a router-ről. Éppen most kezdem konfigolni. Meglátom mire jutok.A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...
-
virs_lee
csendes tag
válasz Gubek-Einste #45456 üzenetére
USB2-s lenne a port, gondolom ez nem előny.
Egy NAS beszerzéséig kellene, viszont ahogy nézem az árakat (7-8 e. egy lan adapter), nem tudom megérné-e. -
Topikgazda
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
bebe159
aktív tag
válasz Gubek-Einste #45451 üzenetére
Tényleg, az el is kerülte a figyelmem, és nem is voltam benne biztos, hogy oda bemegy. Jó hülye vagyok.
Viszont az ASUS PCE-N13 az nem jó? (Ezt találtam aprón.)
[ Szerkesztve ]
-
Formaster
addikt
válasz Gubek-Einste #45452 üzenetére
És mi a helyzet az áramköri jeltovábbítókkal? Tudom nem annyira wifi kérdés... Viszont a srác online gamel, ahol minden ping számít.
[ Szerkesztve ]
-
virs_lee
csendes tag
Sziasztok!
Kérdésem valószínű suta lesz...
Szóval, otthoni hálózat, gigabites nettel. Gépben nincs gigabites hálókártya, egy usb-s gigabites lan adapterrel áthidalható a probléma?
Köszi! -
Topikgazda
válasz BeLucZ #45429 üzenetére
Első gond, hogy a router-nek csak 100-as portjai vannak így eleve korlátozott a sebessége.
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.Amit ajánlanék, a Powerline helyett: router-nek egy Asus N18U, repeaternek egy N12 D1, adapternek pedig egy N14, ezzel a hármassal már viszonylag jó eredményeket lehetne elérni de természetesen fontos kérdés még a környezeti viszonyok is így ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
-
Topikgazda
válasz DonDragonka #45427 üzenetére
Mivel ebben az esetben az ONT lesz az elsődleges eszköz amelyik router-ként fog müködni így a D-Link-ekekt így kellene bekötni.
Nem találtam arról info-t, hogy IGMP Proxy és Snooping képes-e, kérdezzél rá a T-s topikban a tulajoktól erre.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Formaster
addikt
válasz BeLucZ #45443 üzenetére
Kismegszakító biztos nincs... Az az elektromos szekrényben van, a szobákat általában egy szálon keresztül lövik, de a megszakító is csak akkor probléma, a megszakítja valami az áramot Én arra gondoltam, hogy problémát esetleg az alu kábel okozhat, de előbb ezt is megcáfolták. Ha neten rendelek 8 napon belül visszaküldheted, így max a postaköltség árát bukod... Én nagyon nem eröltetném ezt a wifis, online game-inges témát, főleg nem 66 felhasználóval, nem társasházban és nem jeltovábbítóval
Az áramköri jeltovábbító lenne szerintem az értelmes megoldás, a gyártó pedig csak annyit köt ki, hogy 300m-en belül.
-
félisten
válasz BeLucZ #45443 üzenetére
Ez azért egy kicsit furcsa.
Attól, hogy panellakás, miért menne át akárhány kismegszakítón a jel??? Történetesen éppen kis lakásokban működhet nagyon jól, ahol nem jellemző a hálózat szegmentáltsága lakáson belül.
Mi is használunk ilyet, történetesen egy 9 éves készletet, vacak, alumínium vezetékeken, 54 Mbps névleges, és 20 Mbps valós sebességgel.
MaCS
UI: Nem tudom, hogy milyen egy szocreál panellakás, de a szocreál az ez.
[ Szerkesztve ]
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
-
Formaster
addikt
válasz BeLucZ #45439 üzenetére
Viszont ebbe dughatod az elosztód, mert ez 220 kimenet is Az elv pedig egyszerű... Rézkábel? Megvan... Kábelnet? Megvan... szal technológia ugyanaz, egy rézkábelen x frekvencián megy több dolog, jelen esetben áram és net, a kábelnetnél telefon, tv, internet, csak ezt DVB kódolásnak hívják.
A pinget szerintem közel se dobja meg úgy mint a wifi, de nézz szét youtube tesztet biztos találsz róla, jó magam még nem használom, talán majd költözés után...
Rendeld be neten, max visszaküldöd. Nekem anno ég és föld volt az SC wifiről kábelre váltás után. Rájöttem mi az a microzás
[ Szerkesztve ]
-
BeLucZ
addikt
válasz Intruder2k5 #45440 üzenetére
így már értem de elméletileg lehet elosztóba is nem ? csak maximum lehet tovább rontja a teljesítményt....
hát eskü lehet kipróbálom aztán maximum elállok, olvasgattam a technológiáról, kicsit félő hogy mivel régi házban lakok, így vszinüleg őskövület lehet a villamos hálózat, nem tudom mit várjak.... lehet át se megy egy bit sem
[ Szerkesztve ]
-
MODERÁTOR
-
BeLucZ
addikt
válasz Intruder2k5 #45438 üzenetére
hmmm, de ácsi, és mi ha van ha én a KIT mindegyik tagját egy hálózati elosztóba dugom be és nem a fő-fő konnektorokba ?
vagy azért van mindegyik tp linkes csodán egy hálózati bemenet is, hogy rádugjuk az elosztókat amiket ki kellett huzni miattuk ? -
MODERÁTOR
válasz BeLucZ #45437 üzenetére
Bizony átmegy az elektromos hálózaton, sőt, bár nem vagyok túl jártas PowerLine adapter téren, de ha jól tudom, már közös kábel sem kell nekik, az is elegendő, ha a falban néhány méteren keresztül együtt futnak a kábelek a forrás, és a cél konnektorhoz.
[ Szerkesztve ]
-
BeLucZ
addikt
válasz Formaster #45436 üzenetére
lol de elektromos hálózaton hogy ? how ? ez nekem magas pedig nem most foglalkozok először hálózattal, sebességben ez a dekódolás mekkora droppot jelent ? illetve a pinget, késleltetést mennyire növeli ez meg mintha egyből rákötném a gépet a routerre ? jól értelmezem akkor hogy így a wifit totálisan offolni lehetne és kapnék egy meseszép full lan hálózatot ?
[ Szerkesztve ]
-
-
BeLucZ
addikt
válasz Formaster #45434 üzenetére
basszus
én úgy képzeltem ezt el, hogy van a router, mellette lévő konnektorba bedugom a kit egyik részét majd odavezetek egy lan kábelt összekötöm őket, aztán a kit másik részét bedugom a tőle 6 méterre lévő szobámban lévő konnektorba, majd abbol is levezetek egy lan kábelt a gépbe és a lakás elektromos hálózatán keresztül lövi át a netet
ez hatalmas baromság vagy tényleg így működik ?
-
BeLucZ
addikt
válasz Formaster #45432 üzenetére
lol, ilyen létezik ? ezen meglepődtem köszi
nézzük ezt a példát, tehát a kit egyik részét elhelyezem ( bedugom a konnektorba ) a folyosón ( forrásrouterhez közel ) ahol erős a jel, majd a kit másik eszközét pedig bedugom a szobámban található konnektorba, majd ezt rákötöm lankábellel a gépre és hú de jó lesz nekem ?
-
Formaster
addikt
válasz BeLucZ #45431 üzenetére
A konnektorba dugható lan továbbítóhoz nem kell kábelezni
A meglévő eletromos hálózat kábeleit használva továbbítja a jelet az ismétlőhöz, ami wifi jeltovábbító is, de használhatod lan kábellel is.
-
BeLucZ
addikt
válasz Formaster #45430 üzenetére
használtam már starcraftot wifiről csak úgy hogy ott volt a szobában a upc modem és ugyanez a fos tp link stick és betonstabil volt tehát létezik stabil és jó wifi hálózat csak mélyen zsebbe kell nyúlni hozzá, sajnos
(#45430) euzsolt :
semmilyen kábelezés nem oldható meg a lakás hülye elrendezése miatt, ezért full wifi hálózatra van szükség amit odab@sz
[ Szerkesztve ]
-
BeLucZ
addikt
Sziasztok!
A problémám a következő lenne ( nagyon idegesítő gond ):
van egy albérleti lakás, 2 szobás, upc 240-es net, modem és router lakótársam szobájában található ( bridge módban megoldva ), a 2 szoba között kb 5-6 méter távolság van egy folyosóval elválasztva + 3 vastag fal a két szoba közt. Van egy konnektoros jeltovábbítóm is mert nélküle kb nem is látja az usbs stickem a forráshálózatot.
router: ASUS RT-AC51U Router
repeater: tplink TL-WA855RE
ellenoldal: tplink TL-WN722N
tudom hogy egyik sem egy high-end cucc azért gondoltam mégis kérek tanácsot a problémámra.
Amikor nincs itt lakótársam teljesen jól megy minden, a leginkább érintett probléma az online gaming:
cs go, battlefield 1, starcraft 2 stb. ezekkel a játékokkal játszom , ha csak én használom wifin a rendszert akkor szinte laggmentes, ahogy hazajön elkezdi használni a netet, elég ha csak simán böngészik a neten, már elkezd laggolni a game.... lehet ezzel valamit kezdeni? qos-on van értelme buherálni vmit asus configban ?
ha kell beruházok egy high end wifi garnitúrára, csak ha nem muszáj, nem vágnék ki 50-60 ezret az ablakon, egyébként asus párti vagyok, tehát ha nagyon muszáj akkor rt-n18u+ egy erős pci karira gondoltam szintén asusnál, illetve ha kell akkor egy jó asus jeltovábbítóra ( bár ezt ha egy mód van rá, klassz lenne kihagyni, mert eléggé megdobná az árat) a lényeg hogy stabil online játékot akarok, semmi magas ping, semmi lagg mert kifeszülök tőle. kábelezés nem megoldható sajnos, ezért muszáj lenne egy fullos wifi hálózat kiépítése
ki mit ajánlana ? csatorna be lett lőve fix 11-re, minden szomszéd 6-ost meg 1-est használ a hatótávon belül.
lehet az ac51-es router nyomoronc 1x1 mimo képessége lenne a gond ?
mindenkinek megköszönöm a segítséget aki hozzászól a témához
-
bebe159
aktív tag
válasz Gubek-Einste #45416 üzenetére
Az utlsó slot a sima pci vagy az utolsó vga slotra gondolsz? Oda is be lehet tenni? Hosszabbítóra ilyenre gondoltam: [link]
-
DonDragonka
őstag
Sziasztok!
Adott a környezet. (T-home)
ONT, 2db D-link WiFi DIR-842(ezt adják, ebből kéne építkezni), 2db felvevős settopbox
Sorrend:
Optika->ONT->
Lan1: D-link(D1)
Lan2: SettopBox1(SB1)
Lan3: SettopBox2(SB2)
Hogyan tudom azt megtenni, hogy a második D-link is be legyen kötve, szolgáltasson WiFi-t az emeleten SB2 elé, de technikailag ne boruljon a rendszer?
Ami adott az a SB2 elérhetősége egy emeleti szinten, egy darab UTP kábel kihúzva ONT-től...
Tehát ezt szeretném:
Optica->ONT->
Lan1: (D1)
Lan2: (SB1)
Lan3: (D2)->(SB2)
Mindezt úgy, hogy D2 különálló AP legyen és mögüle SB2 elérje SB1-et(mert felvevős) és a netet...Egyszerűen lövésem sincs, hogy DIR-842 IGMP-t tud e...
Köszi!
A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...
-
pictigjis
senior tag
válasz Gubek-Einste #45417 üzenetére
köszi a segítséget, nem csoda, hogy eredetileg is furcsa volt a dolog, nem nálam volt a hiba, hanem a telekomnál, egyórás ide-oda telefonálgatás után meg is találták, mi volt rosszul kalibrálva. mondták, de van, ami már nekem is magas (valami időizé), a lényeg, hogy 5 ghz-en most 135 mbitem van a nappaliban, de 2,4-en is 90-95. kicsit megnyugtat, hogy nem én voltam béna. még egyszer kösz!
-
Topikgazda
-
czollnerg
aktív tag
válasz Gubek-Einste #45422 üzenetére
gondoltam rá, de azt hittem van már rá könnyebb megoldás és kevésbé "kókányolósabb" (nyilván elektromos hálózaton jön, ezért nem is volt soha stabil ez a megoldás)
köszi a segítséget
-
Topikgazda
-
czollnerg
aktív tag
válasz Gubek-Einste #45420 üzenetére
sejtettem, hogy nem lesz ez egyszerű
-
Topikgazda
válasz czollnerg #45419 üzenetére
Wifi-s kapcsolathoz olyan eszközpár kell amelyik támogatja az IGMP Proxy-t és Snooping-ot, szerencsére ez manapság már elég elterjedt de a legjobb megoldás az lenne ha ki tudnád kábelezni a szükséges szakaszt.
Ha csak IPTV miatt kellene akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is elég lesz, CFW-t kell használni mert egyik eszköz sem tud kliens módot ami szükséges lenne a második eszköznek.
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
czollnerg
aktív tag
Szevasztok!
Sokat visszaolvastam, szűrögettem kulcsszavakra, de végül inkább írok egy új hozzászólást a problémámra.
3éve használom a t-home szolgáltatásomat 2 STB-vel.
A lakás két végletében található a 2 tv, de nincs sajnos kiépített UTP hálozat ezért Powerline-al konnektoron keresztül viszem át a jelet a 2. STB-nek.
Ezzel a megoldással pár héttel ezelőttig működött is, viszont azóta egyik napról a másikra problémák léptek fel.
A 2. STB random kifagy. 5-10mp-től egészen 3-4percig teljesen lutri mennyi időre és időközönként fagy ki.Őszintén szólva én ezzel a megoldással nem is szeretnék foglalkozni, rövid kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám legegyszerűbben vezetéknélkül átvinni a szükséges jelet a 2. STB-hez?
Wifi jel is véges ahogy azt láttam, de mobilan még elviselhető, nem szakad meg.u.i.: felcseréltem a 2 set top boxot és úgy is kifagy, szóval egyértelmű, hogy ott nem kap elég netet a készülék a powerline-al. Szükséges restartok, csereberélgetések megvannak.
-
pictigjis
senior tag
válasz Gubek-Einste #45417 üzenetére
a jel erősségével nincs gond, ahol a telekomos szolgáltatói eszköz már rég elvesztette a fonalat, ott most bőven van még tartalék. családi ház, normál falakkal, de a mérést a router mellett, illetve vele egy szobában végeztem firefoxon speedtesttel és a szélessávindex mérőjével. letöltöm majd ezek közül valamelyiket, de van még egy halvány esély arra, hogy szolgáltatói konfigurációs hiba (is?) van, ami az eleve max. 54 megabitet tudó huawei eszközzel ki sem derülhetett volna, de most már van egy újabb fogódzó. a furcsaság az, hogy a netmánia xxl 120/10-es csomag, ehhez képest a tegnapi routerváltás után úgy tűnik, nekem 50/50 van jelenleg, az első visszaigazolás szerint találtak is valami hibát. megmértem volna közvetlenül kábelen is, de most egy macbook airem van, és ugyan kallódik itt hozzá egy thunderbolt-hálózati adapter, amikor rádugtam, nem történt semmi (lehet, hogy hibás, soha nem használtam még)
-
Topikgazda
válasz pictigjis #45414 üzenetére
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszközzel/adapterrel nézted?Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
-
pictigjis
senior tag
helló, telekomos optikai net, 120 mbittel. a huawei ont-ről előre mondták, hogy nem tud ennyit. oké, vettem egy másikat, amit itt ajánlottak, telepítettem a leírtak szerint. ont-n dhcp-t kikapcsoltam, user/passt kivettem, hogy ne legyen ütközés - az nincs is, de továbbra is ugyanakkora a sávszélesség wifin, mint eddig, az archer c7 is csak 50 mbitet tud. ezt most így hogy, mit rontottam el? hacsak nem szolgáltatói hiba. köszi
-
thesound
addikt
válasz Gubek-Einste #45407 üzenetére
Ez volt az, működik, köszönöm medve!
Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán
-
bebe159
aktív tag
válasz Gubek-Einste #45409 üzenetére
-
Topikgazda
-
bebe159
aktív tag
válasz Gubek-Einste #45405 üzenetére
A router most egy Sagemcom ... amit a telekom adott a nethez. Itt van a mellettem lévő szobában, 1 fal van meg kb 5 méter légvonalban (de nem tervezem örökké itt lakni). Alaplapom Asus M5A99FX Pro r2.0 Attól, hogy régebbi, az mennyivel rosszabb? Vennék pci-e csatist, de tényleg nem fér el. [link].
[ Szerkesztve ]
-
Topikgazda
-
thesound
addikt
válasz Gubek-Einste #45404 üzenetére
UPC: ubee
'Router A' és 'Router B' egyformák: TP-Link WR940NÍgy vannak összekötve: 'UPC Ubee' --> kábel --> 'Router A' --> wifi --> 'Router B' --> kábel --> PC
'Router A'
-DHCP enabled
-address reservation (fix IP a PC-nek)
-port forwarding (PC fix IP address alapján)
-WDS bridging enabled
-UPnP disabled'Router B'
-DHCP disabled
-nincs address reservation és port forward semEgyebek
-win tűzfal van, át van engedve a torrent kliens rajta
-a torrent kliensben be van állítva a 'Router A'-ban beállított port a port forwardban
-ami fura, hogy a webes ellenőrzések szerint sem nyitott a port[ Szerkesztve ]
Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán
-
Topikgazda
válasz bebe159 #45403 üzenetére
Milyen router mellé kellene az adapter?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.A PCI már régi csatlakozó és az újabb eszközökből már nincsen ilyen.
Milyen típusú az alaplapod?Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.PCI csatlakozóval: TP-Link TL-WN851ND
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
-
bebe159
aktív tag
Sziasztok!
Van egy TP-LINK TL-WN722N usb wifi adapterem. Szeretném lecserélni belső kártyára, mert nem tartom túl stabilnak. Például amikor játékot akartam streamelni, ment pár percig, majd ledobta magát, mintha kihúztam volna az adaptert a gépből. Bedugtam usb3-ba (gondolván, hogy talán nem kap elég áramot), és így jó lett, de sokszor van az, hogy skypeolok és nem tudok semmilyen weboldalt megnyitni, mert az írj a böngésző, hogy nincs net. Ilyenkor más internetes dologra sem vagyok képes, de a skype nem szakad meg. Ugyanezen a hálózaton a telefonommal sosincs ilyen gond, ebből arra következtetek, hogy nem a router (vagy modem - amiből jön a net) a hibás. Ilyenkor ha újracsatlakozom a hálózatra, az mindig megoldja a problémát, de eléggé zavaró. A pci és pci-e adapterek között van valami lényeges különbség? Az alaplapomon a pci-e csati közvetlenül a vga csati alatt van, oda nem tudnám bedugni. -
thesound
addikt
'Router A' (ez van a UPC-s modemhez kábellel kötve és bridgel a B-re wifin keresztül)
'Router B' (wireless AP-ként szolgál, wifin bridgelve az A-ról)Egy számítógép 'Router B'-re csatlakozik wifin. Hogyan tudok portot megnyitni (torrenthez)?
Simán csak 'Router A'-nál beállítom a port forwardot? ('Router B'-ben a DHCP-t a bridge miatt ki kell kapcsolni ha jól tudom (ki is kapcsoltam))
Köszi a segítséget előre is.
[ Szerkesztve ]
Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán
-
karesz501
senior tag
válasz karesz501 #45361 üzenetére
Sziasztok, köszi minden tanácsot, sikerült megoldanom
A TP-Link AP tökéletesen működik együtt a Telekomos Sagem routerrel, kiterjesztve a meglévő hálózatot.
Teljes a lefedettség az egész lakásban, minden szuper.Ehhez nem kellett más mint ugyanarra az SSID-re hozni az AP-t mint a router-t + titkosítás + jelszó. A biztonság kedvéért a router-en kikapcsoltam az 5Ghz -es szórást, így pont azt tudja mint az AP.
A mobileszközök pedig remekül váltanak az erősebb jel felé
Life is no picnic!
Új hozzászólás Aktív témák
- Új Samsung Galaxy S24 Plus 256/12GB Black.
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép játékra! R5 5600X / RTX 3080 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Apple Pencil 1 - karcmentes, szinte új
- Jó áron ÁRON ELADÓ! Üzleti HP Elitebook x360 830 G10 Laptop! / i5-1345U 16GB 256GB Garancia2027.09
- iPhone SE 2020 64GB Független Újszerű/1-3 hónap gar./Akku 82%/p4006
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest