Új hozzászólás Aktív témák

  • RedHarlow

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adott volt egy Windows 8.1-es operációs rendszerrel vásárolt laptop, szerettem volna Windows 10-re frissíteni de a felkínált telepítő valamiért folyton lefagyott, ezért a következőket tettem:

    - Letöltöm a Windows 10-et (hivatalos oldalról), a szokásos BIOS Boot irányból elindítom a telepítőt
    - A teljes merevlemezt formáztam, majd létrehoztam két partíciót egyet a Win-nek egyet az adatoknak
    - Telepítés sikerült, eredeti WIN 8.1 OEM kulcsot kiolvastam egy programmal majd szerettem volna aktiválni vele a feltett WIN 10-et de az nem fogadta el a kulcsot.

    Most az iskola által kaptam egy szintén tiszta WIN 10-et, amely elméletileg automatikusan aktiválódik amennyiben OEM-es gépről van szó.

    "biztosítja a Microsoft Windows Enterprise operációs rendszer frissítés (alap OEM továbbra is szükséges) és a Microsoft Office Professional Plus irodai programcsomag,"

    A leírásban az alábbi olvasható:

    Az operációs rendszerek aktivációja csak akkor lesz sikeres, ha a telepítés során az alábbi feltételeket biztosítja:

    • tiszta telepítést hajtson végre (azaz ne upgrade-elje a korábbi opreációs rendszerét)
    • kábellel kapcsolódjon az internethez a telepítés kezdetétől (a wifi hálózat beállítása a telepítést követően lehetséges, az automatikus aktivációt ilyenkor már nem lehet végrehajtani)
    • egyéni előfizetésen keresztül kapcsolódjon, az egyetemi hálózat hibát eredményezhet
    • fizikai, tehát ne virtuális gépre telepítsen
    • a telepítőkészletet / pendrive-ot a telepítés befejezéséig tartsa csatlakoztatva

    A kérdésem az lenne, hogy ti ezt az elbénázott ügyet, hogy oldanátok meg? Fel fogja ismerni a kapott Win 10 az előző Win 8.1-es OEM-et? Vagy előtte valahogy vissza kéne varázsolnom rá az eredeti Win 8.1-et? De azt, hogy ha már csak a BIOS tárolja az OEM kulcsot, mivel ugye a HDD teljesen formázva lett?

    Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák