Új hozzászólás Aktív témák

  • IchiZ

    csendes tag

    Sziasztok !

    Legyen kedves segítsen már ki némi infóval valaki, aki jártas a Microsoft friss/legújabb licencei ügyében.

    Az a problémám hogy frissítettem a retail dobozos win7 ultimate-emet win10-re. Meg is kaptam a frissítésen keresztül a win10 pro-t ahogy az elő van írva. Aktiválás rendben ment, eddig minden oké.
    De akkor még nem tudtam azt, hogy az új win bizonyos hardverekhez köti a rendszert, mintha valami OEM verzió lenne. És a régi szoftverkulcsot tiszta telepítésnél nem fogadja majd el.

    Annak idején direkt azért választottam a retail dobozos verziót, hogy bármikor felrakhassam az aktuális gépemre anélkül, hogy figyelnem kéne az alaplap+processzor csere hátulütőire.

    Azért problémázom ezen, mert pár hónap múlva szeretném lecserélni a hardvereim nagy részét, és abban lenne alaplap meg processzor csere is.

    Most akkor mi lesz majd ? Nem fogja elfogadni a win az új gépemet ? Pedig a dobozos változat jogosultsága szerint el kéne fogadnia nem ? Ezután a frissítési procedúra után, akkor most a régi dobozos verzió előnyeit már nem élvezhetem ? Lett egy félig retail félig OEM oprendszerem ?

    Világosítson már fel valaki legyen szíves, hogy mi várható ha drasztikus hardverváltozásokat eszközlök majd.

    Előre is Köszi !

Új hozzászólás Aktív témák